ERDAL KALKAN

 Erdal Kalkan
20.1.1946
Erdal Kalkan, 20 Ocak 1946'da Kırklareli İnece'de doğdu. Babasının adı Arif, annesinin adı Medine'dir. Avukat ve Ressam; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest avukatlık yaptı. Ressam olarak çalışmalarda bulundu. Onyedi kişisel yağlıboya sergisi açtı. 18. Dönem Edirne Milletvekili. İngilizce bilen Kalkan, evli ve 2 çocuk babasıdır.
Yerel Seçimlerin Ardından

Yerel Seçimlerin Ardından

AK Parti İzmir Milletvekili Şengül: "Ertuğrul Günay'dan bu saatten sonra kitleleri ardından sürükleyecek bir lider, bir siyasetçi olmaz. Olsa olsa Twitter kuşu olur.

16.04.2014 20:55
AK Parti İzmir'de Tartışmalar Bitmiyor

AK Parti İzmir'de Tartışmalar Bitmiyor

AK Parti İzmir'de, yerel seçimler sonrası tansiyon giderek yükseliyor.

16.04.2014 12:34

THY'nin İstanbul-Şikago Uçağında Tartışma

İstanbul Bağımsız Milletvekili Muhammed Çetin, yer tartışması nedeniyle polis tarafından zorla uçaktan indirilmek istendiğini iddia etti Çetin ile diğer bağımsız milletvekilleri Yıldırım ve Kalkan uçaktan inerken, sefer yaklaşık 2,5 saatlik gecikmeyle yapılabildi.

11.04.2014 19:01
Milletvekillerinin Uçakta

Milletvekillerinin Uçakta "Busıness Class" Tartışması

THY’nin İstanbul-Chicago uçağına binen Bağımsız İstanbul Milletvekili Muhammed Çetin, uçakta başkasının yerine oturunca yer tartışması yaşandı.

11.04.2014 18:46

Milletvekili Muhammet Çetin, "Tehlikeli Yolcu" Anonsu ile Uçaktan İndirildi

Ak Parti'den istifa ettikten sonra THY ile yaptığı seyahatlerde business clas sınıfta uçabilmek için yapılan upgrade (sınıf yükseltme) sorunu yaşayan eski İstanbul Milletvekili Muhammed Çetin, bu kez İstanbul'dan Şikago'ya gidişinde de aynı sorunu yaşadı.

11.04.2014 17:49
Uçaktan İndirilen Milletvekilleri Yaşananları Anlattı

Uçaktan İndirilen Milletvekilleri Yaşananları Anlattı

Türkçe Olimpiyatları için Türk Hava Yolları'nın (THY) Istanbul-Chicago uçağına binen AK Parti'den istifa eden milletvekili ile görevliler arasında 'yer tartışması' yaşandı.

11.04.2014 17:42
AK Parti'den İstifa Eden Vekiller, Uçağa Polis Çağrılarak İndirildi

AK Parti'den İstifa Eden Vekiller, Uçağa Polis Çağrılarak İndirildi

Türkçe Olimpiyatları için Türk Hava Yolları'nın (THY) Istanbul-Chicago uçağına binen AK Parti'den istifa eden 3 milletvekili ile görevliler arasında 'yer tartışması' yaşandı.

11.04.2014 16:58
Günay: Ses Kayıtları Devlet Krizi Yaşandığına İşaret Ediyor

Günay: Ses Kayıtları Devlet Krizi Yaşandığına İşaret Ediyor

Bağımsız Izmir milletvekilleri Ertuğrul Günay ile Erdal Kalkan, Dışişleri Bakanı ve MIT Müsteşarı'nın internete düşen ses kayıtlarının devlet krizi yaşandığına işaret ettiğini söyledi.

27.03.2014 17:59
Bağımsız İzmir Milletvekili Günay Açıklaması

Bağımsız İzmir Milletvekili Günay Açıklaması

"Sadece siyaset kurumuyla ilgili değil, devlet yapısıyla ilgili yönetilemez noktada olduğumuz kaygısını taşıyoruz"

27.03.2014 17:17
Günay: Çok Tanıdık Üsluplar ve Sesler

Günay: Çok Tanıdık Üsluplar ve Sesler

Ertuğrul Günay, Suriye ile ilgili yayınlanan ses kaydı için, "Şu anda bildiğimiz başka bilgilerle örtüşüyor." dedi.

