Son Dakika, Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haber

Kripto ödeme şirketi MoonPay, küçülmeye gitti

Güncelleme:

Kripto para ödeme hizmetleri alanında öncü konumda bulunan MoonPay, maliyetlerini azaltma ve işletme marjlarını iyileştirme çabası içinde çalışanlarının yüzde 10'unu işten çıkarıyor. Şirketin CEO'su Ivan Soto-Wright, bu kararın şirketin mali yapısını güçlendirmek ve uzun vadeli sürdürülebilirlik sağlamak için zorunlu olduğunu belirtti. İşten çıkarılan çalışanlara tazminat paketleri sunulacağını ifade eden Soto-Wright, etkilenen herkesin şirketin hissedarı olma haklarının devam edeceğini belirtti

Kripto ödemeleri altyapı şirketi MoonPay, operasyonel maliyetlerini azaltma ve işletme marjlarını iyileştirme çabası içinde çalışanlarının yüzde 10'unu işten çıkarıyor. Şirketin CEO'su Ivan Soto-Wright, bu kararın şirketin mali yapısını güçlendirmek ve uzun vadeli sürdürülebilirlik sağlamak için zorunlu olduğunu belirtti.

MoonPay Yapısal Değişikliklere Gidiyor

Kripto para ödeme hizmetleri alanında öncü konumda bulunan MoonPay, artan maliyetler ve hedeflenen kâr marjlarına ulaşılamaması nedeniyle çalışan kadrosunun yüzde 10'unu işten çıkardığını açıkladı. Şirketin kurucu ortağı ve CEO'su Ivan Soto-Wright'ın çalışanlara gönderdiği bir e-postada, personel yapısında ciddi değişikliklere gidildiği belirtildi.

Soto-Wright, gönderdiği e-postada, "Bugün itibarıyla, şirketimizin yaklaşık yüzde 10'unu etkileyecek şekilde bazı pozisyonları iptal ediyor, görev değişiklikleri yapıyor ve yapısal düzenlemelere gidiyoruz." ifadelerini kullandı. Bu adımların, şirketin finansal yapısını güçlendirerek temellerini sağlamlaştırmaya yönelik olduğu vurgulandı.

Her ne kadar e-postada kesin bir rakam verilmese de LinkedIn üzerinden edinilen bilgilere göre MoonPay'in yaklaşık 300 çalışanı olduğu tahmin ediliyor. Bu durumda, yüzde 10'luk bir kesintinin 30 kişiyi işsiz bırakacağı öngörülüyor. Şirket sözcüsü, kesin sayıyı açıklamayı reddederken, e-postanın içeriğini doğruladı.

İşten çıkarmalar, şirketin mali açıdan güçlü bir konumda olduğu ve uzun vadeli planlarının bulunduğu bir dönemde gerçekleşti. Soto-Wright, "Maalesef operasyonel kâr marjlarımız beklediğimiz seviyelere ulaşmadı. Pozitif nakit akışımız olmasına rağmen, bazı bölgelere ve iş kollarına aşırı yatırım yapmamız maliyetlerimizi artırdı." diyerek durumun sorumluluğunu üstlendiğini belirtti. Ayrıca Soto-Wright, bu sorunu çözmenin hem kendisine hem de hissedarlara karşı bir yükümlülük olduğunun altını çizdi.

İşten çıkarılan çalışanlara tazminat paketleri sunulacağını ifade eden Soto-Wright, etkilenen herkesin şirketin hissedarı olma haklarının devam edeceğini ve gelecekteki başarıda pay sahibi olmalarını sağlamaya özel önem verdiğini vurguladı.

Küçülme kararı, MoonPay'in yeni ürün ve hizmetlerini piyasaya sürdüğü bir zamana rastladı. Şirket kısa bir süre önce Web3 dünyasına adım atan markalar için bir araç platformu başlattı, PayPal entegrasyonuyla Amerikalı kullanıcılara kripto alım-satımını kolaylaştırdı ve BitPay iş birliğiyle kripto işlemlerini daha erişilebilir hale getirdi.

Kaynak: Haberler.com / Kripto

Kripto Para Kripto Para CEO Kripto Borsaları Kripto Cüzdanları Kripto Haberler

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Merkez Bankası'ndan Türk lirası mevduatı destekleyecek yeni adım

Merkez Bankası'ndan Türk lirası mevduatı destekleyecek yeni adım

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Bakmadan Geçme

Rüyada yaptığın işin beğenilmemesi ve beğenilmesi ne anlama gelir? Rüyada yaptığın işi görmek, iş yaptığın kişiyi görmek ne demek? Rüyada yangın görmek, yangın söndürmek ne anlama gelir? Rüyada yangın çıkması, yangın dumanı ve yangın tüpü görmek ne demek? Rüyada kırmızı elbise giymek, kırmızı elbise görmek ne anlama gelir? Rüyada kırmızı elbise giyen kadın görmek, kırmızı elbiseli kadın görmek ne demek? Rüyada büyük abdest yapmak görmek anlamı nedir? Rüyada büyük abdest yapmak ve temizlemek ne demektir? Rüyada büyük abdest yapmak anlamı ne? Rüyada kurban kesmek ne anlama gelir? Rüyada kurban kesildiğini görmek, kurban kestirmek ve rüyada kurban kesmeye niyetlenmek ne demek? Rüyada büyük abdest yapmak, büyük abdesti temizlemeye çalışmak ne demek? Rüyada büyük abdestin eline bulaşması, üstüne bulaşması ne anlama gelir? Beşiktaş Shakhtar Donetsk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) BJK Shakhtar Donetsk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Beşiktaş Shakhtar Donetsk maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Beşiktaş Shakhtar Donetsk maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Masterchef kim kazandı? 17 Temmuz Masterchef ana kadroya kim girdi? İşte Masterchef'te kazanan yarışmacı Beşiktaş Shakhtar Donetsk maçı ilk 11'i! Beşiktaş'ın Shakhtar Donetsk maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Beşiktaş Shakhtar Donetsk maçı CANLI izle! (HD) 17 Temmuz BJK Shakhtar Donetsk maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lamine Yamal'ın sevgilisi kim? Yamal'ın sevgilisi var mı, kaç yaşında, nereli, boyu kaç? 17-18 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 17-18 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İsmail Kartal kalp krizi mi geçirdi? İsmail Kartal'ın sağlık durumu ve iddialar hakkında açıklama geldi
Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title