HABER ARŞİVİ

Arşivdeki haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Babacan: 2015'Te Büyüme Yüksek Olacak Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, 2015 yılında, 2014'e göre büyümenin daha yüksek olacağını söyledi.
Japonya ile Nükleer Santral İşbirliği Anlaşması TBMM Genel Kurulu'nda Japonya tarafından Sinop'ta nükleer santral yapımını öngören uluslararası anlaşma kabul edildi.
Kağıt Parçalarından Sanat Eserleri Yarattı NEW Japon sanatçı Yuken Teruya'nın kağıt parçalarından yaptığı doğa figürleri ABD'nin New York kentinde sergilendi.
Üç Yeni Üniversite Kuruluyor TBMM Genel Kurulu'nda, biri devlet, 2'si vakıf 3 üniversitenin kurulmasını öngören Yükseköğretim Teşkilatı Kanunu'nda değişiklik içeren tasarı kabul edilerek yasalaştı.
TBMM Genel Kurulu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, 2015 yılında, 2014'e göre büyümenin daha yüksek, enflasyon, cari açık ve kamu borç stoğunun daha düşük olacağını belirterek, "Bu sadece bizim beklentimiz değil, uluslararası kuruluşların yaptığı analizlerde de ortaya çıkan bir rakam" dedi.
TBMM Genel Kurulu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, 2015 yılında, 2014'e göre büyümenin daha yüksek, enflasyon, cari açık ve kamu borç stoğunun daha düşük olacağını belirterek, "Bu sadece bizim beklentimiz değil, uluslararası kuruluşların yaptığı analizlerde de ortaya çıkan bir rakam" dedi.
Mecliste Toplam 8 Üniversite Kurulmasını Öngören Kanunlar Kabul Edildi
Mecliste Toplam 8 Üniversite Kurulmasını Öngören Kanunlar Kabul Edildi
AK Parti tarafından TBMM’ye getirilen kanun tasarısı ile 3 vakıf üniversitesi daha kuruldu.
Hakim ve Savcı Atamaları Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanlığı’nın, Adli yargı hakim ve Cumhuriyet savcılarının atamaları ile ilgili kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.
Fethullah Gülen Mason Mu? TRT Haber'de yayımlanan Konuk Odası Programı bu hafta Yeni Akit Gazetesi Yazarı Abdurrahman Dilipak'ı konuk etti.
İnşallah Bu Topraklarda Terör Bir Gün Son Bulacak Savcı Mehmet Kiraz'ın ailesine taziye ziyareti için saat 00.00 sıralarında hastaneye geldiler.
İnsanlığa Karşı İşlenmiş Bir Suçtur TBMM Başkanı Cemil Çiçek, şehit olan Savcı Mehmet Selim Kiraz ile ilgili taziye mesajı yayımladı. Saldırıyı şiddetle kınayan Çiçek, "Bu insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur" dedi.
Yemen'de Yangın: 29 Ölü Yemen'in batısındaki Hudeyde ilinde bir yoğurt fabrikasında çıkan yangında 29 kişinin öldüğü, 25 kişinin yaralandığı bildirildi.
Evden 25 Bin Euro Çalan 17 Yaşındaki Zanlı Tutuklandı
Evden 25 Bin Euro Çalan 17 Yaşındaki Zanlı Tutuklandı
Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde 2 ay önce bir eve giren 17 yaşındaki S.K., Jandarma ekipleri tarafından Gelibolu kırsalında tespit edilerek kıskıvrak yakalandı.
