Son Dakika, Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haber

FTX, IRS ile 200 milyon dolarlık vergi anlaşması peşinde

Güncelleme:

Kripto para borsası FTX, Amerika İç Gelir Servisi'ne (IRS) 24 milyar dolarlık vergi borcunu sadece 200 milyon dolara indirme teklifi sundu. Bu teklif, Sam Bankman-Fried'in kurucusu olduğu şirketin iflas sürecini etkileyebilecek bir hamle olarak değerlendirildi. FTX, IRS'ye öncelikli vergi alacağı olarak 200 milyon dolar ve sermaye benzeri alacak olarak 685 milyon dolar ödeme yapmayı planladığını belirtti.

FTX, 24 milyar dolarlık vergi borcunu sadece 200 milyon dolara indirme teklifiyle Amerika İç Gelir Servisi'nin (IRS) kapısını çaldı. Bu cesur hamle, Sam Bankman-Fried'in kurucusu olduğu şirketin iflas sürecinin seyrini değiştirebilecek bir hamle olarak yorumlandı.

FTX ve IRS Arasındaki Milyarlarca Dolarlık Pazarlık Sürüyor

Kripto para piyasasının önde gelen isimlerinden Sam Bankman-Fried tarafından kurulan ve geçtiğimiz yıl iflas eden kripto para borsası FTX Trading Ltd., Amerika İç Gelir Servisi'ne (IRS) olan astronomik vergi borcunu azaltmak için girişimlerde bulunuyor. Şirket yetkilileri, daha önce 24 milyar dolar olarak belirlenen vergi borcunun 200 milyon dolar civarında ödenmesini teklif etti.

FTX'in kısa bir süre önce yaptığı yasal başvurusunda, IRS'ye öncelikli vergi alacağı olarak 200 milyon dolar ve sermaye benzeri alacak olarak da 685 milyon dolar ödeme yapılmasının planlandığı belirtildi. Bu süreçte, FTX yönetimi, IRS'nin hesaplamalarında Bankman-Fried'in zimmete geçirdiği fonların ve diğer bazı vergi yükümlülüklerinin yanlışlıkla dahil edildiğini öne sürdü.

Dava dosyasındaki bilgilere göre FTX yönetimi, IRS'nin iddialarına karşı ciddi itirazlarını dile getirmeye devam ediyor. Bu itirazlar arasında, Bankman-Fried'in müşteri fonlarını zimmetine geçirmesi sonucu ortaya çıkan sözde 'zimmet geliri' ve öne sürülen diğer vergi yükümlülüklerinin büyük bir kısmının reddedilmesi gerektiği yönünde argümanlar yer alıyor.

Öte yandan, IRS yetkilileri FTX'in sunduğu argümanları kabul etmekte zorlanıyor ve taraflar arasında bir uzlaşma sağlanamaması durumunda yüksek miktarda vergi borcu talebinde bulunmayı planlıyor. 17 Haziran'da son itiraz süresinin dolacağı davanın 25 Haziran 2024 tarihinde görüşülmesi bekleniyor.

Başlangıçta FTX'in vergi borcunun 44 milyar dolar civarında olduğunu iddia eden IRS, daha sonra bu rakamı 24 milyar dolara indirmişti. FTX yönetimi ise IRS'nin talep ettiği yüksek vergi miktarlarının, müşterilerin paralarını geri almasını geciktireceği konusunda uyarıda bulundu.

Kaynak: Haberler.com / Kripto

Kripto Para Kripto Para Kripto Borsaları Kripto Haberler

MHP'den ''el öpme' eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

MHP'den '"el öpme" eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Bakmadan Geçme

Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 16 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Fransa Türkiye maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Fransa Türkiye U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Fransa Türkiye maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Fransa Türkiye U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Arda Güler'in sevgilisi kim, kaç yaşında? Arda Güler'in sevgilisi Duru Nayman kimdir, nereli, boyu kaç? Masterchef Serhat kimdir, kaç yaşında, hangi sezon yarıştı? Serhat Doğramacı kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Esra kimdir, kaç yaşında, hangi sezon yarıştı? Esra Tokelli kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Tolga kimdir, kaç yaşında, hangi sezon yarıştı? Tolga Şener kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Allan Saint-Maximin forma numarası kaç olacak? Saint-Maximin Fenerbahçe'de kaç numaralı formayı giyecek, belli oldu mu? Fransa Türkiye U19 maçı CANLI izle! (HD) 16 Temmuz Fransa Türkiye maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Masterchef Serap kimdir, kaç yaşında? Serap Küçük kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Huriye kimdir, kaç yaşında? Huriye Öncen kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Sevdet kimdir, kaç yaşında? Sevdet Ayhan kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ümmühan kimdir, kaç yaşında? Ümmühan Ünavcı kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Bartu kimdir, kaç yaşında? Taha Bartu Ergün kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Türkiye U19 maçı hangi kanalda? UEFA U19 Avrupa Şampiyonası maçları hangi kanalda, nereden izlenir?
Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title