AHMET FARUK ÜNSAL

Çözüm Süreci, "Psikolojik Bariyerin" Aşılmasında Önemli Kazanım Sağladı

MAZLUMDER Genel Başkanı Ünsal: ''Çözüm sürecinin en önemli kazanımı, Türkiye toplumu, Kürt sorunu konusundaki muhataplık sorununu aşmış oldu.

26.03.2014 11:24

"Darbeyi Tek Başına Askerler Yapmıyor"

Prof. Dr. Şükrü Karatepe, 28 Şubat postmodern darbesine ilişkin "Darbeyi tek başına askerler yapmıyor. Onları azmettiren sivil çevreler de var." dedi.

04.03.2014 21:06
28 Şubat Postmodern Darbesi Yargılanıyor Paneli

28 Şubat Postmodern Darbesi Yargılanıyor Paneli

Prof. Dr. Karatepe: "Darbeyi tek başına askerler yapmıyor.

04.03.2014 19:24
Paralel Yapı

Paralel Yapı"nın Telefon Dinleme İddiası

MAZLUMDER Malatya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Sarıgül, "paralel yapı"nın telefon dinleme iddialarına ilişkin suç duyurusunda bulundu.

26.02.2014 16:36
Paralel Yapı

Paralel Yapı"nın Telefon Dinleme İddiası

Mazlum Der Genel Başkanı Ünsal: "İnsanların özel telefonları dinlenmişse bu Anayasa'ya göre suç. Bunu yapanlar Müslüman ise İslam'a ve Kur'an'ın temel düşüncelerine aykırı bir davranış. Bir insanlık suçu" Gazeteci Koç: "Gerçekten bunun sorumluları hesabını versin ki bir daha kimse kimseye bunu yapmasın.

24.02.2014 14:30
Askeri Yargı Kaldırılsın

Askeri Yargı Kaldırılsın" Kampanyası

İHD ve Mazlum Der, başlattıkları "askeri yargının kaldırılması" kampanyasına destek için BDP'yi ziyaret etti.

19.02.2014 16:40
Başbakan Yardımcısı Atalay, İnsan Hakları Örgütlerinin Temsilcileriyle Bir Araya Geldi

Başbakan Yardımcısı Atalay, İnsan Hakları Örgütlerinin Temsilcileriyle Bir Araya Geldi

Atalay: "Türkiye'de insan haklarıyla ilgili çalışmalar gerçekleştiren kamu ve sivil toplum kuruluşları arasında diyalog ve paylaşmayı daha fazla artırmayı amaçlıyoruz"

06.02.2014 12:20
Mazlumder Gaziantep Şubesi, Genel Yönetim Kuruluna Katıldı

Mazlumder Gaziantep Şubesi, Genel Yönetim Kuruluna Katıldı

Mazlumder genel yönetim kurulu 2 aylık bir aranın ardından Kayseri'de bir araya gelirken, toplantıya Gaziantep Şubesi de katıldı.

22.01.2014 12:15
Urfa'da 2013 Yılında Neler Yaşandı (1)

Urfa'da 2013 Yılında Neler Yaşandı (1)

İşte 2013 yılında Şanlıurfa'da yaşanan önemli olaylardan derlenen bazı haber başlıkları…

01.01.2014 11:52
Türkiye'de 2013 Böyle Geçti

Türkiye'de 2013 Böyle Geçti

Mart ayının önemli olayları: Türkiye mart ayında da terör eylemlerine sahne oldu.

22.12.2013 10:02
Mazlumder'den

Mazlumder'den "Tevhid İ Tedrisat" Kampanyası

MAZLUMDER, "Tevhid i Tedrisat Kanunu"nun kaldırılması için kampanya başlattı

07.12.2013 13:30
Mazlum-Der Diyarbakır Şubesi İnsan Hakları Okulu Başlıyor

Mazlum-Der Diyarbakır Şubesi İnsan Hakları Okulu Başlıyor

Mazlumder Diyarbakır Şubesi, 4. İnsan Hakları Okulunun programını açıkladı.

10.10.2013 16:20
Mazlumder Başkanı

Mazlumder Başkanı "Demokratikleşme Paketi"ni Değerlendirdi

MAZLUMDER Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, Başbakan tarafından açıklanan "Demokratikleşme Paketi"ne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

03.10.2013 21:50
Mazlum-Der, İhvan-I Müslimin Kapatılmasını Protesto Etti

Mazlum-Der, İhvan-I Müslimin Kapatılmasını Protesto Etti

Mazlum-Der, Mısır yönetimi tarafından İhvan-ı Müslimin yasaklanmasını protesto etmek amacıyla eylem düzenledi.