Atama Kararı Adli yargı hakim ve Cumhuriyet savcılarının atanmalarına ilişkin 1. Daire kararnamesi hakkındaki Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanlığı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
Erdoğan Hayranıyım Ligde kalan 9 haftadaki maçların hepsini kazanabilecek tek takımın Fenerbahçe olduğunu iddia eden Senegalli yıldız, sarı-lacivertli takımın büyük maçları çok iyi oynadığını ve şampiyon olacağını iddia etti
Kazvin'de Kuşlar Tek Kanatla Uçar Yusuf Ziya Cömert - Kazvin'de kuşlar tek kanatla uçar- yenisafak.com.tr
Hayat Adeta Durdu Enerji nakil hatlarında yaşanan sorun nedeniyle Türkiye dün saatlerce karanlığa gömüldü. Saat 10.36'da başlayan kesinti nedeniyle İstanbul, Ankara başta olmak üzere onlarca il elektriksiz kaldı. Ulaşım, sağlık ve eğitimde aksamalar yaşandı. Türkiye'de ilk kez bu çapta meydana gelen enerji kesintisi kafalarda soru işaretlerine neden oldu. Enerji...
2014 Fırtınasında %2.9 Büyüdük Türkiye ekonomisi 2014 yılında yüzde 2,9 büyüdü. Bu rakamla Latin Amerika, Avrupa ve gelişmekte olan ülkeleri sollayan Türkiye, böylelikle 21 çeyrektir kesinti yapmadı. Artış hızı da yüzde 11 oldu. Kişi başına milli gelir 22 bin 753 liraya çıkarken, ekonomik büyüklük 1 trilyon 750 milyar liraya yükseldi.
Artık Bize Yakışacak Gömlek Başkanlıktır Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin bir değişim içinde olduğunu belirterek, "Giydiğimiz gömlek dar geliyor. Bize yakışacak gömlek, yeni bir yapılanma, bu da başkanlık sistemidir" dedi. Erdoğan, bunun yolunun da ya 400 milletvekili ile parlamentoda çözmek ya da referandum olduğunu söyledi.
Üç Bakanlık İşbirliği Protokol İmzaladı Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve yerel yönetimler, evde sağlık ve sosyal destek hizmetlerinde birlikte hareket edecek.
Ekonomi Hedefin Altında Büyüdü Ekonomi 2014 yılında 3.3'lük hedefin altında kalarak yüzde 2.9 büyüdü. Kişi başına milli gelir, Türk lirası bazında artış gösterirken, dolar bazında geriledi.
Daha Alınacak Çok Yolumuz Var - Fatih Akkaya Dün birbiri ardına olağanüstü olaylar yaşandı. Saat 10.30 sularında elektrikler kesildi önce.Her zamanki...
Park Halindeki Traktörde Yangın
Park Halindeki Traktörde Yangın
Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde muayene için park edilen bir traktörde yangın çıktı.
Meclis Çalışmaları Uzayınca Bakan Avcı Salonda Turladı
Meclis Çalışmaları Uzayınca Bakan Avcı Salonda Turladı
TBMM Genel Kurulunda üniversite kurulması ile ilgili kanun tasarı ve tekliflerinin görüşmeleri uzayınca Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, komisyon sıralarının arkasında kısa yürüyüşler yaptı.
Bakan Yıldız, Elektrik Kesintileriyle İlgili Bilgi Aldı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintileri hakkında, ilgili kuruluşların müdürlerinin de katıldığı bir toplantı yaparak bilgi aldı.
Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan Açıklama Sosyal Güvenlik Kurumu, elektrik kesintilerinden dolayı bankalarla yaşanan tahsilat sıkıntısı nedeniyle, prim ödeme yükümlülerinin mağduriyetlerini önlemek amacıyla, son ödeme tarihinde değişikliğe gitti.
Capital Dergisi 2014ün 'En Beğenilen Şirketleri'Ni Açıkladı
Capital Dergisi 2014'ün "En Beğenilen Şirketleri"Ni Açıkladı
Capital dergisi'nin 2014 Yılı Türkiye'nin En Beğenilen Şirketi Ödülünü Turkcell aldı.
Cemil Çiçek: Savcımıza Saldırı İnsanlık Suçu TBMM Başkanı Cemil Çiçek, İstanbul Adliyesi'nde Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği terör eylemini yorumladı.
