Zonguldak'ta Teröre Lanet Yağdı

Zonguldak'ta Teröre Lanet Yağdı

Türkiye Kamu-sen Zonguldak Temsilciliği Tarafından Düzenlenen Teröre Tepki Mitinginde On Binlerce Kişi Sokaklara Dökülerek Teröre Lanet Yağdırdı.

Zonguldak'ta Teröre Lanet Yağdı

Türkiye Kamu-Sen Zonguldak Temsilciliği tarafından düzenlenen teröre tepki mitinginde on binlerce kişi sokaklara dökülerek teröre lanet yağdırdı.

Türkiye Kamu-Sen Zonguldak İl Temsilcisi Selami Yoğurtçu, Zonguldak Belediye Başkanı Secaattin Gonca, GMİS Genel Başkanı Ramazan Denizer, çevre belde belediye başkanları, sivil toplum örgütleri ve sendika temsilcileri, okul öğrencileri ile on binlerce vatandaş, Türk bayrakları ile birlikte sokaklara akın etti. Madenci anıtı önünde toplanan kalabalık, şehit madenci anıtı önüne kadar sloganlar, alkışlar ve ıslık protestoları arasında yürüdü. Bir gurup yürüyüş esnasında terör örgütü PKK'nın rengini taşıyan

bez parçasını yaktı.

Şehitler Anıtı önünde konuşan GMİS Genel Başkanı Ramazan Denizer, Barzani'nin "kedi bile vermeyiz" lafına, "Kedi bile teslim etmezlermiş. Değil kedi canınızı almaya geliyoruz" diye karşılık verdi.

Yaklaşık bir saat süren miting, konuşmalar ve atılan sloganların ardından sona erdi. Miting sonunda duygulanan GMİS Genel Başkanı Ramazan Denizer gözyaşlarına hakim olamadı.

Oğlu Manisa'da Jandarma Komando olarak vatani görevini yapan Melek Salih isimli anne, "Benim oğlum kimin için orada? Ben o çoğumu nelerle besledim, nasıl büyüttüm? Kimi bekliyor? Ben yıllardır bu yavrum için çalıştım. Benim çocuğumu doğuya, dağlara göndermek için izin almadınız, operasyon yapılması için niye izin istiyorsunuz? Hadi yolladık, şehit düşsün önemli de değil. Kimin için 3 gün bekleniyor. Sınır ötesi operasyon yapılmıyor. Başbakan 3 gün bekleneceğini söyleyince kahrımdan öldüm."

Miting esnasında sürücüler, araçlarına astıkları Türk bayrakları ile konvoy yaparak mitinge destek verdi. Mitingin sona ermesi ile birlikte miting alanından ayrılan kalabalık sokakları doldurdu. Araç konvoyları ve yollara taşan insanlar nedeniyle saatlerce yollar tıkandı. Madenci Anıtı önünde tekrar buluşan vatandaşlar bir saat daha sloganlar atarak araç konvoylarını alkışa tuttu. Madenci Anıtı, Valilik ve Şehitler Anıtı önünde toplanan guruplar zaman zaman sloganlar eşliğinde yürüyüp olaysız dağıldı.

(OS-AK-HO-Y)

Kaynak: İHA