Hüseyin Emre Haberleri

Hüseyin Emre haber, Hüseyin Emre son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hüseyin Emre - 23.04.2016
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Türkiye'nin Köln Başkonsolosu Hüseyin Emre Engin ise Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk tohumunun atıldığı 23 Nisan tarihinin, Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmesinin hem anlam hem de öneminin çok büyük olduğunu ifade etti.
Hüseyin Emre - 15.04.2016
11. Dostluk ve Barış Rallisi Berlin'den Start Aldı
Türkiye'deki terör olayları bizi yıldırmıyor" Ralli'nin organizasyon komitesi ikinci başkanı Nadir Serin, Türkiye'de yaşanan terör olaylarının kendilerini yıldırmadığını ve Türkiye'ye gitme kararlarından vazgeçirmediğini söyledi. Rallide yarışacak Türk takımına bu sene Köln Başkonsolosu Hüseyin Emre Engin'in kaptanlık yapacacağı ifade edildi.
Hüseyin Emre - 05.04.2016
Türk Restoranındaki Tarihi Eşya Alman Müzesinde Sergilenecek
Almanya'nın Köln kentinde 2013 yılında kapanan 30 yıllık "Bosporus" restoranının eşyası, "Köln Şehir Müzesinde" göç tarihinin önemli koleksiyonları arasında sergilenecek. Köln'ün Weidengasse semtinde birinci sınıf Türk mutfağı ile "Chaine des Rotisseurs" gurme rehberleri, "Schlemmer-Atlas" dergisinin "2013 Yılı En İyi Yabancı Restoran" ödülü gibi çok sayıda ödül sahibi restoranın sahipleri Yasemin ve Ali Balaban, düzenlenen bir törenle içinde ziyaretçi defterinin de yer aldığı eşyayı müze yetkililerine teslim etti. Teslim edilen eşya arasında eski Almanya Cumhurbaşkanı Johannes Rau için hazırlanan altın yaldızlı bardaklar, 134 yıllık eski gümüş iplikle işlenmiş bindallı gelinlik, özel işlemeli tarihi Kütahya porselen tabaklar ve Türk kahvesi fincan koleksiyonu gibi çok sayıda tarihi eşya bulunuyor. Şimdiye kadar çok sayıda ünlü ismin ziyaret ettiği restoranı 30 yıl işlettiklerini ancak işyerlerinin bulunduğu bölgede büyüyen sorunlardan dolayı artık misyonlarını devam ettiremediklerini düşündükleri için kapatma kararı aldıklarını belirten Ali Balaban, Köln Şehir Müzesi'nden kendilerine gelen bu teklifi sevinçle karşılayıp kabul ettiklerini söyledi. Balaban, ilk aşamada eşyanın bir kısmının sergileneceğini, daha sonra iki buçuk yıl içinde büyütülecek müzede eşyalarının tamamının bir odada sürekli olarak sergileneceğini ifade etti. Bundan 30 yıl önce restorana gelen müşterilere servis yaparken geleneksel tarihi Türk kıyafetleri giydiklerini söyleyen Ali Balaban, "O zamanlar örneğin efe kıyafetleri giyerdik ve bu yabancıların büyük ilgisini çekerdi. Eskiden Türkiye'ye giden ve ne istediğimi soranlardan hep kahve fincanı istedim. Yıllarca bu fincan takımlarından birer fincanı sakladım. Şimdi elimde inanılmaz bir fincan koleksiyonum var. Bu da müzeye nasipmiş. Ayrıca diğer tarihi eşya ve kıyafetleri de müzeye verdim. Bosporus'un müzede yaşatılacak olması bizi mutlu ediyor" dedi. Teslim töreninde Balaban ailesinin yanı sıra Köln Başkonsolosu Hüseyin Emre Engin, eski Köln Büyükşehir Belediye Başkanı Fritz Schramma, Köln Şehir Müzesi Müdürü Dr.
