TÜRKBANK

22 Aralık 2014 Pazartesi Saat: 07:41
Haftanın Tarihine Bakış

Haftanın Tarihine Bakış

Birleşmiş Milletler Meclisi, İnsan Hakları Beyannamesi'ni kabul etti.

Arınç: Hukuktan Yanayız

Arınç: Hukuktan Yanayız

Başbakan Yardımcısı Arınç, "Bizim alnımız açık, başımız dik. 11 yıldır hükümetimiz hep doğru işler yaptı, hizmetler yaptı, yolsuzluk yapmadı." dedi.

Başbakan Yardımcısı Arınç Açıklaması

Başbakan Yardımcısı Arınç Açıklaması

"Bizim alnımız açık, başımız dik. 11 yıldan beri hükümetimiz hep doğru işler yaptı, hizmetler yaptı, yolsuzluk yapmadı" "Yolsuzluk bizim paçamıza yakışmadı ama heybesinde küfürden başka bir şey olmayan insanlar, sadece hakaret ediyorlar"

Bu Bölgelerin Değeri Uçacak

Bu Bölgelerin Değeri Uçacak

İstanbul'da Kuzey Marmara Otoyolu, 3. Köprü ve Kanal İstanbul projeleriyle yeni bölgeler öne çıkıyor.

Haftanın Tarihine Bakış

Birleşmiş Milletler Meclisi, İnsan Hakları Beyannamesi'ni kabul etti

İşadamı Korkmaz Yiğit Emniyette İfade Veriyor

İşadamı Korkmaz Yiğit Emniyette İfade Veriyor

İşadamı Korkmaz Yiğit, bir işadamına 7.5 milyon liralık borcunu ödememek için 'hileli iflas' vererek mallarını sattığı iddiasıyla polis tarafından sorgulandı.

Tmsf, Batık Banka Sahiplerinden 6,7 Milyar Dolar Tahsil Etti

Tmsf, Batık Banka Sahiplerinden 6,7 Milyar Dolar Tahsil Etti

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), batık bankaların hakim ortaklarından toplamda 6 milyar 677 milyon 11 bin dolar tahsil etti.

Karaman Valisi Süleyman Kahraman Merkeze Alındı

Vali Atamaları Hakkında Karar, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.29 ilin valisi değişti, 11 ilin valisi de merkez valiliğine atandı.

Türkbank Battı Gitti 'Vakıf' ile 'Dernek' Mal Kavgasına Girdi

Türkbank Battı Gitti 'Vakıf' ile 'Dernek' Mal Kavgasına Girdi

Vakıflar Başmüfettişi tasfiyesi süren Türkbank'ın Munzam Vakfı yöneticileri hakkında 'güveni kötüye kullanmaktan' suç duyurusu istedi. Emekli Derneği vakıftaki malların heba olmasından korkuyor. Haftaya iki sürpriz satış var

Meclise Gensoru

Meclise Gensoru "Yağmuru"

Türk parlamento tarihinde gensoru önergelerinin kayıtları bir asır öncesine dayanıyor.

Türkbank Emeklilerinden "Banka Yeniden Açılsın" Talebi

Tasfiye Halindeki Türk Ticaret Bankası Emeklileri, Bankanın Yeniden Türk Ekonomisine Kazandırılması Amacıyla Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Binası Önünde Basın Açıklaması Yaptı.

İto'dan Milyarlık Araziye Üniversite

İto'dan Milyarlık Araziye Üniversite

Tobb'un Tıp Fakültesi Kurmak İçin İstediği, İstanbul Altunizade'deki Esnaf Hastanesi'nin Arazisine İTO Üniversitesi'nin Kampusu Taşınıyor

AKP'nin Yüce Divan Rekoru

Başbakan Erdoğan'ın, "Ben Yüce Divan ile Korkmam. Biz, Bu Yola Beyaz Gömleğimizi Giyerek Çıktık" Sözü Siyasette Yüce Divan Tartışması Başlattı.

Akıcı'ya Türkbank İhalesinden Hapis Cezası

'Türk Ticaret Bankası İhalesine Fesat Karıştırmak' ve 'Cürüm İşlemek Amacıyla Teşekkül Oluşturmak' Suçlarından Yargılanan Alaattin Çakıcı, 1 Yıl 3 Ay 25 Gün Hapis Cezasına Çarptırıldı.

Yılmaz: Çalık Kredisine İmza Atmayanları Tasfiye Ettiler

Yılmaz: Çalık Kredisine İmza Atmayanları Tasfiye Ettiler

TBMM'nin Dünkü Oturumunda CHP'nin Sabah -Atv İhalesiyle İlgili Gensoru Önergesi Görüşülürken Türkbank İhalesinin Anımsatılması Üzerine Söz Alan Rize Milletvekili Mesut Yılmaz, Bir Kamu Bankasında Çalık Grubu'na Kredi Verilmesine İmza Atmayan İki Yönetim Kurulu Üyesinin Tasfiye Edildiğini Söyledi.

