Zonguldak'ta Küçük Yıldızlar Büyüledi

Zonguldak'ta Küçük Yıldızlar Büyüledi

Zonguldak 2. Amatör Küme Merkez A Grubu'nda Mücadele Eden Merkezspor'un Bu Hafta Kadrosunda Oynattığı 13 ve 14 Yaşlarındaki Küçük Futbolcular, Kendilerinden Yaş ve Fizik Olarak Büyük Ağabeyleriyle Mücadele Etti. Defans ve Forvet Oynayan İki Yıldız, Yaş Ortalaması 25'in Üzerinde Olan 2. Amatör Kümede Oynadıkları İlk Maçında Büyük Beğeni Topladı.

Zonguldak'ta Küçük Yıldızlar Büyüledi

Zonguldak 2. Amatör Küme Merkez A Grubu'nda mücadele eden Merkezspor'un bu hafta kadrosunda oynattığı 13 ve 14 yaşlarındaki küçük futbolcular, kendilerinden yaş ve fizik olarak büyük ağabeyleriyle mücadele etti. Defans ve forvet oynayan iki yıldız, yaş ortalaması 25'in üzerinde olan 2. amatör kümede oynadıkları ilk maçında büyük beğeni topladı.

Zonguldak 2. Amatör Küme'de ilk kez sahaya çıkan 14 yaşındaki defans oyuncusu Burak ve 13 yaşındaki forvet oyuncusu Mehmet Şarlak, küçük yaş ve cüsselerine rağmen oynadıkları oyunla izleyenleri büyüledi. Kendilerinden yaşça ve fizik olarak büyük olan ağabeylerine karşı kıyasıya mücadele eden Burak ve Mehmet Şarlak, Taşbacaspor'un oyuncularına zor anlar yaşattı. Seyircilerinde alkışını alan küçük yıldızlar, Galatasaray'da oynamak istediklerini söylediler. Dünyaca ünlü Brezilyalı futbolcu Ronaldo'yu

kendisine örnek aldığını söyleyen Şarlak, "Topla oynamayı çok seviyorum. Galatasaray'ı tutuyorum. Bir gün sarı kırmızılı formayı giymeyi çok istiyorum. Bunun için hocalarımın söylediklerini yerine getiriyorum. Galatasaraylı oyuncuların yanında Brezilyalı Ronaldo'yu çok seviyorum. Kendime örnek alıyorum. Onun gibi çok çalışarak, Galatasaray'ın formasını giymek istiyorum" diyerek duygularını dile getirdi.

Her iki futbolcunun da ileride yıldız olacağına inandığını ifade eden antrenörleri Tayfun Kıyak ise, ligde şampiyonluk iddiaları olmaması nedeniyle yıldız adayı futbolcuları denediğini söyledi. İki futbolcunun ilk maçlarında kendisini mahcup etmediğini kaydeden Kıyak, "Geriye kalan karşılaşmalarda genç oyuncularımıza şans vererek gelecek senelerin takımını kurmak istiyoruz. Bu nedenle aralarında yetenekli olan çocuklarımızı A takımda oynatmaya başladık. İkisi de beni mahcup etmedi. Burak'ın kendisinde yaş

ve cüsse olarak büyük futbolculara karşı nasıl mücadele ettiğini gördük. Mehmet Şarlak ise kendi yaş kategorisinde göze batan bir futbolcu. İlköğretimler okulları arası maçlarda 5 gol attı. A takımın oynadığı hazırlık karşılaşmalarında da 2 golü bulunuyor. Fizik olarak çok büyük eksikliği var ancak bunu tekniği ve futbol zekası ile kapatıyor. Ben onun ileride çok büyük yerlere geleceği kanısındayım" dedi.

(SD-EYB-OK-Y)