Diyarbakır'da Nevruz Alanında Öldürülen Genç "Bomba Var" Deyip Polislere Saldırmış

Diyarbakır Valiliği, Nevruz kutlamalarında öldürülen kişinin "Çantamda bomba var hepinizi öldüreceğim" diyerek polislere bıçakla saldırdığını açıkladı.

Diyarbakır'da Nevruz Alanında Öldürülen Genç 'Bomba Var' Deyip Polislere Saldırmış

Diyarbakır Valiliği, Bağlar ilçesinde yapılan Nevruz kutlamasında, 'Çantamda bomba var hepinizi öldüreceğim' diyerek güvenlik güçlerine bıçaklı saldırıda bulunan şahsın vurularak etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

"CANLI BOMBA OLABİLECEĞİNDEN" DOLAYI VURULMUŞ

Diyarbakır Valiliğinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Bağlar ilçesi Nevruz Park alanında gerçekleştirilecek olan Nevruz etkinlikleri miting alanına girmeye çalışan sırt çantalı bir şahıs, alanın güvenliğini sağlamakla görevli güvenlik kuvvetlerince aranmak istenmiştir. Ancak şahıs kendini aratmak istememiş, 'Çantamda bomba var hepinizi öldüreceğim' diyerek güvenlik güçlerine bıçaklı saldırıda bulunmuş ve etkinliğin yapılacağı yöne doğru koşmaya başlamıştır. Şahıs, güvenlik güçlerinin tüm uyarılarına rağmen elindeki bıçağı atmamış ve alana doğru koşmaya devam etmiştir. Söz konusu şahsın canlı bomba olma ihtimali değerlendirildiğinden ve alanda bulunan katılımcıların can güvenliği göz önünde bulundurulduğundan dolayı, arama noktasında görevli güvenlik güçlerince müdahale edilmiştir.

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Meydana gelen olay sonrasında yaralanan ve etkinlik alanına çağrılan ambulans ile hastaneye kaldırılan şüpheli şahıs, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir. Konuyla ilgili olarak Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca çok yönlü inceleme başlatılmıştır" denildi.