Cihan Yılmaz Haberleri

Cihan Yılmaz haber, Cihan Yılmaz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cihan Yılmaz - 31.03.2011
'Sivil İtaatsizlik' Eylemine Polis Müdahale Etti
'SİVİL İTAATSİZLİK' EYLEMİNE POLİS MÜDAHALE ETTİ Barış ve Demokrasi Partisi'nin yurt genelinde başlattığı 'Sivil itaatsizlik' eylemleri çerçevesinde Mersin'de oturma eylemi düzenleyen gruba polis müdahale etti. Aralarında Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk ile BDP Mersin İl Başkanı Cihan Yılmaz'ın da bulunduğu kalabalık, çevik kuvvet polisinin müdahalesi ile dağıtılırken, yaklaşık 80 kişi gözaltına alındı.
Cihan Yılmaz - 30.03.2011
Mersin'de Bdp Eylemi Gerginlik Yarattı
BDP'nin 'sivil ihtiaatsizlik' eylemleri kapsamında Güneş Mahallesi'nde kurduğu 'barış' adını verdiği çadır önünde öğle saatlerinde yaklaşık 2 bin kişi toplandı. Bir süre sonra en önde 'Demokratik Çözüm' yazılı büyük pankart açan eylemciler Hastane Caddesi'nde bulunan Akdeniz Belediye binasına kadar topluca yürüyüşe geçti. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu grubun önünü Gündoğdu Mahallesi 141'inci cadde üzerinde kesen panzer destekli çevik kuvvet ekipleri, yürüyüşe izin vermedi. Bunun üzerine 'Baskılar bizi yıldıramaz' diye slogan atan BDP'liler, yol kenarı ve kaldırımda oturma eylemi başlattı. 'Kürt halkı öncüleriyle çözüme yürüyor' yazılı pankartla birlikte BDP Milletvekili Sabahat Tuncel'in Şırnak'ta katıldığı oturma eyleminde çektirdiği fotoğrafının da açılması dikkat çekti. BDP'lilere polis panzerinden sık, sık yaptıkları eylemin yasa dışı olduğu anonsları yapılarak dağılmaları istendi. Ancak, eylemciler Akdeniz Belediye binasına kadar yürüyerek, orada basın açıklaması yapacaklarını belirterek eylemini sürdürdü. Parti yetkililerinin yaptıkları görüşmeler sonucunda oturma eylemi yapanların 10'ar kişilik guruplar halinde yürüyüp Akdeniz Belediyesi binasının önüne gitmelerine izin verilince oturma eylemi son buldu. Akdeniz Belediyesi önünde ise BDP'li Başkan M.Fazıl Türk, İl Başkanı Cihan Yılmaz'ın çok sayıda taraftarlarıyla öğle saatlerinde oturma eylemi başlattı.
Cihan Yılmaz - 30.03.2011
BDP'nin "Sivil İtaatsizlik" Eylemi
Akdeniz Belediyesi bahçesinde toplanan bir grup partili, Belediye Başkanı Fazıl Türk ve BDP İl Başkanı Cihan Yılmaz ile oturma eylemi başlattı.
Cihan Yılmaz - 30.03.2011
Mersin'de "Sivil İtaatsizlik" Eylemi
Akdeniz Belediyesi bahçesinde toplanan bir grup partili, Belediye Başkanı Fazıl Türk ve BDP İl Başkanı Cihan Yılmaz ile oturma eylemi başlattı.
Cihan Yılmaz - 19.03.2011
Tarsus - Bdp'nin Nevruz Kutlamasında Polisten Fular Ve Çikolata
BDP Tarsus İlçe örgütü tarafından organize edilen ve Çağlayan Mahallesi'ndeki boş arazide gerçekleştirilen kutlamalara Mersin'in merkez Akdeniz İlçe Belediye Başkanı BDP'li Fazıl Türk, BDP Mersin İl Başkanı Cihan Yılmaz ile yaklaşık 2 bin kişi katıldı.