25.09.2013 13:54
Mazlumder, Ihvan'ın Faaliyetlerinin Yasaklanmasını Protesto Etti

Mazlumder, Ihvan'ın Faaliyetlerinin Yasaklanmasını Protesto Etti

Mazlumder, Mısır'da Müslüman Kardeşler Derneği ve şubelerinin faaliyetlerinin yasaklanmasını bu ülkenin Ankara Büyükelçiliği önünde protesto etti.

25.09.2013 13:40
28 Şubat Davası Başladı

28 Şubat Davası Başladı

Ankara Adliyesi önünde toplanan bazı sivil toplum örgütleri basın açıklaması yaptı Eğitim Bir Sen Kadın Komisyonu Başkanı Özdemir: "Bin yıl sürecek denilen darbenin izleri 16 yıl içerisinde önemli ölçüde temizlenmeye çalışılmıştır. Kamudan, çalışma hayatından dışlanan, mesleğinden atılan biz kadınlara 16 yıl yaşadığımız mağduriyet adete bin yıl gibi gelmiştir" MAZLUMDER Genel Başkanı Ünsal: "Medyada, akademik dünyada, bazı meslek kuruluşlarındaki işbirlikçilerine uzanacak şekilde tahkikat derinleştirilmeli ve ek iddianame ile dava açılarak bu davaya dahil edilmelidirler. Aksi takdirde canlı bir bünye gibi olan toplumun temizlenmesi eksik kalacak ve sosyal bünyeyi rahatsız edecektir "

02.09.2013 11:56

Derlemeanadolu Ajansı'nın Kürtçe Yayına Başlamasına İlişkin Haberlerimizi Derleyerek...

Dünyanın en etkili 5 ajansından biri olma hedefleri doğrultusunda yayın dilleri arasına Kürtçe'yi de katan Anadolu Ajansı, yayın dili sayısını 6'ya çıkardı Başbakan Yardımcısı Arınç: ''AA Kürtçe yayınıyla, tıpkı Balkanlar'da Boşnakça, Ortadoğu'da Arapça yayınlarımızda olduğu gibi çevre ülkelerdeki Kürt nüfusuyla, Kürt kardeşlerimizle ve oradaki kamuoyuyla Türkiye arasında güçlü bir köprü oluşturacak'' CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: ''AA'nın 6 dilde yayın yapması güzel bir olay, kendisini geliştirerek devam etmesi, güvenilirliğini koruması bizim açımızdan çok önemli IKBY Sözcüsü Dizayi: ''Anadolu Ajansı'nın, 90 yıllık tecrübesiyle Kürtçe'nin hem Kurmancca hem de Soranca lehçesiyle yayına başlaması büyük bir adımdır'' Başbakan Yardımcısı talay: ''Demokratikleşme adımları özellikle çözüm süreci gibi konularda koordinasyon yürüten konumdayım. Dolayısıyla özellikle benim açımdan bu çalışmaların, bu gelişmelerin bizim çalışmalarımıza katkı olduğunu, destek olacağını düşünüyorum" IKBY Kültür ve Gençlik Bakanı Mahmud: "Siyasi, ekonomik ve sosyal ilişkilerimizin çok iyi olduğu Türkiye'den Anadolu Ajansı'nın bölgemizde ofis açması ve Kürtçe yayına başlamasını önemli bir adım olarak görüyorum''

01.09.2013 18:12

Aa'nın Kürtçe Yayına Başlamasına Stk'lardan Destek Geldi

Anadolu Ajansı'nın Kürte yayına başlaması, çeşitli sevil toplum örgütlerince olumlu ve tarihi bir adım olarak değerlendirildi.

01.09.2013 14:38
Suriye'de Askeri Müdahale Değil Siyasi Müzakere

Suriye'de Askeri Müdahale Değil Siyasi Müzakere

MAZLUMDER Genel Başkanı Ahmet Faruk ÜNSAL, Suriye'ye yönelik olası askeri müdahaleye ilişkin açıklama yapmıştır.

