Ortadoğu Gazetesi

GİT
Bugünkü Ortadoğu Gazetesi
YORUMLAR

 • MEMET MEMET:
  KONGREYİ YARGI DEYİ BAHÇELİ VE ORTAĞI AKP YARGISI ENGELLEMİŞTİR KAÇIN BAKALIM NEREYE KADAR
 • BANA DOKANMİYAN YİLAN BİN YASASİN DEME:
  mhp li ler bir mafya isi olsa coktan sahip cikardiniz en demokratik hakkiniz olan kutultayi engelliyorlar sesiniz solugunuz kesik saray sizidemi teslim aldi haksizda degil disardaki en buyuk destegi ya o giderse darginlar kirginlar geri donebilir endisesi var bu gun susarsan isini bitik gibi onun icin susma sustukca sira sana gelecek (bir siyasi olusumun icinde degisik bireylewrin olmasi dogaldir o ic meselenizdir aranizda halledersiniz. )
 • KUTALMIŞ OĞUZHANOĞLU:
  BUGÜN YSK''DAN VE YARGITAYDAN MUALİF MHP''LİLERE DARBE ÜSTÜNE DARBE GELDİ. ANLAŞILAN SARAY İŞİNE YARADIKCA SON KULLANMA TARİHİNE KADAR BAHÇELİYİ DEVAMLI KORUYUP KOLLAYACAKDIR.
  MARJİNAL PARTİCİ: mevcut durumda, bu kadar karışıklık-gruplaşmadan sonra, erken seçim olursa 6-10 arası ancak oy alır. . . yani baraj altı olma ihtimali yüksek. . ama olsun enazından bu durum iktidara yarar. . belkide maksat budur. . bide hdp dağılırsa (mahkemeler-bölünme vs. ) o zaman kimse tutamaz akp yi. . . zaten muhalif vekillerde bu durumdan huzursuz ve tedirgindir, gizli anlaşmalar-destekler olması muhtemel. . . hayırlısı bakalım. . böyle muhalefet . . . kınalar hazır. .
 • POLAT TURANDAĞI:
  SARAY ARTIK ELİNİ AYAĞINI ÇEKSİN MHP KURULTAYININ ÜZERİNDEN. BU KADARDA ARSIZLIK HUKUKSUZLUK BU KADARDA DESPOTLUK OLMAZ OLSUN. . . . . . . . BAHÇELİ DEVAMLI SARAYI ELEŞTİRSEDE KRİTİK DURUMLARDA HEP ONA ÇALIŞIYOR
  YORGUN TAKLACI: devleti milleti partisini sevdiğinden mecburen destek veriyor. . partiye çok faydası yok ama olsun, az olsun temiz olsun, boşver gerisini. . parti biterse de biter. . iyice marjinal olur. . gitsinler, kursunlar yenisini. .
 • DEDE YORGUN:
  Mahkeme kararlarıyla-oyunlarıyla, tren durdu, ne inen var ne binen. . 10 temmuz kurultayı da sakata geldi, kimilerine yaradı tabi. . bu durumu uzlaşma-birleşme için kullanmalı. . marjinal-egoist yaklaşımdan vazgeçilmeli. . parti eriyor-dağılıyor. . . baraj altı kalmış parti lideri olmak utançtır-vebaldir. . onurlu-bilge-önder olmalı. . parti güçlenmeli, yenilenmeli, gelişmeli, marjinallikten çıkmalı. . . parti kimsenin tekelinde olmamalı. . kaybeden çekilmeli, başaracak olana yol vermeli. . yazık yani. . .
 • İDRİS BAYBURT:
  bu camianın en düzgünü vede en ilkeli olan insanı lider Devlet Bahçelidir. varsa başka biri insafınıza gösterin de bizde bilelim.
  TAKLACI: her partide yandaş-candaş oluyor. . ancak gerçekçi-dürüst yandaş yok. . . lider peşinde değil vatan-millet peşinde olmak lazım. . .
