select top 100 kelime,baslik,url,resim,konum,isnull(kategori,0) as kategori from Haber_Alti_Dinamik_Link AS HADL where bitis_tarihi > getdate() order by id desc

Esat Beşok'un Bar Kavgası Kamerada

Esat Beşok'un, geçen yıl mayıs ayında, Orhan Temiziş'in silahla yaralanması olayında en önde olduğu kameralara yansıdı.

Esat Beşok'un Bar Kavgası Kamerada

İzmir'in Alsancak semtinde geçen hafta İdris Turşak ile aralarında çıkan silahlı çatışmada başından vurularak ağır yaralanan Esat Beşok'un, geçen yıl mayıs ayında, Orhan Temiziş'in silahla yaralanması olayında en önde olduğu güvenlik kamerası kayıtlarıyla ortaya çıktı. Görüntülerde Temiziş'in dövülmesi ve tabancayla yaralanması anı da yer aldı.

Geçen 3 Şubat cuma günü saat 23.00 sıralarında, Alsancak'taki Meksika Sokağı'nda meydana gelen olayda, suç örgütü lideri olmaktan ve cinayete azmettirmekten mahkum olan ve halen cezaevinde bulunan Erol Beşok'un oğlu 28 yaşındaki Esat Beşok ile restoran işletmecisi 34 yaşındaki İdris Turşak, cumartesi günü kumar organizasyonu düzenleme yüzünden karşı karşıya geldi. Yaralama suçundan girdiği cezaevinden geçen aralık ayında çıkan Esat Beşok, telefon edip kumar gününe davette bulunduğu öne sürülen İdris Turşak'la tartıştı. Bu sırada Turşak, kendisine tokat attığı belirtilen Beşok ile yanındaki Yasin Coşkun başlarından tabancayla yaraladı. İdris Turşak da kaçmaya çalışırken, Esat Beşok'un yanındakilerle girdiği silahlı çatışmada öldürüldü. Olayla ilgisi olmayan bir kişi de seken kurşunlarla yaralandı.

İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NE SALDIRI

Olayın ardından gözaltına alınan hafif yaralı Yasin Coşkun, arkadaşı Halil Emre ile Turşak'ın şoförü İsmet Ertürk Tarı tutuklandı. Bu olayla ilgili güvenlik kamerası görüntülerine polis el koydu. Bu görüntüler dava açıldığında ortaya çıkacak.

ÖNCEKİ OLAYDA BAŞROLDE

İdris Turşak tarafından başından vurulan ve durumu ciddiyetini koruyan Esat Beşok'un hastanedeki tedavisi sürerken, geçen yıl mayıs ayında yine Alsancak semtindeki bir bar önünde çıkan kavgada 44 yaşındaki Orhan Temiziş'in dövülüp, tabancayla yaralanması olayının güvenlik kamerası tarafından kaydedildiği ortaya çıktı. Dehşet verici görüntülerin, yaralama olayının ardından tutuklanan Esat Beşok, İsmail Kurultay, Yasin Coşkun ve Özen Özçelik, Orhan Temiziş'i 'öldürmeye teşebbüs' suçundan, ömür boyu hapis cezası istemiyle tutuklu yargılandıkları İzmir 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, geçen 30 Aralık'taki son duruşmada da izlendiği anlaşıldı. Görüntülerde, bara gelip içeri girmek isteyen Orhan Temiziş ve yanındakilere izin verilmemesi üzerine çıkan gerginliğin ardından kavga anları güvenlik kamerası görüntülerinde sanayi saniye yer aldı. Görüntülerde, barın korumalığını yapan adamlarının haber vermesiyle olay yerine gelen Esat Beşok bir süre Orhan Temiziş ile konuşuyor, bu sırada yanlarında bulunanlardan bazıları kavga ediyor. Daha sonra Beşok, Temiziş'e tokat atıp yere düşürüyor ve ardından adamları ile birlikte tekmeleyip ayakla başına basıyor. Bu sırada sanıklardan biri de bir süre arkasında gizlediği tabancayla yerdeki Temiziş'e dört el ateş ediyor.

Yapılan son duruşmada İsmail Kurultay ve Yasin Coşkun'un yanı sıra Esat Beşok da 20 bin lira kefaletle tahliye edildi, Özen Özçelik'in de tutukluluğunun devamına karar verildi. - İzmir