31.08.2013 00:17

Derleme

Dün akşamdan bu yana geçtiğimiz "Mısır ve Suriye'deki katliamlara tepkiler" haberlerini derleyerek yeniden yayımlıyoruz. Saygılarımızla. AA Mısır ve Suriye'deki katliamlar, yurt genelinde gece boyunca yapılan miting ve gösterilerle protesto edildi Ankara Sıhhiye Meydanı'nda "Mısır İçin Direniş İnsanlık İçin Diriliş Mitingi" düzenlendi, 10 Arap televizyon kanalının canlı yayınla dünyaya duyurduğu mitingde Türkçe, Arapça ve İngilizce mesajlar okundu İstanbul Saraçhane Parkı'nda da protesto eylemi yapılırken, etkinlikte, Mısır'ın İstanbul Başkonsolosluğunun bulunduğu caddenin adının da "Esma El Biltacı" olması için belediyeye resmi teklif yapılacağı duyuruldu Memur Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Gündoğdu: "Sıhhiye'den yükselen sesimiz Mısır, Suriye, Arakan, Filistin ve Türkistan için direniş, bütün insanlık için yeni bir diriliştir. Bütün masumların özgür geleceğidir. Dünyada yeni bir özgürlük ve adalet hareketinin doğuşudur" Hak İş Konfederasyonu Genel Başkanı Arslan: "Bu meydandan 'bizim ne işimiz var Mısır'da, Mısır'da öldürülenlerle' diyenlere sesleniyorum: 98 yıl önce Beyrutlu, Rakkalı, Hamalı Müslümanlar neden Çanakkale'de şehit oldu hiç düşündünüz mü? Onlar bu coğrafyada ne için canlarını feda etmişlerse biz de bugün onlara bu meydandan cevap veriyoruz"

25.08.2013 11:54

"Mısır için Direniş İnsanlık için Diriliş Mitingi"

Memur Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Gündoğdu: "Sıhhiye'den yükselen sesimiz; Mısır, Suriye, Arakan, Filistin ve Türkistan için direniş, bütün insanlık için yeni bir diriliştir. Bütün masumların özgür geleceğidir. Dünyada yeni bir özgürlük ve adalet hareketinin doğuşudur" Hak İş Konfederasyonu Genel Başkanı Arslan: "Bu meydandan 'bizim ne işimiz var Mısır'da, Mısır'da öldürülenlerle' diyenlere sesleniyorum: 98 yıl önce Beyrutlu, Rakkalı, Hamalı Müslümanlar neden Çanakkale'de şehit oldu hiç düşündünüz mü? Onlar bu coğrafyada ne için canlarını feda etmişlerse biz de bugün onlara bu meydandan cevap veriyoruz" Mazlum Der Genel Başkanı Ünsal: "Sıhhıye Meydanı, Adeviyye, Saraçhane, Nahda'nın, Sina'nın kardeşidir ve bizler kardeşlerimizin yalnız olmadığını göstermek, hakikate şahit olmak için buradayız" Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Turhan: "Bu zulümler, bu katliamlar son bulsun istiyorsak bunun tek yolu vardır. Akan kan dursun, dökülen gözyaşı dinsin istiyorsak, her renkten, her ırktan, her dilden insan huzur içerisinde yaşasın istiyorsak, zalime anladığı dilden cevap vermek istiyorsak, bunun tek yolu vardır İslam Birliğidir" Mısır ve Suriye'de yaşanan katliamlar yurt genelinde de protesto edildi

24.08.2013 22:42

Ankara'da "Mısır için Direniş İnsanlık için Diriliş" Mitingi

Mısır'la Dayanışma Platformu" üyeleri, Mısır ve Suriye'de yaşananları protesto etmek için Sıhhiye Meydanı'nda miting düzenledi.

24.08.2013 19:44
Gündoğdu: Yarınki Mitingde Bir Taraftan Dua Bir Taraftan Beddua Okunacak

Gündoğdu: Yarınki Mitingde Bir Taraftan Dua Bir Taraftan Beddua Okunacak

Memur-Sen, Hak-İş, Mazlum-Der ve Anadolu Gençlik Derneği'nin öncülüğünde 'Mısır İçin Direniş, İnsanlık İçin Diriliş' mitingi yarın saat 16.00'da Ankara Sıhhiye Meydanı'da gerçekleşecek.

23.08.2013 14:16
Ankara'da

Ankara'da "İnsanlık için Diriliş Mitingi"

Memur Sen, yarın saat 16:00'da Sıhhıye'de Mısır ve Suriye'deki sivil vatandaşa yönelik katliamı kınamak için miting yapacak.

