Atletizm: 15 Temmuz Demokrasi Zaferi Kros Ligi

15 Temmuz Demokrasi Zaferi Kros Ligi 2. kademe müsabakaları Adana'da tamamlandı.

Atletizm: 15 Temmuz Demokrasi Zaferi Kros Ligi

15 Temmuz Demokrasi Zaferi Kros Ligi 2. kademe müsabakaları Adana'da tamamlandı.

Avrupa Kros Şampiyonası için milli takım seçmelerinin de yapıldığı ligin 2. kademe yarışlarına, dört kategoride 50 takım katıldı.

Büyük erkeklerde ilk ayağı 16 puanla lider tamamlayan İstanbul Büyükşehir Belediyespor, ikinci ayakta da 11 puan topladı. İstanbul ekibinden Alper Demir, 30.40'lık zamanıyla 10 kilometrelik parkuru lider tamamlarken, takım arkadaşları Ramazan Özdemir ve Cihat Ulus da kendisini takip etti.

İkinci ayak sonrasında puanını 27'ye yükselten İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Galatasaray ve Beştelsiz Spor Kulübünün önünde ilk sıradaki yerini korudu.

Büyük kadınlarda Bursa takımı liderliğini sürdürdü

Büyük kadınlar kategorisinde ise Bursa Büyükşehir Belediyespor liderliğini sürdürdü.

Adana'daki yarışın birinciliğini Üsküdar Belediyespor'dan Özlem Kaya elde ederken, Sevilay Eytemiş, Esma Aydemir, Sebahat Akpınar ve Fadime Suna Çelik'in getirdiği puanlarla Bursa takımı kademeyi birincilikle bitirmeyi başardı.

İlk kademede 13, ikincisinde 16 puan alan Bursa ekibi, toplamda 29 puanla Üsküdar Belediyespor'un 17 puan önünde liderliğini devam ettirdi.

Gençler kategorisi yarışmaları

15 Temmuz Demokrasi Zaferi Kros Ligi'nde gençler kategorisinde de yarışmalar yapıldı.

Bireysel birincilikleri Fenerbahçe'den Ömer Oti ve Pınar Demirtaş'ın elde ettiği yarışmaların sonunda takım sıralamasında genç erkeklerde Darıca Belediyespor, genç kızlarda ise Bursa Büyükşehir Belediyespor ilk sırada yer aldı.

Puan durumu

Adana'daki 2. kademe yarışları sonrasında takımlar sıralamasında ilk üç sırada yer alan ekipler şu şekilde oluştu:

Büyük erkekler

1. İstanbul Büyükşehir Belediyespor

2. Galatasaray

3. Beştelsiz Spor Kulübü

Büyük Kadınlar

1. Bursa Büyükşehir Belediyespor

2. Üsküdar Belediyespor

3. Kasımpaşa

Genç Erkekler

1. Darıca Belediyespor

2. Fenerbahçe

3. Ankara EGO

Genç Kızlar

1. Bursa Büyükşehir Belediyespor

2. Fenerbahçe

3. Gaziantep Şölenspor


sponsored ads