Alexis Tsipras Haberleri

Alexis Tsipras haber, Alexis Tsipras son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Alexis Tsipras - 6.6.2012
Yunanistan
Yunanistan'da AB ve IMF ile imzalanan borç anlaşmasına karşı çıkan ve anketlerde ilk sırayı zorlayan sol koalisyon SYRIZA'nın lideri Alexis Tsipras, Türkiye'nin AB üyeliğine şartlı destek vereceklerini bildirerek önkoşullarını sıraladı.
Alexis Tsipras - 22.5.2012
Syriza Lideri Tsipras: "17 Haziran Seçimleri, Euro'nun Kurtarılması İçin Büyük Bir Şans"
Yunanistan Sol Koalisyon Partisi SYRİZA'nın lideri Alexis Tsipras, "17 Haziran seçimleri, Euro'nun kurtarılması için büyük bir şans" dedi.
Alexis Tsipras - 21.5.2012
Aşırı Solcu Yunan Lider Almanya'ya Geliyor
Ekonomik felaketin eşiğindeki Yunanistan'da ilk seçimlerden sonra yıldızı parlayan aşırı sol lider Alexis Tsipras'ın yarın Almanya'nın başkenti Berlin'e geleceği bildirildi.
Alexis Tsipras - 17.5.2012
Almanya, Tsipras'ın Yükselişini Endişeyle Takip Ediyor
Gelecek ay yapılacak kritik seçimlerle ilgili haberlere yer veren Bild gazetesi, Avrupa Birliği karşıtlığıyla dikkat çeken aşırı solcu parti SIRİZA lideri Alexis Tsipras'a geniş yer verdi.
Alexis Tsipras - 17.5.2012
"Yunanlıların Hayatıyla Poker Oynuyorlar"
Yunanistan'da kemer sıkma politikalarına karşı çıkan sol blok Syriza'nın lideri Alexis Tsipras, Avrupa Birliği ve Almanya Başbakanı Angela Merkel'i "Avrupalıların hayatıyla poker oynamakla" suçladı.
Alexis Tsipras - 15.5.2012
Yunanistan Yeniden Seçimlere Gidiyor
Bugünkü liderler zirvesine Yeni Demokrasi lideri Antonis Samaras, Radikal Sol İttifak lideri Alexis Tsipras, PASOK lideri Venizelos, Bağımsız Yunanlar lideri Panos Kamenos ve Demokratik Sol lideri Fotis Kuvelis katıldı.
Alexis Tsipras - 15.5.2012
Prnet'ten Haftanın En'leri
PRNet A.Ş, geçtiğimiz hafta basında en çok bahsi geçen olay ve kişileri raporladı. 7 Mayıs - 13 Mayıs tarihleri arası yapılan araştırma sonuçlarına göre, "Haftanın En'leri" 5 başlık altında sıralandı; HAFTANIN GÜNDEMİ YENİ ANAYASA VE BAŞKANLIK SİSTEMİ TARTIŞMALARI Yeni Anayasa ve Başkanlık sistemi ile ilgili çıkan tartışmalar ve açıklamalar 934 haberle geçen haftanın en çok konuşulan konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın projesi kapsamında okullarda dağıtımına başlanan sütten rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan çok sayıda öğrenci 393 haberle 2. sırada yer buldu. 28 Şubat davasındaki 4.dalga ile ilgili çıkan haberler 346 adetle 3.sırada yer alırken, Yunanistan'da geçen Pazar yapılan seçimden sonra hükümet kurmaya çalışan Alexis Tsipras başarılı olamadığını açıklamasının ardından çıkan hükümet değişikliğiyle 272 haber yansıması oldu.
Alexis Tsipras - 15.5.2012
Yunanistan'da Hükümet Arayışları
-SYRIZA toplantıya katılmadı- Avro bölgesindeki yeri tehlikede olan ülkenin borç anlaşmaları karşılığı yerine getirmesi gereken tasarruf önlemlerine karşı olan ve bu politikaları uygulayacak bir hükümete katılmayı reddeden SYRIZA lideri Alexis Tsipras toplantıya katılmayı reddetmişti.