27.03.2014 17:12

Zulüm Karşısında Üç Maymunu Oynayanları Millet Sandıkta Tasfiye Edecektir"

Demokratik Sol Parti (DSP) Antalya Büyükşehir Belediye başkan adayı avukat Mücahit Gündoğdu, Başbakan Erdoğan'ın Hizmet Hareketi'ne karşı söylediği hakaret sözlerine karşı üç maymunu oynayan siyasetçilerin toplum tarafından sandıkta tasfiye edileceğini söyledi.

25.03.2014 14:05
Celal Bayar,

Celal Bayar, "Milli Mücadele'den Çankaya'ya" Konferansıyla Anıldı

3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar, geniş bir katılımla gerçekleşen “Milli Mücadele’den Çankaya’ya” konferansıyla anıldı.

25.03.2014 09:59
Yerel Seçimlerden Sonra Yeni Parti mi Geliyor

Yerel Seçimlerden Sonra Yeni Parti mi Geliyor

AK Parti'den ayrılan Ertuğrul Günay'ın sinyalini verdiği yeni parti için yerel seçimlerden sonra düğmeye basılacağı iddia edildi, Günay, "Verilmiş bir karar yok." dedi.

25.03.2014 09:46
Arınç'tan Başbakana Destek, Cemaate Tehdit Gibi Mesaj

Arınç'tan Başbakana Destek, Cemaate Tehdit Gibi Mesaj

Belden AŞAĞI VURUYORLAR Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Balıkesir'deki partisinin Karesi İlçesi'ndeki mitinge katılıp, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Edip Uğur, Karesi Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz ve Altıeylül Belediye Başkan Adayı Zekai Kafaoğlu'na oy istedi.

23.03.2014 22:11
Arınç:

Arınç: "Hava Gazı Fabrikasında Parti Kuracağız' Diyor ya İnsan Bir Yerini Seçer" -

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İzmir Bağımsız milletvekilleri Ertuğrul Günay, İlhan İşbilen ve Erdal Kalkan'ın ortak basın toplantısına ilişkin, "Böyle toplantıları bundan sonra hava gazı fabrikasında yapmayın, adı bile zaten ürkütücü. Gaza mı geldiniz yoksa? 'Hava gazı fabrikasında parti kuracağız' diyor ya insan bir yerini seçer" dedi.

23.03.2014 21:26

Başbakan Yardımcısı Arınç, Balıkesir'de Açıklaması

"(İzmir Bağımsız milletvekillerinin ortak basın toplantısı) Böyle toplantıları bundan sonra hava gazı fabrikasında yapmayın, adı bile zaten ürkütücü. Gaza mı geldiniz yoksa? 'Hava gazı fabrikasında parti kuracağız' diyor ya insan bir yerini seçer" "Ey İlhan İşbilen, ey bir başkası, ey Ertuğrul Günay, geç kalmanıza gerek yok, adam gibi partinizi kurun, adam gibi karşımıza çıkın.

23.03.2014 21:01

Arınç: Bahçeli Hiçbir Zaman Başbakan Olamadı, Kılıçdaroğlu Rüyasında Bile Görmedi (2)

Arınç'tan BAŞBAKANA DESTEK, CEMAATE TEHDİT GİBİ MESAJ Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kütahya'dan sonra geldiği Balıkesir'deki mitingde üstü kapalı olarak Gülen Cemaati'nin CHP ve MHP'ye oy istemesinin yanlış olduğunu belirtip, "Şimdi nasıl olur da siz AK Parti'ye karşı başkalarının değirmenine su taşırsınız? Bundan sonra siz böyle yapmaya devam ederseniz, seçimden sonra biz Allah'ın izniyle yine kazanırız ama size yardımlar, himmetler, destekler ne kadar gelir? Onu da düşünün bakalım" dedi.

23.03.2014 20:31

Konya'da "Spinal Günleri" Toplantıları

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Beyin Cerrahisi Anabilim Dalı ve Türk Nöroşirürji (Beyin ve Sinir Cerrahisi) Derneğince (TNDer) düzenlenen "Konya Spinal Günleri"nin 5. toplantısı gerçekleştirildi.