Cihan Yılmaz - 19.03.2011
Tarsus - Bdp'nin Nevruz Kutlamasında Polisten Fular Ve Çikolata
BDP Tarsus İlçe örgütü tarafından organize edilen ve Çağlayan Mahallesi'ndeki boş arazide gerçekleştirilen kutlamalara Mersin'in merkez Akdeniz İlçe Belediye Başkanı BDP'li Fazıl Türk, BDP Mersin İl Başkanı Cihan Yılmaz ile yaklaşık 2 bin kişi katıldı.
Cihan Yılmaz - 16.03.2011
Mersin'de Halepçe Katliamı Kınandı
Çankaya Mahallesi?nde bulunan BDP İl binası önünde toplanan yaklaşık 100 kişi Atatürk Caddesi'ne kadar yürüdü. 23 yıl önce Irak'ın Halepçe kentinden Saddam Hüseyin'in emriyle kimyasal ve biyolojik silah kullanılarak 5 bin Kürt'ün katledildiğini belirten BDP? İl Başkanı Cihan Yılmaz, "Bu olay karışında susan ve müdahale etmeyen uluslararası güçler de en az Saddam kadar suçludur" dedi.
Cihan Yılmaz - 13.03.2011
Sivasspor: 1 - Kayserispor: 0 (Maç Sonu)
Stat: Sivas 4 Eylül Hakemler: Abrullah Yılmaz, Selçuk Kaya, Serkan Akal, Zafer Demir Sivasspor: Korcan Çelikay 5, Ziya Erdal 6, Sedat Bayrak 6, Mehmet Nas 6 (Dk. 74 Rada 4), Kadir Bekmezci 6, Uğur Kavuk 6, Erman Kılıç 6 (Dk. 60 Cihan Yılmaz 4), Eneramo 6, Jakub Navratil 6, Kamil Grosicki 6, Pedriel Suarez 6 (Dk.
Cihan Yılmaz - 27.02.2011
Sivasspor: 4 - Manisaspor: 2
Stat: Sivas 4 Eylül Hakemler: Süleyman Abay, Erdem Bayık, Mustafa İspiroğlu, Volkan Bayarslan Sivasspor: Lubos Kamenar 4, Ziya Erdal 5, Sedat Bayrak 5, Mehmet Nas 6, Kader Bekmezci 7, Erman Kılıç 6, Eneramo 5, Cihan Yılmaz 6 (Dk.
Cihan Yılmaz - 27.02.2011
Sivasspor: 1 - Manisaspor: 0 (İlk Yarı)
Stat: Sivas 4 Eylül Hakemler: Süleyman Abay, Erdem Bayık, Mustafa İspiroğlu
Cihan Yılmaz - 17.02.2011
Mersin'deki Gösterilerde Atılan Taş Öğrenciyi Yaraladı
Bu arada, bazı kişiler taşlama olayını provoke etmek için 'polis aracı çarptı' diyerek ortalığı karıştırmaya çalıştı. İddialar üzerine BDP İl Başkanı Cihan Yılmaz ve Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk de hastaneye giderek yetkililerden bilgi aldı.
Cihan Yılmaz - 17.02.2011
Mersin'deki İş Yerine Molotofkokteyli Atılması
Büyükşehir Belediyesine ait hasta nakil aracı ile sevk edilen Beylen'i, yakınları, Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk ve BDP İl Başkanı Cihan Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu bir grup yolcu etti.
Cihan Yılmaz - 14.02.2011
Öcalan İçin Yürüdüler
İN'de terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın 15 Şubat 1999'da Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilmesini protesto etmek isteyen grup sloganlar atarak yürürken önlem alan polisler ile aralarında kısa süreli bir gerginlik oldu.Çankaya Mahallesi 111 Sokakta bulunan BDP İl Başkanlığı binası önünde toplanan, ellerinde çeşitli fotoğraflar bulunan yaklaşık 300 kişilik grup, yürüyüşe geçmeden önce polis tarafından uyarıldı. Bunun üzerine gruptakiler zılgıt çekip, Kürtçe 'Yaşasın Başkan Apo', 'Sayın Öcalan' sloganları atarak uyarı yapmaya çalışan polisin sesini bastırmaya çalıştı. Grup arasında bulunan BDP İl Başkanı Cihan Yılmaz uyarılarda bulunan polise "Beni muhatap almadıktan sonra sizi dinlemezler.
