Zonguldak'ta Yalnız Yaşayan Yaşlı Adam Evinde Ölü Bulundu

Zonguldak'ta Yalnız Yaşayan Yaşlı Adam Evinde Ölü Bulundu

Zonguldak'ta Yalnız Yaşayan Yaşlı Bir Vatandaş, Evinde Ölü Bulundu.

Zonguldak'ta Yalnız Yaşayan Yaşlı Adam Evinde Ölü Bulundu

Zonguldak'ta yalnız yaşayan yaşlı bir vatandaş, evinde ölü bulundu.

Edinilen bilgiye göre, Yağcılar mahallesi Volkan apartmanında yakınlarının tuttuğu dairede kalan 74 yaşındaki Yener Karabacak, evde ölü bulundu.

Komşularının anlattığına göre, Karabacak'ın öldüğünün anlaşılması, Bağlık mahallesinde oturan yakınlarının yer davası için konuşmaya gelmesiyle ortaya çıktı. Yakınları ve apartman sakinleri, durumu polise bildirdi. Polis, içeriye girdiğinde Yener Karabacak'ın cesediyle karşılaştı. Karabacak'ın son bir haftadır evinden çıkmadığı öğrenildi.

Yener Karabacak, yaklaşık 20 gün önce sigarayla uyuduğu için yorganın tutuşması sonucu çıkan yangında hafif şekilde yanmış ve kaldırıldığı hastanede tedavi görmüştü. Olay yerine gelen polis, yaşlı adamın öldüğünü belirledi. Yener Karabacak'ın cesedi, otopsi yapılmak üzere Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'nin morguna kaldırıldı.

Ekipler, çocukları tarafından bakılması için tutulan ve evin kapısında bir kağıda yazılı bulunan telefon numarasından Hasan Yokuşar'a ulaştı. Yokuşar'ın polise verdiği ifadesinde, boya-badana işiyle uğraştığını, işlerinin yoğunluğu nedeniyle bir haftadır yaşlı adamın yanına uğrayamadığını söylediği belirtildi.

Karabacak'ın boyacı arkadaşı tarafından bakıldığını anlatan komşuları, "Hiç kimsesi yoktu. Bir tane boyacı arkadaşı vardı, o ilgileniyordu. Oğlu Antalya'da doktor. Yener beyin Bağlık mahallesinde yakınları varmış. Yer meseleleri varmış, konuşmak için geldiklerinde ölüsünü onlar bulmuşlar, biz de burada duyduk. Bundan 15-20 gün önce sigarayla uyuduğu için yanmıştı" dediler.

Kaynak: CHA