EGEMEN BAĞIŞ

 Egemen Bağış
23.4.1970
Devlet Bakanı ve Başmüzakereci. 2002'de İstanbul Milletvekili seçilen Egemen Bağış, AB ile tam üyelik görüşmelerini yürütmek üzere Devlet Bakanı ve Başmüzakereci olarak görevini yürütmüştür. Daha önce AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı yapan Bağış, Genel Başkan Yardımcısı olarak AK Parti'nin en yüksek yürütme organı olan Merkez Yürütme Kurulu üyeliğinde bulunmuştur.

Uluslararası ilişkilerde ve diplomaside AK Parti'nin kilit ismi olarak görev yapmış olan Bağış, partinin ulusal, uluslararası temaslarında ve teşkilatlarında dış politika konularında yönlendirme ve koordine etme görevini yerine getirmiş, önemli küresel gelişmelerin parti yönetimine akışını koordine etmiştir.

Bilgi Üniversitesi Küresel Sorunlar Platformu'nun kurucusu olan Bağış, Platform'un Danışma Kurulu Başkanlığı görevini de yürütmüştür. Aynı zamanda, kurucuları arasında yer aldığı "İstanbul Merkezi Brüksel" Yönetim Kurulu Üyesi'dir. 1990'larda, New York'ta bulunan Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu'nun Başkanlığını yapan Bağış, derneğin oy birliği ile iki kez üst üste seçilen tek başkanıdır. Diğer yandan, Ankara merkezli bir devlet birimi olan Yurt Dışındaki Türkler Danışma Kurulu'nda üye olarak hizmet vermiştir.

1970 Bingöl doğumlu olan Bağış, Siirtlidir....

Bakan Müezzinoğlu: 17 Aralık Sonrası 57 Hastane Yatırım Planlarından Çıkarıldı-Yeniden

Sayın Yazıişleri Müdürlerinin dikkatine 'Bakan Müezzinoğlu: 17 Aralık sonrası 57 hastane yatırım planlarından çıkarıldı' başlıklı haber, giriş ve 17 Aralık arabaşlıklı bölümünde geçen 'debelenme' kelimesinin kaynağından 'zedelenme' olarak düzeltilmesi nedeniyle, ekiyle birlikte yeniden geçildi.

1 saat önce..
Akdeniz-Pa 3. Daimi Komite Toplantısı Başladı

Akdeniz-Pa 3. Daimi Komite Toplantısı Başladı

Akdeniz Parlamenter Asamblesinin(Akdeniz-Pa) 3. Daimi Komite “İnsan Hakları ve Medeniyetler arası Diyalog” Toplantısı Antalya Su Otel’de, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu’nun da katılımı ile başladı.

2 saat önce..
Selfie Modasına Bakan Çavuşoğlu da Uydu

Selfie Modasına Bakan Çavuşoğlu da Uydu

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel ile selfie fotoğrafı çekti.

2 saat önce..
Canikli: Halk Yarı Başkanı Seçecek

Canikli: Halk Yarı Başkanı Seçecek

AK Partili Nurettin Canikli, "Ağustos ayında yapılacak seçimlerde halk sadece Cumhurbaşkanını değil yarı başkanı da seçmiş olacak." dedi.

3 saat önce..
Türkiye Sevdalısı Turistlere Müjde

Türkiye Sevdalısı Turistlere Müjde

AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'yı kazanan Menderes Türel'i ziyareti sırasında "Turistlerin Türkiye'de kalma süresi uzayacak." dedi.

3 saat önce..
AB Bakanı Çavuşoğlu: Başbakan İnsani Duygularla Mesaj Verdi

AB Bakanı Çavuşoğlu: Başbakan İnsani Duygularla Mesaj Verdi

AB Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye'ye gelen yabancı turistlerin en fazla 90 gün olan kalış sürelerini uzatmak için bir çalışma içinde olduklarını söyledi.

3 saat önce..
MHP Grup Başkanvekili Vural Açıklaması

MHP Grup Başkanvekili Vural Açıklaması

"(Erdoğan'ın 1915 olaylarına ilişkin mesajı) Bu ifadeler, soykırımı kabul etmeye yönelik açılmış penceredir" "17 ve 25 Aralık'ı darbe olarak nitelendirenlerin rüşvet ve yolsuzlukla ilgili soruşturma istemesi paradoks. Madem öyle, darbe planıyla ilgili araştırma önergesi getirin" "Dünkü ses ve ışık gösterisinde, İncil'den alıntıların okunduğu parça kullanmak ne demektir?

3 saat önce..

