Ahmet Uslu Haberleri

Ahmet Uslu haber, Ahmet Uslu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahmet Uslu - 26.09.2013
Çanakkale'yi Anlatan Gezici Tır Kemer'de Ziyarete Açıldı
Kemer Cumhuriyet Meydanı'nda konuşlandırılan tırda, Çanakkale Savaşı'nda Türk, İngiliz, Fransız, Avustralya ve Yeni Zelanda askerlerinin kullandığı tüfek, tabanca, mermi, şarapnel parçaları, teçhizat ile kişisel giysiler başta olmak üzere savaşı anlatan malzemeler ve fotoğraflar sergileniyor.  Müze sorumlusu Sinan Şanver, yaptığı açıklamada, 3 yılda 81 ili gezdiklerini, bir önceki duraklarının Konyaaltı ilçesinde düzenlenen Kitap Fuarı olduğunu söyledi. Daha sonra Akdeniz Üniversitesine gideceklerini anlatan Şanver, gittikleri il ve ilçelerde 2 gün kaldıklarını bildirdi.  Tırda satışa sunulan eşyaların gelirini Çanakkale'de bulunan tarihçi Ahmet Uslu'ya ait "1915 Seddülbahir Özel Müzesine" verildiğini söyleyen Şanver, gittikleri yerlerde halkın ilgisinin kendilerini mutlu ettiğini ifade etti.
Ahmet Uslu - 13.07.2013
İzmir Emniyeti'nde İç Atamalarla Köklü Değişiklik Yapıldı
Atamalarla 13 ilçe emniyet müdürünün yanısıra bazı şube müdürleri de değişti. Ahmet Akçel Ulaştırma Şube Müdürlüğü'ne, Ayşegül Kaplan Şener Evrak ve Arşiv Şube Müdürlüğü'ne, Tibet Kurtulan Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne, Cevdet Yumuşak EKKM Şube Müdürlüğü'ne, Hasan Başaran Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü'ne, Hasan Hüseyin Kaya Hukuk İşleri Şube Müdürlüğü'ne, Ahmet Uslu Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne, Aysen Özkan Pasaport Şube Müdürlüğü'ne, Abdullah Eğe Adnan Menderes Havalimanı Şube Müdürlüğü'ne, Cemil Özer Çocuk Şube Müdürlüğü'ne, İsmail Duran Bölge Trafik Şube Müdürlüğü'ne atandı.
Ahmet Uslu - 28.06.2013
Çanakkale Ruhunu Anlatmak İçin Adım Adım Anadolu'yu Geziyor
Çanakkale Valiliğinin desteğinde ve tarihçi Ahmet Uslu'nun projesiyle müze şeklindeki oluşturulan tıra, Çanakkale savaşlarında Türk, İngiliz, Fransız, Avustralya ve Yeni Zelanda askerlerinin kullandığı tüfek, tabanca, kılıç, kama, teçhizat, askerlere ait kıyafet ve kişisel eşyalar, şehit ve gazi mektupları, küçücük Gelibolu Yarımadası'nda metreye 6 bin mermi düşen Çanakkale savaşlarını en iyi anlatan havada çarpışan mermi çekirdekleri, Seyit Onbaşı'nın heykeli ile Türk askerlerinin maketleri konuldu.
Ahmet Uslu - 28.05.2013
Sorgun Platformu Üyeleri Parkta Buluştu
Sorgun Platformu üyeleri, Sorgun Ahmet Uslu Dutluk Pakında buluştu.
Ahmet Uslu - 30.04.2013
"Bir Devrin Battığı Yer"Deki Hezimetin Belgesi
Mehmet Bayer - Gelibolu Yarımadası'nda özel müzesi bulunan yerel tarih araştırmacısı Ahmet Uslu'nun, uluslararası bir müzayededen temin ettiği belge, Çanakkale Kara Savaşları'nda İngilizlerin 2 Aralık 1915-7 Ocak 1916 arasında verdiği zayiatı...
Ahmet Uslu - 24.04.2013
Klasik Müziğin Sırrını Keşfettiler
"PROJEMİZ BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU" Kütahya Sosyal Bilimleri Lisesi Edebiyat öğretmeni aynı zamanda projenin danışman öğretmeni olan Ahmet Uslu, "Öğrencimiz Büşra farklı müzik türlerinin öğrencilerin anlamaya etkisi üzerine etkisini ölçtü.
Ahmet Uslu - 18.04.2013
Alman Hemşirelere "Çanakkale Madalyası" Armağanı
Yarımadada bulunan Çanakkale 1915 Seddülbahir Özel Müzesi'nin sahibi ve yerel tarih araştırmacısı Ahmet Uslu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çanakkale Savaşları sırasında Osmanlı Devleti'nin müttefiki olan Almanya'dan gelen subay ve askerlerin yanı sıra bazı hemşirelerin de Türk ordusu adına çalışmalar gerçekleştirdiğini söyledi.
