Amy Winehouse Neden Öldü?

TV yapımcısı Danny Panthaki, Amy Winehouse'un ölümü ile ilgili bakın nasıl bir iddiada bulundu.

Amy Winehouse Neden Öldü?

23 Temmuz günü Londra'nın Camden semtindeki evinde ölü bulunan şarkıcı Amy Winehouse'un, polis "Henüz ölüm nedeni belli değil" dese de aşırı doz yüzünden yaşamını yitirdiği söyleniyordu.

mtv yapimcilarindan danny panthakİ, İngİlİz sunday mİrror gazetesİne şarkicinin cesedİyle karşilaşan İlk polİsİn erkek arkadaşi olduğunu ve wİnehouse'un aşiri doz ecstasy ve alkolü br arada aldiği İçİn yaşamini yİtİrdİğİnİ öne sürdü.

Gazetenin yer verdiği bir diğer iddiaya göre de şarkıcının beraber uyuşturucu kullandığı bir arkadaşı onun çok tehlikeli bir hap aldığını söyledi.

Amy Winehouse, Sırbistan konserine ayakta duramayacak kadar aşırı alkollü çıkmış ve hemen ardından Türkiye ve Yunanistan konseri iptal olmuştu.

wİnehouse'un kuzey londra'dakİ evİnde ölü bulunmasi, bati'da şok etkİsİ yapti.İngiliz polisi henüz ünlü şarkıcının ölüm nedenine ilişkin bir açıklama yapmazken sanatçının alkol komasına girdiği öne sürüldü. Amy Winehouse geçen ay Avrupa turnesi kapsamında sahneye alkollü çıktığı Sırbistan konseri sırasında seyirciler tarafından yuhalanmıştı. Konseri yarıda kesen Winehouse, 20 Haziran'daki İstanbul konserini ise iptal etmişti. 16 yaşında profesyonelce şarkı söylemeye başlayan Winehouse, uyuşturucu ve alkol bağımlılığı nedeniyle kariyerini tehlikeye sokmuştu.

14 eylül 1983'de doğan, 5 grammy ödüllü amy wİnehouse, soul ve caz müzİğİnİn önde gelen seslerİnden bİrİ olarak kabul edİlİyordu.

Ölümü, Batı medyasında geniş haber olarak yer alan Winehouse 2003 yılında Frank albümüyle bir anda üne kavuşmuştu. 1960lı yılların Soul müziğinden esinlenen Winehouse birçok kadın sanatçı için de müziğiyle örnek olmuştu. İkinci albümü Back to Black ile uluslararası başarıya ulaşan sanatçı kontralto sesiyle büyük beğeni topluyordu. Sevilen Rehab bestesinde Winehouse, uyuşturucu bağımlığı için tedavi görmesini isteyenlere de tepkisini They tried to make me go to rehab; I said no, no, no. (Beni rehabilitasyona göndermeye çalıştılar; ben 'hayır, hayır, hayır' dedim. ) şarkı sözleriyle dile getirmişti.


sponsored ads