Türk Telekom da İstanbul Yolcusu

Türk Telekom da İstanbul Yolcusu

Merkez Bankası'ndan Sonra İstanbul'a Gitme Kararı Alan Türk Telekom, Satış ve Finans Genel Müdürlüğünü Gelecek Hafta İçinde İstanbul'a Taşıyor.

Erol Evcil'e TCK İndirimi

Türkbank İhalesine Fesat Karıştırdığı İddiasıyla Yargılanan Erol Eşrefoğlu (Evcil) Hakkında Cürüm İşlemek İçin Oluşturulan Teşekküle Üye Olmak Suçundan Daha Önce Verilen 3 Yıl Hapis Cezası, Yeni TCK'nın Lehteki Hükümlerine Göre 1 Yıl 3 Ay Hapse Dönüştürüldü.

Erol Evcil'e Ceza İndirimi

"Türkbank İhalesine Fesat Karıştırdığı" İddiasıyla Yargılandığı Mahkemece Hapis Cezasına Çarptırılan Erol Eşrefoğlu (Evcil) Hakkında "Cürüm İşlemek İçin Oluşturulan Teşekküle Üye Olmak" Suçundan Verilen 3 Yıl Hapis Cezası TCK'deki Değişiklikler Nedeniyle Lehine Olan Yasanın Uyarlaması İçin Yapılan Yargılamasında 1 Yıl 3 Ay Hapse Dönüştürüldü. Mahkeme Sanığın Bu Cezasını 1 Yıl Denetim Süresi Alt...

Evcil'in Cezası 1 Yıl 3 Aya Dönüştürüldü

Türkbank İhalesine Fesat Karıştırıldığı İddiasına İlişkin Yargılanarak Hapis Cezasına Çarptırılan Erol Eşrefoğlu (Evcil) Hakkında 'Cürüm İşlemek İçin Oluşturulan Teşekküle Üye Olmak' Suçundan Daha Önce Verilen 3 Yıl Hapis Cezası, Yeni TCK'daki Lehe Hükümler Uygulanarak 1 Yıl 3 Aya Dönüştürüldü.

Çakıcı'ya Türkbank Davasından Tahliye

Türkbank İhalesine Fesat Karıştırdığı İddiasıyla 4 Yıla Kadar Hapis İstemiyle Yargılanan Alaattin Çakıcı, Tahliye Edildi.

Çakıcı'ya Türkbank Davasında Tahliye

Çakıcı'ya Türkbank Davasında Tahliye

Alaattin Çakıcı'nın, 'Cürüm İşlemek Amacıyla Teşekkül Oluşturmak' ve 'Türkbank İhalesine Fesat Karıştırmak' Suçlarından Yargılandığı Davada Tahliyesine Karar Verildi.

Alaattin Çakıcı'nın Yargılanması

Alaattin Çakıcı 'Türkbank İhalesine Fesat Karıştırmak' Suçundan Yargılandığı Davadan Tahliye Oldu.

Çakıcı İçin 18-24 Yıl Hapis İstendi

Çıkar Amaçlı Suç Örgütü Elebaşı Alaattin Çakıcı'nın, Bebek'te Tevfik Nurullah Ağansoy'un da Aralarında Bulunduğu 4 Kişinin Öldürülmesine İlişkin Yargılandığı Davada, 'Haksız Tahrik Altında Tasarlayarak İnsan Öldürtmeye Azmettirmek' Suçundan 18 ile 24 Yıl Arasında Hapis Cezasına Çarptırılması İstendi.

2006 Yılına Damgasını Vuran Olaylar

Danıştay 2. Dairesi'ne Yönelik Silahlı Saldırı, Lübnan'a Asker Gönderilmesi, Orhan Pamuk'un Nobel Edebiyat Ödülü Alması, Papa'nın Müslümanlık ve Hz.muhammed Hakkındaki Sözleri ve Türkiye Ziyareti Trabzon'daki Santa Maria Kilisesinin Katolik Rahibi Andrea Santoro, Silahlı Saldırı Sonucu Öldürülmesi, Türkiye-ab İlişkileri, Laiklik Tartışmaları, Cumhurbaşkanlığı Seçimi, Maliye Bakanı Kemal Unakıta...