21.03.2014 14:29
Bağımsız Milletvekillerinin Ortak Basın Toplantısı -

Bağımsız Milletvekillerinin Ortak Basın Toplantısı -

İzmir Bağımsız milletvekilleri Ertuğrul Günay, Erdal Kalkan ve İlhan İşbilen, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde her bölgede AK Parti dışında kalan en güçlü konumdaki partiye destek verilmesi çağrısı yaptı.

20.03.2014 17:10
Milletvekili Günay: Bakanlar Kurulu'nu Birilerinin Başına Geçirir Çıkardım

Milletvekili Günay: Bakanlar Kurulu'nu Birilerinin Başına Geçirir Çıkardım

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarından sonra AK Parti’den istifa eden Izmir milletvekilleri Ertuğrul Günay, Ilhan Işbilen ve Erdal Kalkan, ortak bir basın toplantısı düzenledi.

20.03.2014 16:40
Ertuğrul Günay'dan Yeni Siyasi Oluşum Sinyali (2)

Ertuğrul Günay'dan Yeni Siyasi Oluşum Sinyali (2)

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarından sonra AK Parti’den istifa eden Izmir milletvekilleri Ertuğrul Günay, Ilhan Işbilen ve Erdal Kalkan ortak basın toplantısı düzenledi.

20.03.2014 16:17
Ertuğrul Günay: Bakanlar Kurulu'nu Birilerinin Başına Yıkar Çıkardım

Ertuğrul Günay: Bakanlar Kurulu'nu Birilerinin Başına Yıkar Çıkardım

Yolsuzluk ve rüşvet iddialarının ardından AK Parti'den istifa eden İzmir Bağımsız Milletvekili Ertuğrul Günay, "Yolsuzluk tartışmaları benim görev yaptığım dönemde olsaydı ben o Bakanlar Kurulu'nu birilerinin başına yıkar çıkardım" dedi.

20.03.2014 16:09
Ertuğrul Günay'dan Yeni Parti Açıklaması

Ertuğrul Günay'dan Yeni Parti Açıklaması

İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, yeni bir siyasi oluşuma yeşil ışık yaktıklarını belirterek, “Yeni bir siyasete Türkiye’nin ihtiyacı var. İktidar ve muhalefetin kendisine bakması gerekir. Bunun karşılanmaması halinde yeni bir çocuğun doğumunu buradan müjdeliyorum” dedi.

20.03.2014 15:40
Ertuğrul Günay: Başbakan'ın İddia Ettiği Gibi Bir Paralel Yapı Yok (1)

Ertuğrul Günay: Başbakan'ın İddia Ettiği Gibi Bir Paralel Yapı Yok (1)

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarından sonra AK Parti’den istifa eden Izmir milletvekilleri Ertuğrul Günay, Ilhan Işbilen ve Erdal Kalkan, ortak basın toplantısı düzenledi.

20.03.2014 14:29
AK Parti Eski Milletvekillerine Protesto Şoku

AK Parti Eski Milletvekillerine Protesto Şoku

AK Parti'nin İzmir eski Milletvekilleri Ertuğrul Günay, Erdal Kalkan ve İlhan İşbilen ortak düzenledikleri basın toplantısında hükümeti eleştirdi.

20.03.2014 14:27
Günay, Yeni Parti için Sinyal Verdi

Günay, Yeni Parti için Sinyal Verdi

Ertuğrul Günay, düzenlediği basın toplantısında "Toplum yeni siyasi hareketleri bağrından çıkaracaktır." diyerek yeni partinin sinyalini verdi.

20.03.2014 13:33
Ak Partililer, Ertuğrul Günay'ın Basın Toplantısını Bastı

Ak Partililer, Ertuğrul Günay'ın Basın Toplantısını Bastı

17 Aralık sonrası AK Parti'den istifa eden Ertuğrul Günay, düzenlediği basın toplantısında bir grup AK Partili tarafından protesto edildi.

20.03.2014 13:16
TBMM Genel Kurulu'nun Olağanüstü Toplantısı

TBMM Genel Kurulu'nun Olağanüstü Toplantısı

Kılıçdaroğlu dışındaki liderlerin katılmadığı toplantı, tartışma ve renkli görüntülere sahne oldu Yerel seçimlerde belediye başkanlığı için aday olan CHP'li milletvekilleri birlikte poz verdi Haklarında fezleke gelen 4 eski bakan, Meclise gelmedi AK Parti'li milletvekilleri, toplantı yeter sayının arandığı yoklamada elektronik sisteme girmezken, sayının bulunması üzerine Genel Kurul'a girdi.