Hüseyin Emre - 13.03.2016
Almanya'da Cami Açılışı
Açılış kurdelesini Köln Başkonsolosu Hüseyin Emre Engin, Lindlar Belediye Başkanı Dr.
Hüseyin Emre - 16.02.2016
Yüzme Milli Takımı, Golden Tour Yarışmasına Katılacak
Milli takım kafilesinde şu sporcular yer alıyor: Erkekler: Batuhan Hakan, Berk Özkul, Berkay Şendiki, Demir Atasoy, Deniz Taha Adıbeke, Ediz Yıldırımer, Ege Başer, Erge Can Gezmiş, Hüseyin Emre Sakcı, İskender Baslakov, Metin Aydın ve Ümit Can Güreş Kadınlar: Almina Simla Ertan, Buse Topçu, Gülşen Beste Samancı, İlknur Nihan Çakıcı, Nida Eliz Üstündağ, Viktoria Zeynep Güneş, Yüksel Deniz Özkan ve Zeynep Odabaşı.
Hüseyin Emre - 03.02.2016
Almanya'da Öldürülen Gizem Son Yolculuğuna Uğurlandı
Cenaze namazına Türkiye'nin Köln Başkonsolosu Hüseyin Emre Engin ile DİTİB Genel Başkanı Nevzat Yaşar Aşıkoğlu da katıldı.
Hüseyin Emre - 13.01.2016
Tekvando: Büyükler Türkiye Tekvando Şampiyonası
Antalya'nın Alanya ilçesinde düzenlenen Büyükler Türkiye Tekvando Şampiyonası sona erdi.
Hüseyin Emre - 10.01.2016
Yeneroğlu'nun Baba Acısı
KÖLN (AA) - TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nun dün vefat eden babası Zühtü Yeneroğlu (70) için Köln'de cenaze namazı kılındı.İslam Toplumu Milli Görüş'e (IGMG) ait Fatih Camisi'nde kılınan cenaze namazına Yeneroğlu'nun yakınları, Köln Başkonsolosu Hüseyin Emre Engin, IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Genel Başkanı Nevzat Aşıkoğlu ve vatandaşlar katıldı.
Hüseyin Emre - 06.12.2015
Yüzme: Avrupa Kısa Kulvar Şampiyonası
İskender Başlakov, Demir Atasoy, Kemal Arda Gürdal, Hüseyin Emre Sakçı'dan oluşan Türkiye erkekler 4x50 metre karışık takımı, 1.
Hüseyin Emre - 06.12.2015
Yüzme: Avrupa Kısa Kulvar Şampiyonası
İskender Baslakov, Demir Atasoy, Kemal Arda Gürdal ve Hüseyin Emre Sakçı'dan oluşan Türkiye erkekler 4x50 metre karışık takımı, 1.
Hüseyin Emre - 05.12.2015
Viktoria Zeynep Güneş'ten Bronz Madalya
Sabah seansında elde ettikleri derecelerle yarı finale kalan Türk sporculardan Ekaterina Avramova, İskender Başlakov ve Hüseyin Emre Sakçı ise elendi.
Hüseyin Emre - 02.12.2015
Yüzme: Avrupa Kısa Kulvar Şampiyonası
Demir Atasoy'un 26.87'lik zamanlamasıyla 9'unculuk elde ederek yarı finale yükseldiği erkekler 50 metre kurbağalamada ise diğer milli sporcular Hüseyin Emre Sakçı, Berkay Şendikici ve Alpkan Örnek elendi.
Hüseyin Emre - 01.12.2015
Havuzda "Kısa Kulvar" Heyecanı İsrail'de Yaşanacak
Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Bozdoğan önderliğindeki Milli Takım kafilesinde, antrenörler Ali Can, Andrey Cherkasov, Burak Promet, Erkan Mutlu, Irina Viatchanina, Miro Zerevica ve Türker Oktay yer alıyor.  Bu yıl 18'incisi yapılacak şampiyonada, Türk Milli Takımı'nda yer alan sporcular şöyle:    Erkekler: Alpkan Örnek, Berkay Şendikici, Demir Atasoy, Doğa Çelik, Doruk Tekin, Ediz Yıldırımer, Ege Başer, Erge Can Gezmiş, Hüseyin Emre Sakçı, İskender Başlakov, Kaan Özcan, Kemal Arda Gürdal ve Nezir Karap.