Bakan Müezzinoğlu: 17 Aralık Sonrası 57 Hastane Yatırım Planlarından Çıkarıldı (2)

2023 SAĞLIK TURİZMİ HEDEFİ 25 MİLYAR DOLAR Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "1,5 milyar dolarlık sağlık turizmi gelirini 2018'lerde 9-10 milyar dolara, 2023'te de 20-25 milyar dolarlık hedefe taşımayı düşünüyoruz" dedi.

4 saat önce..
Bakan-Belediye Başkanı 'Selfıe'si

Bakan-Belediye Başkanı 'Selfıe'si

AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoglu, bir dizi ziyaret ve toplantı için geldiği Antalya'da "selfie" zincirine dahil oldu.

4 saat önce..

Yasa Dışı Göç ve İnsan Kaçakçılığı Dünyanın En Büyük İkinci Problemi"

Akdeniz Parlamentosu Türk Grubu Başkanı Tevfik Ziyaeddin Akbulut, bölge sorunlarına kalıcı çözümler bulmak istediklerini söyledi.

4 saat önce..
AB Bakanı Çavuşoğlu Başbakan İnsani Duygularla Mesaj Verdi

AB Bakanı Çavuşoğlu Başbakan İnsani Duygularla Mesaj Verdi

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 1915 olaylarına ilişkin açıklamasının, insani duygularla verilmiş bir mesaj olduğunu söyledi.

24.04.2014 14:42

AK Parti Eski Bakanlarla İlgili Soruşturma Önergelerini Yeniledi

AK Parti 4 eski bakanla ilgili soruşturma önergelerini yenileyerek Meclis Başkanlığı'na sundu.

24.04.2014 14:14
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Antalya'da

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Antalya'da

Bakan Müezzinoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel'i ziyaret etti Bakan Müezzinoğlu: "Sağlık alanında dünya insanlığına hitap eden standardı yakaladık.

24.04.2014 14:10

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalya'da

"Türkiye'de 3 aydan fazla kalmak isteyen turistlerin arzu ettikleri doğrultuda bu sürelerini uzatacağız. Ülkemizde konut alan vatandaşların giriş çıkışı konusunda kolaylıklar sağlayacağız"

24.04.2014 14:05

Dört Eski Bakanla İlgili Meclis Soruşturması

AK Parti milletvekilleri, soruşturma önergesini yenileyerek, TBMM Başkanlığı'na sundu Önergede, eski bakanlarla ilgili daha ayrıntılı iddialar ve fiiler sıralandı Çağlayan tarafından Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefet, TCK'nın "resmi belgede sahtecilik" ve "Rüşvet"; Güler tarafından TCK'nın "resmi belgede sahtecilik", "nüfuz ticareti", "rüşvet" ve gizliliğin ihlali", Bağış tarafından TCK'nın "nüfuz ticareti" ve "rüşvet", Bayraktar tarafından işlendiği iddia edilen eylemlerin TCK'nın "Nüfuz ticareti" ve "görevi kötüye kullanma" maddelerine tekabül ettiği, bunların gerçekliğinin araştırılması ve soruşturulması gereğinin ortaya çıktığı kaydedildi.

24.04.2014 13:56

Akdeniz-Pa 3. Daimi Komite Toplantısı

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu: "Bugün Akdeniz'in kuzeyindeki akımlara baktığımızda ortak değerlerimizin ciddi tehdit altında olduğunu görüyoruz.

24.04.2014 13:49
AB Bakanı Çavuşoğlu: Başbakan İnsani Duygularla Mesaj Verdi (2)

AB Bakanı Çavuşoğlu: Başbakan İnsani Duygularla Mesaj Verdi (2)

'akdeniz'deki TEHLİKELERİ GÖRMELİYİZ' Akdeniz Parlamenterler Asamblesi'nin (Akdeniz-PA) 3'üncü Daimi Komite Toplantısı, Antalya Su Otel'de başladı.

24.04.2014 13:48

Başbakan Erdoğan'ın 1915 Olaylarına İlişkin Mesajı

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu: "İnsanlık olaylarının, insani konuların siyasete alet edilmemesi gerekir. Yıllardır bunu söylüyoruz.

24.04.2014 12:45
AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Açıklaması

AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Açıklaması

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'da yaptığı açıklamada 1915 olaylarının yıl dönümü sebebiyle Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez Başbakan seviyesinde Ermeniler için yayınlanan taziye mesajını değerlendirdi.

24.04.2014 12:45

AB Bakanı Çavuşoğlu: Başbakan İnsani Duygularla Mesaj Verdi

Avrupa Birliği Bakanı Çavuşoğlu, Başbakan Erdoğan'ın 1915 olaylarına ilişkin açıklamasının, insani duygularla verilmiş bir mesaj olduğunu söyledi.