19.03.2014 19:13

AK Parti ile Yollarını Ayıran Vekiller Izmir'de Toplanıyor

Yolsuzluk operasyonlarından sonra AK Parti'den ayrılan Izmir milletvekilleri Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay, Ilhan Işbilen ve Erdal Kalkan, yarın saat 12.00'de Tarihi Havagazı Fabrikası'nda bir basın toplantısı düzenleyecek.

19.03.2014 14:54

İzmir'in Bağımsızlarından Basın Toplantısı

Hükümete yönelik yolsuzluk ve rüşvet iddialarının ardından AK Parti'den istifa eden İzmir milletvekilleri Ertuğrul Günay, İlhan İşbilen ve Erdal Kalkan, sessizliklerini İzmir'de bozacak.

19.03.2014 12:46
Romanya'da Türkçe Olimpiyatları ve Kültür Şöleni Coşkusu

Romanya'da Türkçe Olimpiyatları ve Kültür Şöleni Coşkusu

Bu yıl 12.si düzenlenecek Türkçe Olimpiyatları’nın Romanya finali renkli ve coşkulu görüntülere sahne oldu.

14.03.2014 10:32
Celal Bayar,

Celal Bayar, "Milli Mücadele'den Çankaya'ya" Konferansıyla Anılacak

3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar, 22 Mart’ta düzenlenecek “Milli Mücadele’den Çankaya’ya” konferansıyla anılacak.

12.03.2014 08:28
İstifa Eden Vekillerden, Demokrasi Bildirisi

İstifa Eden Vekillerden, Demokrasi Bildirisi

Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, 28 Şubat'ın yıldönümü nedeniyle Ak Parti'den istifa eden milletvekilleri Ertuğrul Günay, Erdal Kalkan, Haluk Özdalga, Hakan Şükür ve Hasan Hami Yıldırım adına hazırladığı demokrasi bildirisini açıkladı.

28.02.2014 14:43
6 Bağımsız Milletvekilinden 'Demokrasi Bildirisi'

6 Bağımsız Milletvekilinden 'Demokrasi Bildirisi'

Kütahya Bağımsız Milletvekili Idris Bal, kendisi başta olmak üzere eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile milletvekilleri Hakan Şükür, Hasan Hami Yıldırım, Haluk Özdalga ve Erdal Kalkan adına 'Demokrasi Bildirisi' okudu.

28.02.2014 11:37
Bağımsız Vekillerden Demokrasi Bildirisi

Bağımsız Vekillerden Demokrasi Bildirisi

Bağımsız Kütahya Milletvekili İdris Bal, "Darbe sadece silahla, tankla darbe yapılmaz. Şu anda yaşananlar adı konulmamış bir darbedir." dedi.

28.02.2014 11:30
Beyin Kanamaları Girişimsel Yöntemle Tedavi Ediliyor -

Beyin Kanamaları Girişimsel Yöntemle Tedavi Ediliyor -

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Meram Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdal Kalkan, beyin kanamalarını "girişimsel tedavi yöntemi" ile tedavi ettiklerini belirterek, "Bu yöntemde kafatası açılmadan atardamardan küçük bir delikle girerek, sorun teşkil eden baloncuğa ulaşıyor ve tedavisini yapıyoruz.

26.02.2014 18:28
Beyin Kanamaları Girişimsel Yöntemle Tedavi Ediliyor

Beyin Kanamaları Girişimsel Yöntemle Tedavi Ediliyor

NEÜ Meram Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kalkan: "Bu yöntemde kafatası açılmadan atardamardan küçük bir delikle girerek, sorun teşkil eden baloncuğa ulaşıyor ve tedavisini yapıyoruz.

26.02.2014 13:34
Muhammed (Muhammet) Çetin Kimdir? - AKP İstanbul Milletvekili Muhammet Çetin İstifa Etti! - Muhammed (Muhammet) Çetin (AKP İstanbul Milletvekili) Kimdir?

Muhammed (Muhammet) Çetin Kimdir? - AKP İstanbul Milletvekili Muhammet Çetin İstifa Etti! - Muhammed (Muhammet) Çetin (AKP İstanbul Milletvekili) Kimdir?

