Son Dakika, Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haber

Uniswap Labs önemli bir ismi işe aldığını açıkladı

Güncelleme:

Uniswap Labs, ABD düzenleyicileri ile olası bir hukuki çatışma arifesinde, kripto alanındaki deneyimli hukukçu Katherine Minarik'i baş hukuk sorumlusu olarak göreve getirdi. Minarik, Coinbase'deki dört yıllık görevinden sonra bu yeni rolü üstlenirken, şirketin SEC ile yaşanabilecek yasal mücadelelere liderlik edecek. Bu stratejik hamle, şirketin iki ay önce SEC'ten aldığı ve kayıtsız menkul kıymetler borsası işletmekle suçlandığı Wells Bildirimi'nin ardından geldi.

Uniswap Labs, ABD düzenleyicileri ile olası bir hukuki çatışma arifesinde, kripto alanındaki deneyimli hukukçu Katherine Minarik'i baş hukuk sorumlusu olarak göreve getirdi. Minarik, Coinbase'deki dört yıllık görevinden sonra bu yeni rolü üstlenirken, şirketin SEC ile yaşanabilecek yasal mücadelelere liderlik edecek.

Uniswap'ın Hukuk Mücadelesine Yeni Lider

ABD merkezli Uniswap Labs, SEC ile olası bir hukuki mücadeleye hazırlanırken, eski Coinbase yöneticisi Katherine Minarik'i baş hukuk sorumlusu olarak atadı. Bu stratejik hamle, şirketin iki ay önce SEC'ten aldığı ve kayıtsız menkul kıymetler borsası işletmekle suçlandığı Wells Bildirimi'nin ardından geldi.

Minarik, yeni görevine başlamasının ardından X platformu üzerinden yaptığı açıklamada, "DeFi teknolojilerinin dünyayı dönüştürme potansiyeline yürekten inanıyorum. Uniswap Labs bünyesinde, ekonomik kapsayıcılık ve finans sektörünün geleceği için verilecek mücadelede yer almaktan onur duyuyorum." ifadelerini kullandı.

Daha önce Coinbase'de dört yıl boyunca hukuk başkan yardımcısı ve genel danışman yardımcısı olarak görev yapan Minarik, Uniswap Labs'de Marvin Ammori'den görevi devraldı. Ammori, geçtiğimiz Kasım ayında kısmi zamanlı bir pozisyona geçiş yapacağını duyurmuştu.

Uniswap Labs'in Nisan ayında SEC'ten aldığı Wells Bildirimi, şirketin isimsiz protokolü aracılığıyla kayıtsız menkul kıymetler borsası işlettiği iddiasını içeriyordu. Bu gelişme, Minarik'in önümüzdeki dönemde karşılaşacağı zorlukların boyutunu gözler önüne seriyor.

Sektör uzmanları, Minarik'in Coinbase'deki deneyiminin ve Blockchain teknolojileri konusundaki uzmanlığının, Uniswap Labs'in yasal sorunlarla başa çıkmasında kritik bir rol oynayacağını düşünüyor. Şirketin yeni işe alımla birlikte ABD'deki düzenleyici kurumlarla olası bir hukuki mücadelede güçlü bir savunma stratejisi oluşturması bekleniyor.

Kaynak: Haberler.com / Kripto

Kripto Para Kripto Yatırım Kripto Haberler

MHP'den ''el öpme' eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

MHP'den '"el öpme" eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Bakmadan Geçme

Türkiye U19 maçı hangi kanalda? UEFA U19 Avrupa Şampiyonası maçları hangi kanalda, nereden izlenir? Kenan Yıldız Juventus'ta kaç numaralı formayı giyiyor? Kenan Yıldız 10 numaralı formayı mı giyecek? Allan Saint-Maximin kiralık mı, satın alma opsiyonu var mı? Fenerbahçe Allan Saint-Maximin bonservisini aldı mı, kiralık mı? YSK'ye kaç kişi girdi 2024? TYT ve AYT'ye kaç kişi girdi, üniversite sınavına kaç kişi girmişti? Galatasaray KAP bildirimi! SON BİLDİRİMLER! Galatasaray KAP transfer açıklaması nedir? Fenerbahçe KAP bildirimi! SON BİLDİRİMLER! Fenerbahçe KAP açıklaması nedir? Masterchef Enes kimdir, kaç yaşında? Enes Arabacıoğlu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Zeynep kimdir, kaç yaşında? Zeynep Sena Gültepe kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Onur kimdir, kaç yaşında? Onur Üresin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şeyhmus kimdir, kaç yaşında? Şeyhmus Uluğ kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Bera kimdir, kaç yaşında? Bera Altaş kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şenay kimdir, kaç yaşında? Şenay Salam kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Deniz kimdir, kaç yaşında? Deniz Yılmaz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Hakan kimdir, kaç yaşında? Hakan Dündar kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Rüyada yurt dışına çıkmak, yurt dışına gideceğini görmek ne anlama gelir? Rüyada yurt dışına tatile gitmek, taşınmak anlamı
Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title