23.08.2013 13:10
Şam'daki Kimyasal Silah Saldırısı

Şam'daki Kimyasal Silah Saldırısı

Mısır'daki katliama tepki gösteren sivil toplum örgütü temsilcileri yarın Sıhhiye meydanında saat 16.00'da düzenleyecekleri "Mısır İçin Direniş İnsanlık İçin Diriliş" mitingine bütün darbe karşıtlarının destek vermesi çağrısında bulundu STK'lar, "mazlumlariçinsıhhıyedeyiz" hastangine Twitter kulanıcılarından destek istedi

23.08.2013 12:55
Cihan Haber Ajansı Gündemi

Cihan Haber Ajansı Gündemi

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Trabzon'a gelecek.(18.-Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bağdat'taki temaslarının ardından İstanbul'a dönecek.(12.-MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bolvadin Belediyesi'ni ziyaret edecek.)

23.08.2013 09:53
Gündem / 23 Ağustos 2013

Gündem / 23 Ağustos 2013

ANADOLU AJANSI

23.08.2013 09:01
Gündem Özeti / 23 Ağustos 2013

Gündem Özeti / 23 Ağustos 2013

ANADOLU AJANSI

23.08.2013 00:01

Mısır'daki Katliama Tepki Gösterileri

Ankara'da protesto gösterisi düzenlendi

19.08.2013 23:32
Çaycuma'da Mursi'ye Destek

Çaycuma'da Mursi'ye Destek

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, 19 Sivil Toplum Kuruluşu eylem yaparak Mursi'yi desteklediler.

16.08.2013 15:08

Mısır'da Darbe Karşıtlarına Yönelik Katliam

Mısır'da demokrasi yanlılarının katledilmesi, Zonguldak, Mersin, Denizli ve Kocaeli'de protesto edildi

15.08.2013 20:56
Mısır'da Darbe Karşıtlarına Yönelik Katliam

Mısır'da Darbe Karşıtlarına Yönelik Katliam

MAZLUMDER Genel Başkanı Ünsal: "Barışçıl gösterilerle iradelerine sahip çıkan Mısır halkı katliamlarla susturulamayacak" "Dünya olan bitene sadece sessiz kaymayıp, aynı zamanda ABD ve AB gibi herkese 'demokrasi' pazarlayan büyük ülkeler eliyle katliama destek veriyor"

15.08.2013 06:53
Rusya'daki Başörtüsü Yasağı Kararı

Rusya'daki Başörtüsü Yasağı Kararı

MAZLUMDER Genel Başkanı Ünsal: Müslümanların üzerindeki baskının giderileceğine inanıyoruz.

15.07.2013 11:50

Mısır'da Ordunun Yönetime El Koyması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı: "Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından resen başlatılmış bir soruşturma bulunmayıp, bir sivil toplum örgütünün 9 Temmuz 2013'te başsavcılığımıza ibraz ettiği şikayet dilekçesi CMK'nın 158. maddesi gereğince işleme konulmuştur"

11.07.2013 13:14

Mazlumder, Mısır Darbecileri için Suç Duyurusu Yaptı

Mazlumder, Mısır'daki darbeciler hakkında Ankara Adalet sarayı'nda suç duyurusunda bulundu.

09.07.2013 17:52
Mazlumder, Türk Yargısını Göreve Çağırdı

Mazlumder, Türk Yargısını Göreve Çağırdı

Mazlumder, Mısır'da darbe yapanlar hakkında Ankara adliyesinde suç duyurusunda bulundu.

09.07.2013 14:30

Mısır'da Ordunun Yönetime El Koyması

MAZLUMDER, Mısır'da ordunun yönetime el koymasıyla ilgili, Genelkurmay Başkanı Sisi'nin de arasında bulunduğu bazı sorumlular hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu

09.07.2013 14:17
Mısır'da Ordunun Yönetime El Koyması

Mısır'da Ordunun Yönetime El Koyması

MAZLUM DER Genel Başkanı Ünsal: "Bölge ülkeleri, Arap Baharı etkisi ile zalim düzenlerinin yıkılabileceğinden korkarak Mısır'da darbe sürecini desteklemişlerdir" Diyarbakır Baro Başkanı Elçi: "Askeri darbelerin haklı ve meşru bir mazereti olamaz"

05.07.2013 17:00
'Neo Mübarek' Düzeni Ne Mısır'a Ne Ortadoğu'ya Barış Getirmez

'Neo Mübarek' Düzeni Ne Mısır'a Ne Ortadoğu'ya Barış Getirmez

Mısır'da ordunun yönetime el koymasının ardından, MAZLUMDER Genel Başkanı Ahmet Faruk ÜNSAL basın açıklaması yapmıştır.