Emekliye Zam Maaşı bin liranın altındaki emeklilere 100 lira zam yapılacak. Bin-Bin 100 lira arası maaşlar 1.100 lira olacak .Çalışan emeklilerin maaşından yapılan destek primi kesintisi yüzde 15'ten 10'a çekilecek, maaşlar artacak 65 yaş aylığı alanların ücretleri 145 liradan 200 liraya çıkacak
'Erdoğan Solcu Olsa Heykeli Dikilirdi' Oyuncu Şafak Sezer, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a destek verdiği için hakkında yapılan karalama kampanyası sonrası yaşadıklarını anlattı. 'Cumhurbaşkanı solcu...
Tam Destek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Slovakya ziyaretinde AB mesajları öne çıktı. Erdoğan 'Slovakya AB dönem başkanlığını üstlenecek. Buna büyük önem veriyoruz. Zaman...
ABD'de İdama Karşı Bir Adım da Eczacılardan NEW ABD'de hemşireler, doktorlar ve anestezi uzmanlarından sonra eczacılar da idama karşı bir adım attı.
Yemen'deki Olaylar Yemen'de, Şii Ensarullah Hareketi'nin (Husiler), ülkenin güneyindeki ed-Dali kentini bombalamayı reddeden 7 askeri öldürdüğü bildirildi.
İran ile Nükleer Müzakereler İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, 5+1 ülkeleri ile yürüttükleri nükleer müzakerelerde, çerçeve anlaşma için belirlenen sürenin dolmasına ilişkin, "Umarım çalışmayı çarşamba günü sonuçlandırabiliriz ve taslak hazırlama sürecini başlatabiliriz" dedi.
Mahçupyan: Ak Parti Geldi Türkiye Kurtuldu Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı Etyen Mahçupyan önemli açıklamalarda bulundu.
Çiçek: İnsanlığa Karşı İşlenmiş Bir Suçtur TBMM Başkanı Cemil Çiçek, şehit olan Savcı Mehmet Selim Kiraz ile ilgili taziye mesajı yayımladı.
Ak Parti'nin Dokuz Saatlik Toplantısı Sona Erdi AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başkanlığında toplanan Üst Komisyon Toplantısı sona erdi.
Bakan Yıldız Müdürlerden Bilgi Aldı Bakan Taner Yıldız, ülke genelindeki elektrik kesintilerine ilişkin, ilgili kuruluşların genel müdürleriyle toplantı yaptı.
The Walking Dead Şakası ile Öd Patlatmak
The Walking Dead Şakası ile Öd Patlatmak
The Walking Dead Şakası İle Öd Patlatmak
Adalet Bakanı İpek: 'İnşallah Bu Topraklarda Terör Bir Gün Son Bulacak'
Adalet Bakanı İpek: "İnşallah Bu Topraklarda Terör Bir Gün Son Bulacak"
Şehit savcı Mehmet Selim Kiraz'ın ailesine taziye ziyaretinde bulunan Adalet Bakanı Kenan İpek ve Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici hastane çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
20. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Atv AHaber Sunucusu Cem Öğretir ile NTV Haber Sunucusu Seda Öğretir’in sunuculuğunu yaptığı 20. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması Ödül Törenine katıldı.
ABD ile Küba Arasındaki Normalleşme Süreci ABD ile Küba arasındaki diplomatik ilişkilerin yeniden tesis edilmesi hedefiyle yürütülen müzakerelerin yeni turunda insan hakları konusunun ele alındığı bildirildi.
2 Teröristin Cenazesi Adli Tıp Kurumunda
2 Teröristin Cenazesi Adli Tıp Kurumu'nda
Çağlayan'daki istanbul Adalet Sarayı'nda, "Berkin Elvan'ın ölümü" soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden, Bahtiyar Doğruyol ve Şafak Yayla adlı teröristlerin cenazeleri, cenaze aracı...