Zonguldak'taki Amatör Küme Maçında Olaylar Çıktı

Zonguldak 2. Amatör Küme'de Oynanan Çömlekçispor-karapınarspor Maçının Uzatma Dakikalarında Olaylar Çıktı. Taraftarların Küfür Etmesi Üzerine Karışan Sahada Karapınarlı Futbolcular, Antrenörleriyle Birlikte Rakip Takımın Futbolcu, Yönetici ve Taraftarlarına Saldırdı. Çömlekçisporlu Bir Futbolcunun Korner Bayrağını Sökerek Kendisini Korumaya Çalıştığı Olaylar, Saha Dışına da Taştı.

Zonguldak'taki Amatör Küme Maçında Olaylar Çıktı

Zonguldak 2. Amatör Küme'de oynanan Çömlekçispor-Karapınarspor maçının uzatma dakikalarında olaylar çıktı. Taraftarların küfür etmesi üzerine karışan sahada Karapınarlı futbolcular, antrenörleriyle birlikte rakip takımın futbolcu, yönetici ve taraftarlarına saldırdı. Çömlekçisporlu bir futbolcunun korner bayrağını sökerek kendisini korumaya çalıştığı olaylar, saha dışına da taştı.

2. Amatör Küme Çaycuma Grubu'nda iddiası bulunmayan Çömlekçispor ile şampiyonluğa oynayan Karapınarspor arasındaki karşılaşmanın uzatma dakikalarında olaylar çıktı. Kerem Barutçu, Hüseyin Külekçi, Şenol Kösekahya hakem üçlüsünün yönettiği maçın uzatma dakikalarında orta hakem Kerem Barutçu, sarı kartı bulunan Karapınarsporlu Ergin'i taraftarlara cevap vermesi nedeniyle gösterdiği kırmızı kartla sahadan attı. Kendisine küfür edildiğini söyleyen Ergin, formalarını çıkaran takım arkadaşları Burak, Ersun ve

antrenörleri Sebahattin Uzun ile birlikte tribüne saldırdı. Karışan sahada Karapınarsporlu Ahmet, rakip takımdaki Deniz'e saldırırken diğer futbolcular da Çömlekçispor'un yöneticisi Hayri Çalık'ı tekme ve yumruklarla darp etti. Karapınarsporlu Ahmet'in koşarak üzerine geldiğini gören Çömlekçisporlu Deniz, korner bayrağını sökerek, kendisini korumaya çalıştı. Karapınarsporlu futbolcular, kendi takım arkadaşları ve jandarmanın müdahalesine rağmen sakinleştirilemedi. Küfür ettikleri ileri sürülen taraftarların

tribünden dışarıya çıkması nedeniyle olaylar tribünün dışına da taştı. Yaklaşık 15 dakika süren olayların yatıştırılması üzerine hakem Burak ve Ersun'u kırımızı kartla dışarıya attı. Kaldığı yerden devam eden maç, 2-2 beraberlikle sona erdi.

(SD-EYB-SN-SN-S)

Kaynak: İHA