Zonguldak-Ulaştırma Bakanı Bınanıl Yıldırım Balıkçı Barınağını Açtı

Zonguldak-Ulaştırma Bakanı Bınanıl Yıldırım Balıkçı Barınağını Açtı

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Zonguldak Valisi Erdal Ata'yı Makamında Ziyaret Etti. Şehrin Sorunların Hakkında Bilgi Alan Bakan Yıldırım'a, Vali Ata Devrek Bastonu, "zonguldak'ın Sancağı" İsimli Kitap ve Porselen Vazo Hediye Etti. Bakan Yıldırım, Bastonu İnceleyerek, "artık Bastonla Gezmeden Yollar Bitsin Diyor" Diyerek Espri Yaptı.

Zonguldak-Ulaştırma Bakanı Bınanıl Yıldırım Balıkçı Barınağını Açtı
11.07.2010 21:50 | Son Güncelleme: 11.07.2010 21:50

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Zonguldak Valisi Erdal Ata'yı makamında ziyaret etti. Şehrin sorunların hakkında bilgi alan Bakan Yıldırım'a, Vali Ata Devrek bastonu, "Zonguldak'ın Sancağı" isimli kitap ve porselen vazo hediye etti. Bakan Yıldırım, bastonu inceleyerek, "Artık bastonla gezmeden yollar bitsin diyor" diyerek espri yaptı.

Bakan Yıldırım ve beraberindekiler daha sonra Kozlu Balıkçı Barınağı'nın açılış törenine katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kozlu Belediyesi folklor ekibinin gösterileri izlendi. Yıldırım, 8 yıl sonra balıkçı barınağının tamamlanarak açıldığını belirterek, "Şimdi sizlerden bir ricam var, sizlerden bir şey isteyeceğim. Hazır mısınız? Hava yollarını halkın yolu yapıyoruz, iletişim yollarını açıyoruz. İletişimde otobanlar yapıyoruz. Bütün bunları yaparken bir de bakıyoruz ki adalet yolları dar kalmış, tıkalı kalmış. Şimdi adalet yollarını da açmaya siz hazır mısınız 12 Eylül'de. Türkiye, Kozlu'nun sesini duy. Türkiye, Zonguldak'ın sesini duy. 12 Eylül darbelerin, darbecilerin hesap vereceği güne hazır mı?. Adalet yollarını açacağız, yollarını da açacağız, gönül yollarını da yapacağız" dedi.

Yıldırım'ın konuşması sırasında balıkçıları överken platformun arka tarafında bazı balıkçıların tavla oynaması dikkat çekti. Konuşmaların ardından Kozlu Belde Belediyesi'nin bağımsız Belediye Başkanı Ali Bektaş, Bakan Yıldırım'a madenci heykeli ve plaket verdi. Daha sonra Bakan Yıldırım, Vali Ata ve Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen ve Fazlı Erdoğan ile birlikte kurdeleyi keserek balıkçı barınağının açılışını yaptı. Mustafa Can isimli küçük bir çocuk ise Bakan Yıldırım'a maket gemi hediye etti.

DS,SK(MÇ)

Kaynak: DHA

Şu an buradasınız: Zonguldak-Ulaştırma Bakanı Bınanıl Yıldırım Balıkçı Barınağını Açtı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.8.2020 18:47:15. #1.15#
title