Son Dakika, Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haber

Fortune 100 şirketleri Web3 yatırımlarını artırıyor

Güncelleme:

Fortune 100 şirketleri, Blockchain ve Web3 teknolojilerine olan yatırımlarını geçen yıla göre yüzde 39 oranında artırarak yeni bir rekor kırdı. Bu artış, özellikle tüketiciye yönelik ödeme sistemleri ve diğer Blockchain tabanlı girişimlerde yoğunlaştı. Ancak, ABD'nin kripto geliştirici payını kaybetmesi endişe yaratıyor. ABD'deki kripto geliştiricilerin yalnızca yüzde 26'sı ülke içinde faaliyet gösteriyor.

Fortune 100 şirketleri, Blockchain ve Web3 projelerine olan yatırımlarını geçen yıla göre yüzde 39 artırarak yeni bir rekora imza attı. Coinbase'in son raporuna göre, bu artış özellikle tüketiciye yönelik ödeme sistemleri ve diğer Blockchain tabanlı girişimlerde yoğunlaşmış durumda.

Büyük Şirketlerin Web3 İlgisi Artıyor

Dünyanın en büyük şirketleri, Web3 teknolojilerine olan ilgilerini her geçen gün artırıyor. Coinbase'in son raporuna göre, Fortune 100 şirketlerinin Web3'e olan ilgisi 2024'ün ilk çeyreğinde geçen yıla kıyasla yüzde 39 oranında artarak yeni bir zirveye ulaştı. Bu dev şirketler, özellikle Blockchain tabanlı tüketici odaklı ödeme sistemleri gibi projeler geliştirmeye odaklanıyor.

Raporda yer alan sektörel analize göre, Web3 teknolojilerine olan talebi artıran başlıca alanlar arasında Bitcoin borsa yatırım fonları (Bitcoin ETF), gerçek dünya varlıklarının tokenizasyonu ve stablecoinler öne çıkıyor. Fortune 500 şirketlerinin yüzde 56'sının bu tür girişimler üzerinde aktif olarak çalıştığı belirtiliyor.

Ancak, ABD'nin son beş yılda kripto geliştirici payını sürekli olarak kaybetmesi endişe yaratıyor. Coinbase'in raporuna göre, ABD'deki kripto geliştiricilerin yalnızca yüzde 26'sı ülke içinde faaliyet gösteriyor. Bu durum, ABD'nin kripto sektöründeki yetenekleri koruyabilmesi ve küresel liderliğini sürdürebilmesi için daha fazla adım atması gerektiğini ortaya koyuyor.

Coinbase, özellikle kripto düzenlemeleri konusunda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) gibi düzenleyici kurumlardan net kurallar talep ediyor. Şirket, Mayıs ayının sonlarında yaptığı açıklamada, SEC'e daha belirgin düzenlemeler getirmesi için çağrıda bulunduğunu ve mevcut belirsizliklerin sektörü olumsuz etkilediğini ifade etmişti.

Kaynak: Haberler.com / Kripto

Kripto Para Kripto Borsaları Kripto Yatırım Kripto Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title