 • DEDEM KORKUT:
  Oktay bey, muhalefeti de yönetimi de birleştirici-anlaştırıcı aracı rol üstlenmeli. . yeni başkan adayına, yeni truvaya gerek yok. . maksat partiyi büyütmek-birleştirmek mi bölmek-bitirmek mi, buna karar verin. . bu saaten sonra, parti ya birleşir ya bölünür yada biter. . ya ben yada partinin iflası denmesin. . millete-tabana yazık oluyor. . . gaflet-delalet hatta hıyanet artık son bulsun. . titreyip kendinize gelin. . . sorun ve sonuç, sadece mhp değil diğer partileri de etklliyor. . vizyon-çap sahibi olu
 • DEDE KURT:
  mhp de yönetim ve muhalefet anlaşarak, tek yerde kongre yapsın. . partiyi bölüyonuz bari delegeyi de bölmeyin. . neye hizmet ediyonuz. . iki tarafta artık aklı selim-dürüst-ahlaki olsun. . hesaplarını iyi yapsınlar. . kim olursa yeni başkanı çok sorunlar bekliyor ve dikkatli-hesaplı olunmalı. . pandoranın kutusu açılmıştır, neler çıkacak daha. . istenmeyen-başarısız olan derhal çekilmelidir. . başarısızlıkta zaten kayıp olmaz yeri dolar. . partiyi bitirip bide tek kurtarıcıyı oynamakta nasıl bir ruh hali
 • SARAY İZİN VERSE BAHÇELİ BİR GÜN DURMAZ:
  Bahçeli, kendisinden nefret edildiğinin farkında ama saray: ''''Sen ve Kılıçtaroğlu; biz aynı projenin parçalarıyız, proje bitmeden siz de gidemezsiniz'''' dediği için, delege ve seçmen yüzüne tükürdüğü halde efendisine yaranmak için MHP''''yi terk edemiyor.
  DEDEMİN KORKUSU: ağır eleştri yapmasak. . . sonuçta partiye-millete az çok hizmeti olmuştur. . ayrıca, her parti iktidar-ortak olma amacı taşır. . aksi halde partizan-marjinal örgüt olur ve iktidarların yancısı-kurbanı olur. . seçim barajları civarında gezinir. . . partiye de millete de faydası olmayan, hayal dünyasında yaşar. . partiye-millete yazık eder. . .
  RUHİ KARAMAN.: Devlet beyi eleştirenler vekil bile olamayıp, kendi yerlerinde yüzde on barajının altında kalanlar. Bunların kurtarıcı rolüne soyunması birilerin sazını çaldığı aşikardır. Hiçbir ülkücü hükümet olacağım diye hareket etmez, eğer ediyorsa o ülkücü değildir. Ülkücüler teşkilatcılıkla büyür. Aksini söyleyen ülkücülükten haberi olmayan zavallılardır.
 • CEHALETİ YENMEDEN ZALİMİ YENEMEYİZ:
  Hiç kitap gazete okumadıklarından, sorgulamasını da bilmeyen dolayısıyla bir fikri de olmayan kesimlerin “Reis ne diyorsa doğrudur” demesinden daha doğal ne olabilir? Seçimleri hep onlar kazanıyor ya! Kendilerini de ülkelerini de bir bataklığa sürüklediklerine üzülmemeleri de ondandır.
  GAFLETDELALETHATTAHIYANET: hileyle-takiyeyle-canbazlaıkla ve baston-yandaş parti liderleriyle seçim kazan, istediğini yap. . . güzel dünya. . .
 • KAMİL:
  PARTİNİZ GÜNDEN GÜNE ERİYOR SİZ HALA AKP. NİN ARKA BAHÇESİ BAHÇELİ DİYORSUNUZ. BIRAKIN ARTIK DEĞİŞİKLİK YAPIN YOKSA MİLLİYETÇİ BİR PARTİNİN SONU OLAÇAK
  EYP KAMİL: truvalar, troller, bastonlar, paraleller, canbazlar, vs doluştuğu partiden böyle giderse hayat kalmaz. . titre ve kendine gel parti. . . doğrusu neyse onu yapın. . marjinal olmayın. . .
 • DEDEM KORKUT:
  usul-şekil hatası iddiaları ve mızıkçılık bırakılmalı. . olmuyorsa olmuyordur. . adam gibi gelen adam gibi gitmeli. . partinin hertürlü potansiyeli var. . birlik-beraberlikle, kirli işler-imaj temizlenmeli. . kamuoyunda parti daha fazla rencide edilmesin. . koltuk sevdası değil, iktidar-hizmet sevdası olmalı. . (tıpkı akp gibi:)) böyle giderse, bu olaylardan sonra, ilk seçimde parti yine sandıkta kalır yada bölünür. . vebali de kimlere yapışır belli. . yazıktır millete-seçmene-tabana. .