Ankara: Yüce Divan, Yılmaz ve Taner ile İlgili Gerekçeli Kararını Açıkladı...(2)

Yüce Divan, Eski Başbakan Mesut Yılmaz ve Devlet Eski Bakanı Güneş Taner'in 'Türkbank İhalesine Fesat Karıştırdıkları İddiasıyla İlgili Yargılandıkları ve 4616 Sayılı Şartlı Salıverme, Dava ve Cezaların Ertelenmesi Yasası Kapsamında Cezalarının Ertelenmesine İlişkin Verdiği Kararın Gerekçesini Açıkladı.

Ankara: Yüce Divan, Yılmaz ve Taner ile İlgili Gerekçeli Kararını Açıkladı...(1)

Yüce Divan, Eski Başbakan Mesut Yılmaz ve Devlet Eski Bakanı Güneş Taner'in 'Türkbank İhalesine Fesat Karıştırdıkları İddiasıyla İlgili Yargılandıkları ve 4616 Sayılı Şartlı Salıverme, Dava ve Cezaların Ertelenmesine Yasası Kapsamında Cezalarının Ertelenmesine İlişkin Verdiği Kararın Gerekçesini Açıkladı.

Yılmaz ve Taner Davasının Gerekçeli Kararı Tamamlandı

Yüce Divan'ın, Eski Başbakan Mesut Yılmaz ve Eski Devlet Bakanı Güneş Taner'in Yargılandığı Davadaki Gerekçeli Kararında, "Yılmaz'ın Türkbank İhalesiyle İlgili, İhale Öncesinden Sürecin Sonuçlanmasına Kadar Gerçekleştirdiği Eylem ve Davranışların Cezai Sorumluluğu Gerektiren Nitelikte Olduğu" Kaydedildi.

Alaattin Çakıcı'nın ''Türkbank İhalesi'' Davası... - Çakıcı'nın ''Cürüm İşlemek Amacıyla Teşekkül Oluşturmak'' Ve ''Türkbank İhalesine Fesat Karıştırmak'' Suçlarından Yargılanmasına Devam Edildi

Avusturya'da yakalandıktan sonra Türkiye'ye iade edilen Alaattin Çakıcı'nın, ''cürüm işlemek amacıyla teşekkül oluşturmak'' ve ''Türkbank ihalesine fesat karıştırmak'' suçlarından yargılanmasına devam edildi.

İstanbul: Alaattin Çakıcı'nın Yargılanması

Alaattin Çakıcı'nın "Türkbank ihalesine fesat karıştırmak'' suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Duruşmada, Mesut Yılmaz'ın Türkbank ihalesi ile ilgili Yüce Divan'da yargılandığı davanın gerekçeli kararının mahkemeye gönderilmesine karar verildi.

Ankara: Mesut Yılmaz, Cuma Namazını Kocatepe Camii'nde Kıldı

Ankara: Mesut Yılmaz, Cuma Namazını Kocatepe Camii'nde Kıldı

Anavatan Partisi eski Genel Başkanı ve eski Başbakanlar'dan Mesut Yılmaz, Cuma Namazı'nı Kocatepe Camii'nde kıldı.

Yüce Divan'dan Yılmaz Ve Taner Hakkında Karar

Yüce Divan, eski başbakan Mesut Yılmaz ve eski Devlet Bakanı Güneş Taner hakkında ''Türkbank ihalesine fesat karıştırdıkları'' iddiasıyla açılan davadaki suçu ''görevi kötüye kullanma'' olarak kabul etti ve Şartla Salıverilme Yasası uyarınca kamu davasının kesin hükme bağlanmasını erteledi.

Ankara: Yılmaz Ve Taner'in Yüce Divan'da Yargılanması...(1)

Eski Başbakan Mesut Yılmaz ve Devlet eski Bakanı Güneş Taner'in "Türkbank ihalesine fesat karıştırdıkları" iddiasıyla Yüce Divan'da yargılandıkları davada sonuç açıklandı. Yüce Divan ve Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu, davanın kesin hükme bağlanmasının ertelenmesine karar verildiğini açıkladı.

Yılmaz Ve Taner'in Yargılanmasında Karar Yarın Açıklanacak

Eski Başbakan Mesut Yılmaz ve eski Devlet Bakanı Güneş Taner'in ''Türkbank ihalesine fesat karıştırmak'' suçundan Yüce Divan'da yargılandıkları davada, kararın yarın açıklanması bekleniyor.

Yılmaz Ve Taner'in Yargılanmasında Karar Cuma'ya

Eski Başbakan Mesut Yılmaz ve eski Devlet Bakanı Güneş Taner'in ''Türkbank ihalesine fesat karıştırmak'' suçundan Yüce Divan'da yargılandıkları davada, kararın 23 Haziran Cuma günü açıklanması bekleniyor.