24.04.2014 12:39
AK Parti'den 4 Eski Bakanla İlgili Yeni Önerge

AK Parti'den 4 Eski Bakanla İlgili Yeni Önerge

AK Parti grubu, 4 eski bakanla ilgili yeni soruşturma önergesini Meclis Başkanlığı'na sundu.

24.04.2014 12:33

Gündem / 24 Nisan 2014

ANADOLU AJANSI.

24.04.2014 09:02
Netanyahu: Mahmut Abbas Barışı Değil, Hamas'ı Seçti

Netanyahu: Mahmut Abbas Barışı Değil, Hamas'ı Seçti

Filistin'deki Fetih ile Hamas arasındaki mutabakata ilişkin açıklama yapan İsrail Başbakanı Netanyahu, "Hamas'ı seçen barış istemez." dedi.

24.04.2014 03:57

Gündem Özeti / 24 Nisan 2014

ANADOLU AJANSI.

24.04.2014 00:07

AK Parti 4 Eski Bakanla İlgili Soruşturma Önergelerini Yeniden Yazıyor

AK Parti, hukuki ve teknik eksiklikler gerekçesiyle geri çektiği 4 eski bakanla ilgili önergeleri yeniden hazırlıyor.

23.04.2014 17:15

Dört Eski Bakanla İlgili Soruşturma Önergesi

AK Parti Grup Başkanvekili Canikli: "Soruşturma Önergesi, 4 eski bakanımızla ilgili bugüne kadar kamuoyunda, basında ya da başka şekilde gündeme gelen iddiaların tamamını soruşturma kapsamına alacak şekilde hazırlanıyor" "Muhalefetinkinin de ötesine geçecek" Daha önceki soruşturma önergesinin ilk imza sahibi olan AK Parti'li Bilgiç'in, TBMM Genel Kurulu'nda milletvekillerinden yeni önerge için imza topladığı görüldü.

23.04.2014 16:16

4 Bakan Hakkındaki 'Yolsuzluk Soruşturma Komisyonu'nun Görüşülmesi Ertelendi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda, perşembe günü görüşülmesi beklenen 4 eski bakan Muammer Güler, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar hakkında soruşturma komisyonu kurulmasına ilişkin önergelerin görüşülmesi haftaya kaldı.

22.04.2014 18:25

AK Parti 4 Eski Bakanla İlgili Soruşturma Komisyonu Kurulmasına İlişkin Önergelerini Geri Çekti

AK Parti 17 Aralık süreciyle beraber haklarındaki iddialar nedeniyle Meclis'e sunulan 4 eski bakanla ilgili hazırladığı soruşturma önergelerini yeniden hazırlamak üzere geri çekti.

22.04.2014 17:26

Soruşturma Komisyonu Haftaya Kaldı

Meclis Genel Kurulu'nda perşembe günü görüşülmesi beklenen 4 eski bakana yönelik soruşturma komisyonu kurulmasına ilişkin önergeler haftaya kaldı.

22.04.2014 17:07
4 Eski Bakan ile İlgili Soruşturma Önergeleri

4 Eski Bakan ile İlgili Soruşturma Önergeleri

AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş: "Eski bakanlar isterse konuşabilir.

21.04.2014 17:09

Dünya Kurumsal Golf Turnuvası Sona Erdi

Dünya Kurumsal Golf Turnuvası'nın Türkiye ayağında, Özdemir Allahverdi ve Serap Sokulu'dan oluşan Pekin Bayar Avukatlık Bürosu takımı birinci oldu.

20.04.2014 18:46

TBMM, 23 Nisan için Özel Gündemle Toplanacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle Çarşamba günü özel gündemle toplanacak.

20.04.2014 09:45

Meclis'in Bu Haftaki Gündemi: "23 Nisan" ve Soruşturma Komisyonu

Meclis'in bu haftaki gündemini Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve AK Parti'nin hazırlıklarını sürdürdüğü seçim sistemi ile ilgili değişiklikler oluşturacak.

20.04.2014 08:48
Dünya Kurumsal Golf Turnuvası Belek'te Başladı

Dünya Kurumsal Golf Turnuvası Belek'te Başladı

Belek Turizm Merkezi'ndeki Gloria Golf Kulübü'nde düzenlenen Dünya Kurumsal Golf Turnuvası'nın Türkiye ayağında, 34 takım ve 68 sporcu mücadele ediyor.

19.04.2014 18:44
Güney Kıbrıs Dışişleri'nden Rumlara

Güney Kıbrıs Dışişleri'nden Rumlara "Türkiye'ye Gitmeyin" Çağrısı

Türkiye’nin, elektronik vize uygulaması kapsamına aldığı ülkeler listesine Güney Kıbrıs’ı da eklemesi üzerine, Rum Yönetimi vatandaşlarına, Türkiye’ye seyahat etmeme çağrısında bulundu.