Alexis Tsipras - 14.5.2012
Yunanistan'da Hükümet Çıkmazı
Yunanistan Cumhurbaşkanı Papulyas, dört siyasi partinin liderlerini cumhurbaşkanlığına davet ederken görüşmeye Merkez sağcı Yeni Demokrasi partisi lideri Andonis Samaras, Demokratik Sol partisi (DİMAR) lideri Fotis Kouvelis ve PASOK partisi liderleri Evangelos Venizelos katılım sağladı. Radikal Sol Koalisyon (SYRIZA) partisi lideri Alexis Tsipras ise görüşmelere katılmadı.
Alexis Tsipras - 14.5.2012
Yunanistan'da Hükümet Kurulamıyor
Papulyas'ın, ND, PASOK ve SYRIZA liderleri ile yaptığı toplantı sonrası SYRIZA lideri Alexis Tsipras ise ND ve PASOK'un yer aldığı, memorandumun şartlarını uygulayacak koalisyonda yer almayacaklarını yinelemişti.
Alexis Tsipras - 13.5.2012
Yunanistan'da Hükümet İçin Son Umut
Papulyas, ilk olarak Yeni Demokrasi Partisi (ND) lideri Antonis Samaras, Radikal Sol Koalisyon (SYRIZA) lideri Alexis Tsipras ve Panhelenik Sosyalist Hareket (PASOK) lideri Evangelos Venizelos ile görüştü.
Alexis Tsipras - 13.5.2012
Yunanistan'da Hükümet İçin Son Umut
Cumhurbaşkanının, Yeni Demokrasi Partisi (ND) lideri Antonis Samaras, Radikal Sol Koalisyon (SYRIZA) lideri Alexis Tsipras ve Panhelenik Sosyalist Hareket (PASOK) lideri Evangelos Venizelos ile görüşmesinden sonra henüz açıklama yapılmadı.
Alexis Tsipras - 13.5.2012
Yunanistan'da Hükümet İçin Son Umut
Cumhurbaşkanlığında yapılan toplantıya yüzde 18,8 oyla 108 milletvekili çıkaran Yeni Demokrasi Partisi (ND) lideri Antonis Samaras, yüzde 16,7 oyla 52 milletvekili çıkaran Radikal Sol Koalisyon (SYRIZA) lideri Alexis Tsipras ve yüzde 13 oyla 41 milletvekili çıkaran Panhelenik Sosyalist Hareket (PASOK) lideri Evangelos Venizelos katılıyor.
Alexis Tsipras - 11.5.2012
Yunanistan
Bu oluşuma adalet ve sorumluluk paylaşımı açısından SYRIZA'nın katılımınını da ön koşul koyduklarını dile getiren Venizelos, "Yarın Cumhurbaşkanı Papulyas'ı bilgilendireceğim. Umarım, Cumhurbaşkanı Karolos Papulyas ile yapılacak toplantıda herkesin yaklaşımı daha sorumlu ve daha olgun olur" diye konuştu -"Memorandumu uygulayan hükümete katılmayacağız"- Venizelos ile görüşen Radikal Sol Koalisyon (SYRIZA) lideri Alexis Tsipras, memorandum yanlısı hükümete katılmayı reddetti.
Alexis Tsipras - 11.5.2012
Koalisyon Umutları Tükeniyor
"Ulusal birlik hükümeti" çağrısıyla koalisyon görüşmelerini sürdüren Venizelos, bu akşam SYRIZA lideri Alexis Tsipras ile görüşecek.
Alexis Tsipras - 10.5.2012
Yunanistan'da Hükümeti Kurma Görevini Venizelos Aldı
Seçimlerden birinci çıkan Merkez sağcı Yeni Demokrasi Partisi ile ikinci sıradaki Radikal Sol Koalisyon (SYRIZA), 4 gün içinde hükümet kurmakta başarısız olmuştu. Bugün öğle saatlerinde SYRIZA lideri Alexis Tsipras, Cumhurbaşkanlığına gelerek hükümeti kurma görevini Cumhurbaşkanı Karolos Papoulias'a iade etmişti.
