Son Dakika, Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haber

Güney Kore NFT düzenlemesinde değişikliğe gidiyor

Güncelleme:

Güney Kore'nin finansal düzenleme kurumu Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), NFT'ler için yeni kurallar belirledi. Yapılan duyuruda, bazı NFT'lerin artık geleneksel kripto para birimleri gibi muamele göreceği açıklandı. FSC'nin açıklamasına göre, seri üretilen, adil bir piyasa fiyatı olan, bölünebilen veya mal ve hizmet satın almak için kullanılabilen NFT'ler, kripto para birimleri olarak sınıflandırılacak.

Dünya genelinde kripto benimsenmesi artmaya devam ederken ülkeler bu alandaki düzenlemelere devam ediyor. Bu noktada Güney Kore, NFT alanında yeni bir döneme giriyor. Ülkedeki yeni düzenleme ile birlikte NFT'ler yeniden ele alınıyor.

Güney Kore Bazı NFT'leri Kripto Para Statüsüne Aldı

Güney Kore'nin finansal düzenleme kurumu olan Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), NFT'ler için yeni kurallar belirledi. Gün içinde yapılan duyuruda, bazı NFT'lerin artık geleneksel kripto para birimleri gibi muamele göreceği açıklandı. Yerel haber kaynaklarına göre, bu yeni kurallar NFT'lerin düzenlenmesi konusunda daha net bir çerçeve çizmeyi hedefliyor.

FSC'nin açıklamasına gör seri üretilen, adil bir piyasa fiyatı olan, bölünebilen veya mal ve hizmet satın almak için kullanılabilen NFT'ler, kripto para birimleri olarak sınıflandırılacak. Öte yandan, tek başına transfer edilemeyen ve ekonomik değeri sınırlı olan dijital varlıklar ise geleneksel NFT statüsünde kalacak. Bu tür varlıklara, bir konser bileti veya işlem kanıtı olarak kullanılan NFT'ler örnek verildi.

FSC sözcüsü, yaklaşık bir milyon NFT içeren koleksiyonların, tıpkı kripto para birimleri gibi alınıp satılabileceğini ve ödeme aracı olarak kullanılabileceğini belirtti. Ancak her vakanın ayrı ayrı değerlendirileceğini ve bu sınıflandırmaların kesin bir standart olmadan yapıldığını vurguladı.

Ayrıca yeni düzenlemeler, belirli kriterleri karşılayan NFT'lerin, Sermaye Piyasası Kanunu uyarınca finansal menkul kıymet olarak sınıflandırılabileceğini öngörüyor. Bu kurallar, 19 Temmuz'da yürürlüğe girecek olan ve Güney Kore'nin kripto piyasalarını düzenleyecek olan Sanal Varlık Kullanıcı Koruma Yasası'nın bir parçası olarak tasarlandı.

Bu yeni yasa, kripto yatırımlarında bilgi sızdırılmasını, piyasa manipülasyonunu ve dolandırıcılığı önlemeyi amaçlıyor. Bununla birlikte kripto para hizmet sağlayıcılarının kullanıcı fonlarını yüzde 80'inden fazlasını soğuk cüzdanlarda tutmalarını ve güvenlik ihlalleri durumunda kullanıcılara tazminat sağlayacak sigorta programlarına katılmalarını zorunlu kılıyor. Bu yasal çerçeve, ülkenin kripto sektörünü düzenlemeyi ve yatırımcıları korumayı hedefleyen kapsamlı bir mevzuatın ilk adımını oluşturuyor.

Kaynak: Haberler.com / Kripto

Kripto Para Kripto Para Güney Kore Kripto Borsaları Kripto Yatırım Kripto Haberler

Natenyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Natenyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Yerlikaya, terör halayı çekenlere dinletilen şarkıyı hazmedemeyenlere ayarı verdi: En ufak üzüntü duymuyorum

Yerlikaya, terör halayı çekenlere dinletilen şarkıyı hazmedemeyenlere ayarı verdi: En ufak üzüntü duymuyorum

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: İki devletli çözüm olmazsa, dördüncü Gazze savaşı çıkacak

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: İki devletli çözüm olmazsa, dördüncü Gazze savaşı çıkacak

Bakmadan Geçme

25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır? En-Nesyri müslüman mı? Youssef En-Nesyri nereli, dini ne, ailesi müslüman mı? Testo Taylan kaç yaşında, nereli? Testo Taylan'ın boyu, kilosu kaç, ne mezunu? Ruzomberok nerenin takımı? Ruzomberok hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? TBMM'de hangi milletvekilleri kavga etti? TBMM'de ne oldu, kavga neden çıktı? Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, canlı maç skoru!
Soğukkanlılığı pes dedirtti! Bingöl'de 2 kişinin can verdiği vahşette yeni görüntüler

Soğukkanlılığı pes dedirtti! Bingöl'de 2 kişinin can verdiği vahşette yeni görüntüler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title