Zonguldak'ta İntihar Girişimi

Zonguldak'ta İntihar Girişimi

Zonguldak'ta, köprü üzerine çıkan gencin intihar girişimi, polisin iknası sonucu kısa sürede sona erdi.

Zonguldak'ta İntihar Girişimi

Zonguldak Çevre yolunda üzerinde bulunan ve yerden yaklaşık 20 metre yükseklikte köprünün demir parmaklarına tutunan Mehmet K., akşam saat 21.30 sıralarında intihar girişiminde bulunmak istedi. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis, girişiminin olduğu bölümünü trafiğe kapatarak, yaklaşık 1.5 dakika boyunca intihar girişiminde bulunan genci dinledi. İşsiz olduğunu söyleyen Muhammet K., polislerin yaklaşması halinde kendisini atacağını söyleyerek, polisi uzaklaştırmak istedi. Zaman zaman

sinirleri gerildiği görülen Muhammet K., daha önce de intihar girişiminde bulunduğunu fakat bu kez kendisini atacağını ifade etti. Yaklaşık 1.5 dakika sonra ikna çabasına başlayan Zonguldak Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ve Soğuksu Polis Merkezi ekipleri, İşsiz gence iş konusunda yardımcı olacaklarını söyledi. Elinde bulunan telefonla bir taraftan yakınlarıyla da konuşan genç, polislere fazla direnmedi. 1 dakikalık ikna çabasının ardından polisler, genci kollarından tutarak, çıktığı demir parmaklarının arkasından aldı. Polis otosuna bindirilen Muhammet K., "İşsizlik nedeniyle intihar etmek istedim. komiser ağabeylerim, çok güzel, iyiler ama ben işsizlik için intihar etmek istedim" diye konuştu.

Sağlık raporu için hastaneye götürülen gencin oradan da işlemler için polis merkezine götürüleceği bildirildi.

Gencin yaralanma ihtimaline karşı olay yerine çağrılan 112 ambulansı, kısa sürede olay yerine gelmesine rağmen gencin ikna çalışmalarına yetişemedi.

Öte yandan, alkollü olduğu belirtilen Mehmet K.'nın 6-7 kez çeşitli şekillerde intihara kalkıştığı öğrenildi.

- ZONGULDAK