05.07.2013 15:53
Mısır Büyükelçiliği Önünde 'Halkın İradesine Saygı ve Darbelere Hayır' Eylemi

Mısır Büyükelçiliği Önünde 'Halkın İradesine Saygı ve Darbelere Hayır' Eylemi

Memur-Sen, Hak-İş ve Mazlum-Der üyeleri, Mısır'ın Ankara Büyükelçiliği önünde 'Mısır Halkının İradesine Saygı ve Darbelere Hayır' eylemi gerçekleştirip, elçilik önüne siyah çelenk bıraktı.

05.07.2013 13:51

Mısır Büyükelçiliği Önünde Darbe Karşıtı Eylem

HAK-İŞ Konfederasyonu, MEMUR-SEN, MAZLUMDER ve çeşitli sivil toplum örgütleri Mısır'da yapılan askeri darbeyi protesto etmek amacıyla Mısır Büyükelçiliği önünde eylem gerçekleştirdi.

05.07.2013 13:02

Memur-Sen ve Hak-İş Darbelere Hayır Eylemi Yaptı

Memur-Sen, Hak-İş ve MAZLUMDER, "Mısır Halkının İradesine Saygı ve Darbelere Hayır" eylemi yaptı.

05.07.2013 12:58

Mazlumder 11. Olağan Genel Kurulu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Matkap.(Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylar) Halkı sadece 5 yılda sandığa giden kişiler olarak kabul ederseniz, tasarruflarınızda, kararlarınızda, uygulamalarınızda sivil toplumu yok sayarsanız öfke patlar.

02.06.2013 14:12

Medet Ünlü'nün Silahlı Saldırı Sonucu Öldürülmesi

İş yerinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Çeçenistan İçkerya Cumhuriyeti Fahri Konsolosu ve iş adamı Medet Ünlü için Kocatepe camisinde cenaze namazı kılındı.

23.05.2013 19:36

Çözüm Süreci

Akil İnsanlar Güneydoğu Anadolu Bölgesi Grubu, Şanlıurfa'da sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

18.05.2013 17:39

"Akil İnsanların" Kilis Ziyaretinin Ardından

Güneydoğu Anadolu Grubu Başkanı Yılmaz Ensaroğlu ve beraberindeki heyetin İlim Yardımlaşma ve İrfan Derneği (İYİDER), Hicret Vakıf ve kanat önderlerinden Ali Uğur Özkeleş'i ziyaret etti.heyetin çalışmalarındaki temel amacın; barış sürecinin...

18.05.2013 16:00
Akil İnsanlar Çözüm Sürecin Şanlıurfa'da Anlattı

Akil İnsanlar Çözüm Sürecin Şanlıurfa'da Anlattı

Akil İnsanlar Güneydoğu Heyeti, Şanlıurfa'da vatandaşlarla buluştu.

18.05.2013 14:49
Akil İnsanlar Heyeti'nden Esnaf Ziyareti

Akil İnsanlar Heyeti'nden Esnaf Ziyareti

Çözüm süreci için Şanlıurfa'ya gelen Akil Adamlar Güneydoğu Heyeti, esnafa ve vatandaşlara çözüm sürecini anlatıyor.

18.05.2013 13:48
Akil İnsanlar Heyeti Şanlıurfa'da Temaslarına Başladı

Akil İnsanlar Heyeti Şanlıurfa'da Temaslarına Başladı

Akil İnsanlar Heyeti Güneydoğu Anadolu Bölgesi Grubu, çözüm süreciyle ilgili Şanlıurfa'daki temaslarına başladı.

18.05.2013 13:35
Akil İnsanlar Şanlıurfa'da

Akil İnsanlar Şanlıurfa'da

Şanlıurfa'da temaslarda bulunan Akil İnsanlar, Şanlıurfa CHP İl Teşkilatı ile toplantı yaptı.

18.05.2013 12:36

Daha fazla haber için tıklayın