Hüseyin Emre - 30.11.2015
Add Trakya Bölge Toplantısı
 Toplantıya, ADD Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Emre Altınışık ve Genel Sekreter Öner Tanık ile üyeler katıldı.
Hüseyin Emre - 30.11.2015
Yüzme Milli Takımı İsrail'e Gitti
Türkiye Yüzme Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Netanya kentinde düzenlenecek şampiyonada ay-yıldızlı ekipte, erkeklerde Alpkan Örnek, Berkay Şendikici, Demir Atasoy, Doğa Çelik, Doruk Tekin, Ediz Yıldırımer, Ege Başer, Erge Can Gezmiş, Hüseyin Emre Sakçı, İskender Başlakov, Kaan Özcan, Kemal Arda Gürdal ve Nezir Karap, bayanlarda ise Ekaterina Ivanova Avramova, Gizem Çam, İlknur Nihan Çakıcı, Nida Eliz Üstündağ ve Viktoria Zeynep Güneş yer alıyor.
Hüseyin Emre - 29.11.2015
CHP Karamürsel İlçe Kongresi
Şinasi Yazar başkanlığındaki yönetim kurulu Nurten Akpolat, Mustafa Balkan, Cemal Çalık, Tayfur Çıvgıner, Hüseyin Emre Denizel, Nahit Dinç, Nuran Genç, İsmigül Gencer, Zuhal Öztorun, Gürsel Öztürk, Orhan Tanış, Seçkin Turan, Suat Ülkü ve Yelda Yıldız'dan oluştu.
Hüseyin Emre - 26.11.2015
Almanya'da Osmanlı Saray Mutfağı Tanıtıldı
Gecede ayrıca, Türkiye'nin Köln Başkonsolosu Hüseyin Emre Engin'in yanı sıra Yeşiller Partisi NRW Milletvekili Arif Ünal ve orkestra şefi Betin Güneş gibi Türkiye kökenli isimler de hazır bulundu.
Hüseyin Emre - 22.11.2015
Add Bölge Eşgüdüm Toplantısı
ADD Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Emre Altınışık, Genel Yazman Öner Tanık ile Adana, Mersin ve Osmaniye'den gelen şube temsilerinin katıldığı toplantıda derneğin faaliyet programı ve ülke gündeminde yer alan konular tartışıldı.
Hüseyin Emre - 17.11.2015
Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'na Doğru
İsrail'in Netanya kentinde 2-6 Aralık'ta düzenlenecek Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'nda mücadele edecek milli takımın kadrosu belli oldu.  Türkiye Yüzme Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, ay-yıldızlı ekipte erkeklerde Alpkan Örnek, Berkay Şendikici, Demir Atasoy, Doğa Çelik, Doruk Tekin, Ediz Yıldırımer, Ege Başer, Erge Can Gezmiş, Hüseyin Emre Sakçı, İskender Başlakov, Kaan Özcan, Kemal Arda Gürdal ve Nezir Karap, bayanlarda ise Ekaterina Ivanova Avramova, Gizem Çam, İlknur Nihan Çakıcı, Nida Eliz Üstündağ ve Viktorya Zeynep Güneş yer alacak.
Hüseyin Emre - 13.11.2015
Almanya'da Camiye Molotoflu Saldırı
Türkiye'nin Köln Başkonsolosu Hüseyin Emre Engin ile DİTİB Genel Sekreteri Bekir Alboğa, saldırı sonrası camiye gelerek yetkililerden bilgi aldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hüseyin Emre Haberleri | Hüseyin Emre Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Hüseyin Emre haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hüseyin Emre kimdir, hayatı ve biyografisi. Görüntülü Haber) Hıdrellez Almanya'da Coşkuyla Kutlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 13.06.2021 10:59:36. #1.13#

title