Cihan Yılmaz - 13.02.2011
Sivasspor-Trabzonspor Maçından Notlar
Sivasspor ise sakatlıkları devam eden Abdurrahman Dereli ve Denniss İvanovs'tan yoksun bir kadroyla Trabzonspor karşısında mücadele etti. Kırmızı-beyazlı ekipte, kaleci Lubos Kamenar ile Sedat Bayrak, Mehmet Nas, Cihan Yılmaz, Ricardo Pedriel Suarez, Sandro da Silva Mendonça ve Yannick Kamanan sahaya yedek çıktı.
Cihan Yılmaz - 31.01.2011
Alaplı Belediyespor'un Olağan Genel Kurulu
Alaplı Belediyespor Kulübü'nün, olağan genel kurulunun yapıldığı bildirildi. Belediye Kültür Salonu'nda gerçekleştirilen kurulda yeni yönetim Nevzat Çimenoğlu, İbrahim Şengün, Erkan Yılmaz, Cemil Uzun, Cevat Gür, Muharrem Şireci, Besim Çıtlak, Zafer Eryiğit, Ramazan Sarıkaya, Ertan Yavuz, Nihat Erten, Mitat Güler, Murat Kalay, Mehmet Şen, Şeref Yirmibeşoğlu, İbrahim Yılmaz, Nedim Kaplancan, Tarık Yazıcı, Metin Erkek, Mehmet Sözer ve Cihan Yılmaz'dan oluştu.
Cihan Yılmaz - 30.01.2011
'Fuhuşa Ve Uyuşturucuya Hayır' Yürüyüşü Sonrası Korsan Gösteri
Akdeniz Göç-Der tarafından organize edilen "Fuhuşa ve Uyuşturucu'ya Hayır" yürüyüşü Şevket Sümer Mahallesi'ndeki Barış Parkı önünde başladı. Kadın ve çocukların ağırlıklı olduğu yaklaşık 300 kişinin katıldığı yürüyüşe Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk ve BDP Mersin İl Başkanı Cihan Yılmaz da katıldı.
Cihan Yılmaz - 30.01.2011
BDP'li Ayna'dan Eylemlere Katılım Çağrısı
'BARAJ PROBLEMİMİZ YOK' Haziran ayında yapılacak genel seçimlerle ilgili de yürüttükleri çalışmaları da anlatan Ayna, yüzde 10'luk seçim barajının kendileri için bir engel olmadığını söyledi. İktidar ve ana muhalefet liderlerini dikkatle takip ettiğini kaydeden Ayna, şunları söyledi:"Hepsini dikkatlice dinliyorum. Çünkü hangisi ne gibi tespitlerde bulunmuş ve çözüm önerileri neler diye merak ediyorum. Ancak kim kime ne laf söylemiş, kim kimi nasıl horlamış onları izliyoruz. Siyaset bu hale gelmiş, seçime böyle hazırlanıyorlar. Ama bizimle ilgili bir konu olduğu zaman, hepsi bir olup, bize hakaret etmeye başlıyorlar. Biz eşitlikten ve özgürlükten yana olan herkesi partimize katılmaya davet ediyoruz. Bizim yüzde 10 barajı gibi bir problemimiz yoktur. Bu bize engel değildir. Ama yüzde 10 barajı özellikle demokrat Kürt halkı oylarının kaybedilmesiyle ilgili maskedir. O nedenle seçimlerde hepiniz, sandıklarınıza sahip çıkın. Ben Çukurova insanına inanıyorum. Mersin'den ve Adana'dan en az birer kişiyi TBMM'ye göndereceğinize de eminim."Ayna, konuşmasının ardından Akdeniz Belediye Başkanı BDP'li Fazıl Türk ve partisinin İl Başkanı Cihan Yılmaz ile temsilciliğin açılışını yaptı ve partililerle sohbet etti.