19.04.2014 16:34

Dünya Kurumsal Golf Turnuvası Belek'te Başladı

Dünya Kurumsal Golf Turnuvası'nın (World Corporate Golf Challenge) Türkiye ayağı, Antalya'nın Serik İlçesi'nde başladı.

19.04.2014 14:40
Bakan Çavuşoğlu Alanya'da Ak Partililerle Kahvaltıda Buluştu

Bakan Çavuşoğlu Alanya'da Ak Partililerle Kahvaltıda Buluştu

Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya'da AK Parti İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen kahvaltı programına katıldı.

19.04.2014 12:52
AB Bakanı Çavuşoğlu: Yüzde 46 Oyla, Belediyelerin Yüzde 60'nı Aldık

AB Bakanı Çavuşoğlu: Yüzde 46 Oyla, Belediyelerin Yüzde 60'nı Aldık

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye geneli yüzde 46 oyla belediyelerin yüzde 60’nı aldıklarını söyledi.

19.04.2014 12:33

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalya'da

"Biz inanıyoruz ki yine milletimizin desteğiyle AK Parti'nin adayı inşallah yine Cumhurbaşkanı olacaktır.

19.04.2014 10:54
CHP Grup Genel Kurulu Toplanacak

CHP Grup Genel Kurulu Toplanacak

CHP Grup Genel Kurulu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, parti genel merkezinde toplanacak.

19.04.2014 09:02

Gündem Özeti / 19 Nisan 2014

ANADOLU AJANSI.

19.04.2014 00:06
AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalya'da

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalya'da

Bakan Çavuşoğlu, Aksu Belediye Başkanlığını ziyaret etti Çavuşoğlu: "Şimdi, vaat ettiklerimizi gerçekleştirme zamanı, hatta daha da ötesinde hizmetler yapmalısınız"

18.04.2014 20:28
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalya'da Açıklaması

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalya'da Açıklaması

"Artık siyaset bitti, bundan sonra hizmet dönemi başladı.

18.04.2014 17:44
Mühendisler Odası

Mühendisler Odası "Öcalan Serbest Kalmalı"

TMMOB MMO Batman İl Yönetim Kurulu, temsilcilik binasında 'Öcalan'a Özgürlük' kampanyasına ilişkin basın toplantısı düzenledi.

18.04.2014 15:38
Çavuşoğlu:

Çavuşoğlu: "Türkiye'nin Bilişim ve İletişim Teknolojilerine Ayırdığı Bütçe 30 Milyar Dolar"

AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "Türkiye'nin bilişim ve iletişim teknolojilerine ayırdığı bütçe 30 milyar dolar" dedi.

18.04.2014 13:11
Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri Semineri

Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri Semineri

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu: "Sosyal medyada iletişim özgürlüğü ve özel hayatın gizliliğinin korunması noktasında bir dengenin global anlamda hukuki güvence altına alınması için tam bir mutabakat yok. Uluslararası terörizmle mücadelede, çevre sorunlarının çözümünde, göç ve entegrasyon konularında olduğu gibi" "Ülkemizin bugün bilişim ve iletişim teknolojilerine ayırdığı bütçenin 30 milyar doları aşmış olduğunu görüyoruz.

18.04.2014 12:38
Gündem / 18 Nisan 2014

Gündem / 18 Nisan 2014

ANADOLU AJANSI.

18.04.2014 09:04
Çavuşoğlu, Harvard Mezunları Derneği Üyeleriyle Buluştu

Çavuşoğlu, Harvard Mezunları Derneği Üyeleriyle Buluştu

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Harvard Mezunları Derneği üyeleriyle Harbiye Crowne Plaza Otel'deki sohbet toplantısında bir araya geldi.

18.04.2014 00:08

Gündem Özeti / 18 Nisan 2014

ANADOLU AJANSI.

18.04.2014 00:03
Çavuşoğlu'nun Kabulü

Çavuşoğlu'nun Kabulü

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, İSO Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanlık Divanı üyelerini kabul etti Çavuşoğlu: "Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın yaptığı ziyaretler ve başkente yapılan ziyaretlerde herkesin ortak görüşü, müzakerelerin hızlandırılması ve bu yıl içerisinde bazı önemli fasılların açılmasıdır" "Türkiye'nin enerji kaynağı olmasa da enerji güvenliği ve koridoru olarak önemli ülke haline geldi.

17.04.2014 22:56

Daha fazla haber için tıklayın