Ahmet Uslu - 16.04.2013
Çanakkale Müzesi Sungurbey'in Öğrencileri Gezdi
Tarihçi Ahmet Uslu tarafından tasarlanan ve açılış tarihinden bu güne milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen müzede; Çanakkale Savaşı'ndan kalma, Türk, İngiliz, Anzak ve Fransız askerlerinin kullandığı askeri teçhizat, Osmanlı piyade tüfekleri, bir bölümü denizden çıkartılmış toplar, Türk mavzerleri, subayların kullandığı toplu tabancalar, şarapnel parçaları, el bombaları, asker çizmeleri ve çarıkları, mataralar, kılıç, kasatura, mermiler olmak üzere 4 bin parça eser yer alıyor.
Ahmet Uslu - 06.04.2013
Kastamonu Belediye Başkan Vekili Yavuz Açıklaması
Belediye Başkanı Toğçuoğlu'nun yokluğunu hissettirmemek için ekip olarak yoğun bir tempo çalıştıklarını ifade eden Yavuz, şöyle konuştu: "Şehir içerisinde yaptığımız her bir çalışma için arkadaşlarımız gece gündüz çalıştılar. Laf üretmiyoruz, icraat yapıyoruz. Çalışmalarımızı ciddi bir şekilde devam ettiriyoruz. Bir yerlerde oturarak ve konuşmakla hiçbir şey olmuyor. Kastamonu'yu beğenilen bir şehir yapmak için çaba sarp ediyoruz. Amacımız, ilimizi cazibe kenti yapmak ve insanların mutluluğu için çalışmaktır. Kastamonu'daki yoğun çalışmalarımıza devam ettireceğimize söz veriyoruz." Toplantıya, MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, MHP Kastamonu İl Başkanı Dursun Ergin, MHP Kastamonu Merkez İlçe Başkanı Ahmet Yavuz, Kastamonu İtfaiye Müdürü Ahmet Uslu, belediye bağlı müdürler ve çok sayıda davetli katıldı.
Ahmet Uslu - 02.04.2013
Sorgun'da Vatandaşlar Parklara Akın Etti
Güneşli havayı fırsat bilen vatandaşlar, Ahmet Uslu Dutluk Parkına akın ederek güneşli havanın tadını çıkarttılar.
Ahmet Uslu - 31.03.2013
Çanakkale'den Kısa Kısa
Müzenin sahibi Ahmet Uslu, Çanakkale Zaferi'nin 98.
Ahmet Uslu - 30.03.2013
Çanakkale 2015 Tırı ÇOMÜ'de
Çanakkale 1915 Gezici Tır Müzesinin Sahibi Ahmet Uslu, Çanakkale Zaferi'nin 98.
Ahmet Uslu - 26.03.2013
Çomü'den Kısa Kısa
Çanakkale 1915 Gezici Tır Müzesi sahibi tarihçi Ahmet Uslu, Çanakkale Zaferi'nin 98.yılı kutlamaları kapsamında, Kampüs FM'in konuğu oldu.
Ahmet Uslu - 26.03.2013
Seyyar Müze 81 İlde Çanakkale Savaşlarını Anlatacak
'Çanakkale 1915 Gezici TIR Müzesi'nin sahibi Ahmet Uslu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın organizasyonuyla 81 ilde Çanakkale'yi anlatacaklarını söyledi.
Ahmet Uslu - 20.03.2013
Başkan Tatı, Yıldız Kapalı Pazaryeri'nin Temelini Attı
Buca'nın ilk kapalı pazaryeri olan Betontaş Pazaryeri'nin ardından Kuruçeşme Pazaryeri'nin de açılışını gerçekleştiren Başkan Ercan Tatı, Yıldız Kapalı Pazaryeri'nin de temelini attı. Yıldız Mahallesi'nde gerçekleşen temel atma törenine, eşi Oya Tatı ile birlikte Belediye Başkanı Ercan Tatı, başkan yardımcıları ve belediye bürokratları, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, Buca İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Uslu, Otokent Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Akın, Buca Muhtarlar Derneği Başkanı Eşfak Yurdanur, Buca Kent Konseyi Başkanı Rezzan Gedik, Buca Kültür İşler Müdürü Sakine Akyüz, Yıldız Mahalle Muhtarı Hüseyin Bayer ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Ahmet Uslu - 13.03.2013
Gezici Çanakkale Müzesi İkinci Kez Aydın'a Geldi
Müzeyi tanıtan Müze Kurucusu Ahmet Uslu Çanakkale destanını anlatmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.