Cihan Yılmaz - 30.01.2011
BDP'li Ayna'dan Eylemlere Katılım Çağrısı
'BARAJ PROBLEMİMİZ YOK' Haziran ayında yapılacak genel seçimlerle ilgili de yürüttükleri çalışmaları da anlatan Ayna, yüzde 10'luk seçim barajının kendileri için bir engel olmadığını söyledi. İktidar ve ana muhalefet liderlerini dikkatle takip ettiğini kaydeden Ayna, şunları söyledi:"Hepsini dikkatlice dinliyorum. Çünkü hangisi ne gibi tespitlerde bulunmuş ve çözüm önerileri neler diye merak ediyorum. Ancak kim kime ne laf söylemiş, kim kimi nasıl horlamış onları izliyoruz. Siyaset bu hale gelmiş, seçime böyle hazırlanıyorlar. Ama bizimle ilgili bir konu olduğu zaman, hepsi bir olup, bize hakaret etmeye başlıyorlar. Biz eşitlikten ve özgürlükten yana olan herkesi partimize katılmaya davet ediyoruz. Bizim yüzde 10 barajı gibi bir problemimiz yoktur. Bu bize engel değildir. Ama yüzde 10 barajı özellikle demokrat Kürt halkı oylarının kaybedilmesiyle ilgili maskedir. O nedenle seçimlerde hepiniz, sandıklarınıza sahip çıkın. Ben Çukurova insanına inanıyorum. Mersin'den ve Adana'dan en az birer kişiyi TBMM'ye göndereceğinize de eminim." Ayna, konuşmasının ardından Akdeniz Belediye Başkanı BDP'li Fazıl Türk ve partisinin İl Başkanı Cihan Yılmaz ile temsilciliğin açılışını yaptı ve partililerle sohbet etti.
Cihan Yılmaz - 30.01.2011
Mersin'de 'Fuhşa ve Uyuşturucuya Hayır' Yürüyüşü
BDP'li Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk ve BDP İl Başkanı Cihan Yılmaz'ın da katıldığı yürüyüş sırasında Siteler Polis Merkezi çevresinde de yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı gözlendi.
Cihan Yılmaz - 29.01.2011
Sivasspor: 1 Antalyaspor: 1
Stat: Sivas 4 Eylül Hakemler: Yunus Yıldırım, Serkan Gencerler, Mustafa Sönmez, Aytekin Durmaz Sivasspor: Korcan Çelikay 6, Murat Sözgelmez 4, Kadir Bekmezci 4, Mehmet Yıldız 5, Erman Kılıç 6, Eneramo 5 (Dk. 76 Keita 4), Cihan Yılmaz 5 (Dk.
Cihan Yılmaz - 29.01.2011
Sivasspor: 1 - Medical Park Antalyaspor: 1
Spor Toto Süper Lig'in 19. haftasında alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren Sivasspor ile Medikal Park Antalyaspor karşı karşıya geliyor.
Cihan Yılmaz - 29.01.2011
Spor Toto Süper Lig
35. dakikada Sivasspor Erman'ın attığı golle skora dengeyi getirdi. Cihan Yılmaz'ın orta alandan savunmanın arkasına gönderdiği topa, Mehmet Yıldız ile Antalyasporlu 2 oyuncu hareketlendi.
Cihan Yılmaz - 24.01.2011
Gazeteci Yazar Uğur Mumcu Anılıyor
ADD Mersin Şube Başkanı Esma Tomris Yılmaz ile BDP İl Başkanı Cihan Yılmaz'ın da konuşma yaptığı etkinlikte, Radyo Metropol'den Raşit Doğan, günün önemine ilişkin açıklama yaptı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cihan Yılmaz Haberleri | Cihan Yılmaz Kimdir - Haberler - Sayfa 9 - Cihan Yılmaz haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Cihan Yılmaz kimdir, hayatı ve biyografisi. Kartal Avlandı!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.4.2021 21:31:03. #1.16#

title