Zonguldak'ta Uyuşturucu Operasyonu

Zonguldak'ta Uyuşturucu Operasyonu

Zonguldak'ta, polisin uyuşturucu satışı yapan bir çeteye yönelik düzenlediği operasyonda, 24 kişi gözaltına alındı.

Zonguldak'ta Uyuşturucu Operasyonu

Zonguldak'ta, polisin uyuşturucu satışı yapan bir çeteye yönelik düzenlediği operasyonda, aralarında kamyon, taksi ve dolmuş şoförü de bulunan 24 kişi gözaltına alınırken, 1 kilo esrar ele geçirildi. Çete üyelerinin, polisin telefon dinlemesine takılmamak için aralarında, 'Yedek parça geldi mi?', 'Yedek lastik var mı?' şeklinde şifreli konuştukları belirlendi.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, 1 yılı aşkın süredir takip ettikleri 5 kişilik uyuşturucu çetesine yönelik dün sabaha karşı operasyon yaptı. Adres ve kimlikleri tespit edilen 5 çete üyesi ile birlikte uyuşturucu satın aldığı belirlenen kişilerin evlerine eş zamanlı baskın yapıldı. 24 kişi gözaltına alınırken, aramalarda 1 kilo da esrar ele geçirildi.

19 kişi, emniyetteki ifadelerinin ardından Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla serbest bırakıldı. Çete üyeleri 38 yaşındaki H.K., 30 yaşındaki S.A., 42 yaşındaki B.Ç., 40 yaşındaki İ.S. ve 25 yaşındaki G.Ö. ise adliyeye sevk edildi. Kamyon, taksi ve dolmuş şoförlüğü yapan çete üyelerinin, polisin telefon dinlemelerine takılmamak için mesleklerine uygun olarak, 'Yedek lastik var mı?', 'Difransiyel bozuldu, pedek parça geldi mi?' şeklinde şifreli konuştukları belirlendi.