Zonguldak'ta Polise, Savunma Taktikleri Eğitimi

Zonguldak'ta Polise, Savunma Taktikleri Eğitimi

Iüüzonguldak Emniyet Müdürlüğü, Polis Memurlarına Savunma Taktikleri Konusunda Eğitim Kursu Başlattı.

Zonguldak'ta Polise, Savunma Taktikleri Eğitimi

ıÜüZonguldak Emniyet Müdürlüğü, polis memurlarına savunma taktikleri konusunda eğitim kursu başlattı.

İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Eğitim Şube Müdürlüğü'nce, Can Polat Pamay Kapalı Spor Salonu'nda "Polis Savunma Taktikleri Temel Eğitim Kursu" düzenleniyor. Üç hafta sürecek kurs, başta asayiş ekipleri olmak üzere tüm polis memurlarına veriliyor. Savunma Taktikleri Polis Savunma Taktiği Eğiticisi Komiser Hakan Aga, polis memurlarına, kişilerle girdiği mücadelede savunma taktiklerini uygulamalı olarak gösteriyor.

Komiser Aga, polis memurlarına bir olayda ilk olarak silah ve cop yerine sözlü olarak psikolojik baskı yapmaları gerektiğini, bunun toplumsal olaylarda daha etkili olacağını anlattı. Kursa katılan polislere bağırarak psikolojik baskıyla geri püskürtmeyi gösteren Aga, bu taktiğin toplumsal olaylarda mutlaka kullanılması gerektiğini hatırlattı. Kursta, suçla mücadele ederken, her iki tarafın da zarara uğramaması ve çıkan olaylarda polis otoritesinin sarsılmaması hedefleniyor.

Gerekli taktiklerin gösterildiği ve temel eğitimin verildiği kursta; polise silah eğitimi, cop kullanma eğitimi, atlama, olaya müdahale gibi konularda savunma refleksi kazandırılıyor. Kurs sonunda polislerin bir gösteri sergileyeceği belirtildi.

Kaynak: CHA