Ahmet Uslu - 13.03.2013
Çanakkale Savaşları'nın "İbret Vesikası"
Kaputun teslim edildiği, Çanakkale 1915 Seddülbahir Özel Müzesi'nin sahibi ve yerel tarih araştırmacısı Ahmet Uslu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1915 yılında Fransızların İngilizlerle Gelibolu Yarımadası'na çıktığını söyledi.
Ahmet Uslu - 08.03.2013
Tarihi Hançer,bit Pazarında Bulundu
ÇANAKKALE (AA) - 08.03.2013 - Çanakkale 1915 Seddülbahir Özel Müzesi'nin sahibi ve yerel tarih araştırmacısı Ahmet Uslu, Yunanistan'a yaptığı ziyaret sırasında Selanik'teki bir bit pazarında rastladığı, Enver Paşa'nın Çanakkale Savaşları'nda...
Ahmet Uslu - 08.03.2013
Enver Paşa'nın Yadigarı Hançer, Selanik'te Bit Pazarında Bulundu
Mehmet Bayer - Çanakkale 1915 Seddülbahir Özel Müzesi'nin sahibi ve yerel tarih araştırmacısı Ahmet Uslu, Yunanistan'a yaptığı ziyaret sırasında Selanik'teki bir bit pazarında rastladığı, Enver Paşa'nın Çanakkale Savaşları'nda yararlılık gösteren...
Ahmet Uslu - 13.02.2013
Motosiklet Yayaya Çarptı: 1 Yaralı
Manisa'nın Kula ilçesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi askerlik şubesi yanında meydana gelen kazada 1 kişi yaralandı. Seyir halindeki motosiklet, karşıya geçmek isteyen Ahmet Uslu (33) isimli yayaya çarptı.
Ahmet Uslu - 12.02.2013
AK Parti Alaca İlçe Danışma Toplantısı
AK Parti Alaca İlçe Başkanlığı tarafından "Danışma Meclisi" toplantısı düzenlendi.
Ahmet Uslu - 10.02.2013
Ak Partililer Danışma Meclisi'nde Bir Araya Geldi
AK Parti Çorum İl Başkanlığı tarafından Osmancık'ta Danışma Meclisi toplantısı düzenlendi.
Ahmet Uslu - 10.02.2013
TBMM İdare Amiri Uslu Açıklaması
TBMM İdare Amiri ve Ak Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, "Kendi memleketlerindeki sorunları çözemedikleri için dikkatleri Çorum'a çekmek isteyenler Çorum üzerinden siyaset yapıyorlar" dedi.
Ahmet Uslu - 07.02.2013
Selim Kaymakamı Şehit ve Gazi Aileleriyle Öğle Yemeğinde Bir Araya Geldi
Kars'ın Selim İlçesi Kaymakamı Erdinç Dolu ve eşi Şenay Yerli Dolu, Şehit ve Gazi aileleri ile bir araya geldi.öğle yemeğinde Şehit ve Gazi aileleriyle bir araya gelen kaymakam Dolu, bu vatanın birliği ve bütünlüğü için canlarını veren...
Ahmet Uslu - 07.02.2013
Karayolları 6. Bölge Müdürü Doğan, Ünver'i Ziyaret Etti
Nevşehir'in Acıgöl ilçesi'nden Tatlarin beldesini izleyerek Gülşehir ilçesine bağlı Tuzköy beldesindeki Nevşehir Kapadokya Havalimanına ulaşacak karayolundaki çalışmaları yerinde inceleyen Karayolları Kayseri 6.Bölge Müdürü Aydın Doğan, Nevşehir...
Ahmet Uslu - 05.02.2013
Soylu: Yeni Anayasa Hangi Hükümet Sistemi Çerçevesinde Bütünleşecek?
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, yeni anayasa çalışmaları kapsamında tartışmalardan birisinin de hükümet sistemleri meselesi olduğunuğuna işaret ederek, "Bu yeni anayasa hangi hükümet sistemi çerçevesinde bütünleşecek? Yani mevcut"...
Ahmet Uslu - 05.02.2013
Suriyeli Muhaliflere Kayseri'den 50 Bin Hücum Yeleği
Kayseri'de hücum yeleği imalatı yapan Ahmet Uslu, olaylar ilk çıktığı zaman muhaliflerin kullanılmayacak tarzda ne kadar hücum yeleği varsa aldıklarını söyledi.
Ahmet Uslu - 15.03.2011
Ahmet Sami Uslu İlköğretim Okulu Kros Takımı
Ahmet Sami Uslu İlköğretim Okulu, Okullararası Küçük Erkekler Kros Grup Yarışmalarında Elde Ettiği İkincilikle Türkiye Şampiyonası'na Katılmaya Hak Kazandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ahmet Uslu Haberleri | Ahmet Uslu Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Ahmet Uslu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ahmet Uslu kimdir, hayatı ve biyografisi. Gezici Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri Müzesi Mardin'de.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.10.2021 16:18:33. #1.14#

title