Zonguldak Valisi Ata: "Ben Değil Biz Anlayışı ile Çalışmalıyız"

Zonguldak Valisi Ata: "Ben Değil Biz Anlayışı ile Çalışmalıyız"

Zonguldak Valisi Erdal Ata, Yeni Atandığı Kentin Sorunlarını Bildiğini, 'Ben Değil, Biz Anlayışı' ile Çalışmak Gerektiğini Söyledi.

Zonguldak Valisi Ata:

Zonguldak Valisi Erdal Ata, yeni atandığı kentin sorunlarını bildiğini, 'ben değil, biz anlayışı' ile çalışmak gerektiğini söyledi.

Karaelmas Gazeteciler Derneği'ne üye gazetecilerin nezaket ziyaretinde konuşan Vali Ata, "Çok ortaklık veya şirketlerin birden fazla insanımızla bir araya gelip birçok işi başarabileceğini göstermek lazım. Arkadaşlar Devrek sunta fabrikasının kapandığından bahsediyorlar. Maliyetleri azaltmak, masrafları kısmak, daha güçlü olmak, bunları Zonguldak dışında sesimizi duyurmak bakımından bir temenniydi. Olursa seviniriz. Ama olmazsa benim yapabileceğim çok fazla bir şey yok. Bakanlıkta daire başkanı iken bir aylığını Japonya ya gittim. Japonların Jaika diye bir kuruluşu var onun davetlisi olarak katıldım. Orada ilgimi çeken bir şey vardı. Onu hep anlatırım. Japonya da 'ben' diye konuşan insan hemen hemen yok gibi. Konuştukları zaman 'biz' diye konuşuyorlar. Demek ki toplum olmanın insanlara sağladığı en önemli özelliklerden bir tanesidir. İnşallah bir gün bizde o seviyelere geliriz" dedi.

Gazetecilerin birlik içerisinde olmasından memnun olduğunu dile getiren Vali Ata, "Demekki bu dernekte de 'ben' yerine 'biz' kullanılıyorsa inşallah buda halka yayılarak tüm Zonguldak ve Türkiye'deki her türlü meslek grubundaki insanlarımıza bir ilke olarak yerleşir. Ben değil biz anlayışı ile çalışmamız gerekir. Bu bakımdan şirketlerin ve Zonguldak'ın da ortaklık anlayışı ile hareket etmesi önemli." diye konuştu.

Karaelmas Gazeteciler Derneği Başkanı Atilla Öksüz, Zonguldak'ın ciddi beklentiler içinde olduğunu belirterek, "Hem gazeteci hem vatandaş olarak beklentilerimiz yüksek. Sorunların çözümü adına karşılıklı diyalog ve hoşgörü içinde çalışmaktan yanayız." dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Ata, basının görüş ve düşüncelerinin kendileri için önemli olduğunu ifade ederek, "Zonguldak'ın ciddi beklentilerine çözüm bulmak için çalışacağını söyledi. Ata; "Ben değil biz anlayışı ile çalışmamız gerekir. Bu bakımdan şirketlerin ve Zonguldak'ın da ortaklık anlayışı ile hareket etmesi önemli." diye konuştu.

Kısa bir süre önce Zonguldak Valiliği görevine atanan Erdal Ata'ya "Hayırlı olsun" ziyaretleri devam ediyor.

Karaelmas Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu ve üyeler dün Vali Ata'yı ziyaret ederek görüş alış verişinde bulundular. Gazeteciler, Vali Ata'ya kentteki basın-yayın organları hakkında bilgilendirdi.