AKP İstanbul Milletvekili Muhammed (Muhammet) Çetin istifa etti! Disiplin Kurulu'na sevk edilen Muhammed (Muhammet) Çetin İstifa Konuşmasında Hangi Sözleri Sarf Etti.

21.02.2014 23:12
AK Parti'ye Kuruluş Aşamasında Giren Federasyon Başkanı İstifa Etti

AK Parti'ye Kuruluş Aşamasında Giren Federasyon Başkanı İstifa Etti

Ege Ağrı Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hasan Karabağ, AK Parti’den istifa etti.

10.02.2014 16:23
Arınç: Fırtınalar Ekonomi Gemisinin Rotasını Değiştiremiyor

Arınç: Fırtınalar Ekonomi Gemisinin Rotasını Değiştiremiyor

Bursa'da yerel bir televizyonun canlı yayına katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

08.02.2014 01:14
Arınç: Bana Sorarsanız, Biz Yine En Yüksek Oyu Alacağız

Arınç: Bana Sorarsanız, Biz Yine En Yüksek Oyu Alacağız

Başbakan Yardımcısı Arınç, "Biz yine en yüksek oyu alacağız. AK Parti'ye olan ilgiden, destekten, güvenden bir milimetre geriye gidiş yok." dedi.

08.02.2014 00:54

"Siyasi Olarak Bu Kadar İstifa Oldu Diye Ben Üzülmem"

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti'ye olan güvenden bir milimetre geriye gidişin olmadığını belirtti.

07.02.2014 23:33
AK Parti'de İstifalar Sürüyor

AK Parti'de İstifalar Sürüyor

İktidar partisi AK Parti'de istifalar sürüyor.

07.02.2014 15:04
İlhan İşbilen: Evime Dinleme Cihazı Koydular

İlhan İşbilen: Evime Dinleme Cihazı Koydular

AK Parti'den istifa ettiğini açıklayan İzmir Milletvekili İlhan İşbilen düzenlediği basın toplantısında, "Evime dinleme cihazı koyuldu." dedi.

07.02.2014 15:02

Mangalda Kül Bırakmayan İrademiz Iran'da Suriye Konusunda Sessizliğe Büründü'

AK Parti'de kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilen Istanbul Milletvekili Muhammed Çetin, kardeş ülke Suriye’de kan gövdeyi götürdüğünü belirterek,"Bu katliama en büyük desteği de paralarını akladığımız, milyar dolarlık yolsuzluk iddialarına konu olan komşumuz Iran veriyor.

31.01.2014 15:59
AK Parti'de

AK Parti'de "İstifalar Dönemi" Devam Ediyor

İstanbul Milletvekili Muhammed Çetin'in de partisinden istifa etmesiyle birlikte iktidar partisinden istifa ederek ayrılanların sayısı 8 oldu.

31.01.2014 15:04
Milletvekili Muhammed Çetin, AK Parti'den İstifa Etti

Milletvekili Muhammed Çetin, AK Parti'den İstifa Etti

AK Parti'de kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilen İstanbul Milletvekili Muhammed Çetin, istifasını açıkladı.

31.01.2014 14:35
AK Parti'nin Karabağlar Adayından İlginç Seçim Sloganı

AK Parti'nin Karabağlar Adayından İlginç Seçim Sloganı

İlçenin girilemeyen sokaklarına eşekle çıkacağını söyleyen AK Parti'nin Karabağlar adayı Necip Kalkan, "Bir kereden bir şey olmaz." dedi.

21.01.2014 16:51
Ak Partili Kaynarca Seçimlere Hazırlanıyor

Ak Partili Kaynarca Seçimlere Hazırlanıyor

AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, "Birlikte çıktığımız bu yolda en büyük avantajımız yol arkadaşlığımız." dedi.

19.01.2014 00:19
Bakan Günay, İzmir'e Gelmiyor

Bakan Günay, İzmir'e Gelmiyor

Bazı bakan çocuklarının da tutuklandığı rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun ardından "Size kibir yolunda başarılar dilerim" diyerek AK Parti'den istifa eden İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, 10 Ocak Cuma günü İzmir'de toplanacak Türkiye küçük Millet Meclisi'ne (TkMM) katılmayacağını bildirdi.

07.01.2014 10:50

Daha fazla haber için tıklayın