Alexis Tsipras - 10.5.2012
Yunanistan'da Hükümet Kurma Girişimleri 2'inci Kez Başarısız Oldu
Yunanistan'da ilk iki sıradaki partinin koalisyon hükümeti kurma girişimlerinin başarısız olmasından sonra, eski Maliye Bakanı ve PASOK Partisi Lideri Evangelos Venizelos bugün Cumhurbaşkanı Karolos Papoulias'tan hükümet kurma yetkisi alarak görüşmelere başlayacak. Seçimlerden birinci çıkan Merkez sağcı Yeni Demokrasi Partisi ile ikinci sıradaki Radikal Sol Koalisyon SYRIZA, 4 gün içinde hükümet kurmakta başarısız olmuştu. Bugün öğle saatlerinde SYRIZA Lideri Alexis Tsipras cumhurbaşkanlığına gelerek hükümeti kurma görevini Cumhurbaşkanı Karolos Papoulias'a iade etti.
Alexis Tsipras - 10.5.2012
Yunanistan'ın Asi Çocuğu da Hükümeti Kuramadı
Yunanistan'da, hükümeti kurma çabaları çerçevesinde koalisyon turları gerçekleştiren Radikal Sol Koalisyon (SYRIZA) lideri Alexis Tsipras'ın görüşmelerinden sonuç çıkmadı.
Alexis Tsipras - 9.5.2012
Yunanistan'da Hükümet Arayışları
Yunanistan'da, hükümeti kurma çabaları çerçevesinde koalisyon turları gerçekleştiren Radikal Sol Koalisyon (SYRIZA) lideri Alexis Tsipras'ın görüşmelerinden sonuç çıkmadı.
Alexis Tsipras - 8.5.2012
Yunanistan'da Hükümet Arayışları
Radikal Sol Koalisyon (SYRIZA) lideri Alexis Tsipras, sol bir hükümet kurmakta kararlı olduğunu yineleyerek, şartlarını açıkladı.
Alexis Tsipras - 8.5.2012
Yunanistan'da Hükümet Arayışları
Yunanistan'da Radikal Sol Koalisyon'un lideri Alexis Tsipras, hükümeti kurma yetkisini aldı.
Alexis Tsipras - 7.5.2012
Yunan Halkı Ana Partileri Cezalandırdı
Yunanistan'da yapılan genel seçimlerin galibi, Antonis Samaras'ın Başkanı olduğu muhafazakar Yeni Demokrasi Partisi (ND) olduAyşe Ferliel Bildiriyor-Yunanistan'da genel seçimlerin galibi, Antonis Samaras'ın Başkanı olduğu muhafazakar Yeni Demokrasi Partisi (ND) oldu. Alexis Tsipras'ın liderliğindeki Radikal Sol İttifakı (SYRIZA) ikinci sırada yer alırken, Yunan medya kuruluşlarının "gerilim filmi" olarak adlandırdığı seçim mücadelesini, Evangelos Venizelos'un başkanı olduğu, merkez soldaki Panhelenistik Sosyalist Hareket (PASOK) üçüncü sırada tamamladı.
Alexis Tsipras - 7.5.2012
Yunanistan'da Seçim Zamanı
Parti genel merkezinde konuşan SYRIZA Parlamento Grubu Başkanı Alexis Tsipras, "Yunanistan'daki seçim sonuçları Avrupa ve Yunanistan'daki radikal değişim ile Avrupa halkının barbar memorandum ve kurtarma paketlerini kabul etmeyeceğine dair barışcıl devrimin mesajıdır" dedi.
Alexis Tsipras - 6.5.2012
Yunanistan'da Oy Verme İşlemi Sona Erdi
Saat 19: 00'da sonra eren oy verme işleminin hemen ardından açıklanan sandık başı anketlerine göre, ND yüzde 17-20, PASOK yüzde 14-17, Alexis Tsipras'ın liderliğindeki Radikal Sol İttifak (SYRIZA) yüzde 15.
Alexis Tsipras - 6.5.2012
Yunan Halkı Seçimini Yapıyor
-SYRIZA: Halk yeni bir sayfa açacak Memorandum karşıtı partilerden Radikal Sol Koalisyon (SYRIZA) Parlamento Grubu Başkanı Alexis Tsipras da Atina'da oy kullandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Alexis Tsipras Haberleri | Alexis Tsipras Kimdir - Haberler - Sayfa 9 - Alexis Tsipras haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Alexis Tsipras kimdir, hayatı ve biyografisi. 77. Uluslararası Selanik Fuarı Yarın Açılıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.9.2020 13:06:21. #1.14#
title