 • MEMET MEMET:
  Vatana millete hayırlı olsun 19 haziran kongreniz buna herkes uymak zorunda bahçelide dahil mide bulandıracak açıklamalardan uzak durmak gerekir artık gülünç oluyorsunuz nefret eder oldu camia ne dediysen hep aksi oldu seni dinleyen delege ortada yok
  DEDEKURT: Parti yönetiminin, bu saatten sonra, delege-taban tercihine/taleplerine saygı duyması şart olmuştur. . aksi halde koltuk-ikbal davası oluyor mevzu. . partiye-tabana ihanet oluyor artık. . partiyi güçlü-iktidar adayı/ortağı yapmak için, elbirliğiyle-anlaşarak organize-revize etmek gerekiyor. . kaybeden gitmeyi bilsin, yeri dolar, partiye çok zarar olmaz, daha nolacak zaten, marjinal parti gibi baraj sınırında geziyor. . iktidar için merkez sağ (milliyetçi-muhafazakar) yapı güçlenmeli. . gerisi boş iş
 • DEDEKURT:
  10 Temmuzda, partinin namına-şanına yakışan, demokratik, katılımcı, paylaşımcı ve dayanışmalı olarak, tüm adayların katılımıyla seçim adam gibi yapılmalı. . hatta 2 turlu olsun, yeni başkan güçlü-yüksek destekli olsun. . parti milliyetçi-muhafazakar-merkez yapısını güncellesin. . marjinal parti modundan çıkmadan iktidar olunmaz. . anca küçük ortak olunur. . ya devlet(adalet-dürüstlük) başa ya da kuzgunlar(canbazlar-taşaronlar) başa hesabı olmasın. . parti yüceltilmeli, güçlenmeli. .
 • ÜÇ HİLALLİ BOZKURT:
  BAHÇELİ MAALESEF İKTİDAR OLMAKTAN KORKUYOR VE SÖZLE AKP''YE MUHALEFET ETSEDE KRİTİK DURUMLARDA DEVAMLI ONLARA ÇALIŞIYOR. MHP''NİN BAŞINDA KALIRSA PARTİMİZ KAYBETMEYE AKP İSE KAZANMAYA DEVAM EDECEKDİR. DAHASI BARAJ ALTINA DÜŞERİZ.
  CANBAZ KURT: doğruyu söyleyen, ucuz hesaplarını ifşa edenler, ülkücü olmuyor, tezgaha gelenler-yapanlar mi oluyor. . bu kadar saf ve vizyonsuzmu bunlar. . . partiye-tabana yazık. .
  RUHİ KARAMAN.: Sizlerin ülkücü olduğunu sanmıyorum, çünkü çok açık veriyorsunuz. Bu yazdıklarınızı ancak MHP ve ÜLKÜCÜLERİN düşmanları yazar.
  BOPKURT: aklın yolu birdir. . . ikbalin yolu çoktur. . .
 • KEMAL , KEMAL:
  MAHKEMENİN VERDİĞİ KARAR MI DARBE BAHÇELİ ????? HANİ HUKUK DEVELETİYDİK BİZ !!! BUNADIN SEN EN İYİSİ Bİ ZAHMET DEFOL GİT ARTIK BU PARTİDEN. . .
  RUHİ KARAMAN: ÜLKÜCÜLERİN VARLIĞININ BİR PARÇASIDIR BAHÇELİ, YA SİZLER KİMSİNİZKİ GİDİN DİYORSUNUZ. BİNAYI YAPAN EV SAHİBİNE GİT DİYEN KİRACILAR! AMA BİLMEDİĞİNİZ BİRŞEY VAR EV SİZİN DEĞİL. GİTMEK SİZE DÜŞÜYOR.
  KAYBEDEN EFENDİCE GİTSİN: yavaşın. . . Devlet beyin hizmetleri de olmuştur partiye. . proje hatasıyla, ancak büyük fayda-hizmetler başkalarına yaramıştır ayrı mevzuu. . partiye-millete fayda kalmadıysa basıp gitmeyi bilmekte erdemdir-ahlaktır. . ülkemizde ölmeden yada komplo yemeden gitmek zor tabi. .
 • BOP MARLEY:
  utanmadan şehit cenzalerine katılıp, birde ahkam kesenlere yuh olsun. . timsah ağlaması yapacaklarına teröre önlem alısın diyen yok. . . provakasyon-tezgah-canbazlık çok. . .
 • BEKAROĞULLARI:
  kanuna uymamak yeni bir suç işlemek değilmi. Heyet benim diyor, partinin şu an için yönetiminde olanlar benim. diyor, MESELE MHP İKTİDARA TAŞIYIP ANADOLUDA YAŞI 40 a yaklaşanlar var NE OLACAK BUNLAR HİÇ VİCDANEN DÜŞÜN DÜNÜZMÜ. İnsanı üzmeyin herkes bizi mi konuşşun gardaş
  KURTGARDEŞ: anlaş-birleş geç hesabı. . .
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.