Zonguldak'ta Deniz Kenarındaki Kaçak Yapılar Yıkılmaya Başlandı

Zonguldak'ta Deniz Kenarındaki Kaçak Yapılar Yıkılmaya Başlandı

Zonguldak'ta deniz kenarındaki kaçak yapılar yıkılmaya başlandıZonguldak Valiliği kıyı kenar çizgisinde yer alan iş yeri, balıkçı barınağı ve konuttan oluşan 190 yapı için yıkım kararı aldı.

Zonguldak'ta deniz kenarındaki kaçak yapılar yıkılmaya başlandı

Zonguldak Valiliği kıyı kenar çizgisinde yer alan iş yeri, balıkçı barınağı ve konuttan oluşan 190 yapı için yıkım kararı aldı. 20 kilometrelik alanı kapsayan bölgede bulunan deniz kenarındaki kaçak yapıların yıkımına başlandı.

Zonguldak Valiliği, Kozlu ilçesi ile Kapuz mevkisi arasındaki 20 kilometrelik kıyı kenar çizgisi içinde yer alan iş yeri, balıkçı barınağı ve konuttan oluşan 190 kaçak yapı için yıkım kararı aldı. Yapıların sahiplerine yapılan tebligatın ardından evlerin boşaltılması için 1 hafta süre verildi. Bugün dolan sürenin ardından İl Özel İdaresi ve Zonguldak Belediyesi ekipleri yıkıma başladı. Geniş güvenlik önlemleri alınırken, TOMA da hazır bulunduruldu. Boşaltılmayan yerlerdeki eşyalar, ekipler tarafından dışarı çıkartıldı. İş makinelerinin yıkım çalışması drone ile havadan görüntülendi. Engin Karayıl, 7 yıl önce yaptığı barınağının yıkıldığını belirterek, İlk önce bize valilikten emir geldi. Buradan bir kilogram balık çıkartmak için, insanlar evlerine ekmek getirmek için uğraşıyorlardı. Herkes mağdur. Burada çoğu arkadaşlarımız ev geçindiren balıkçı insanlar. Bugün yıkıma başladılar dedi. Mehmet Gümüş ise bir yakınına ait barınağın yıkılacağını öğrenerek geldiğini söyleyerek, Kayıklarımız deniz kenarında. Bizim ömrümüz burada geçti. Gerekçeyle ilgili hiçbir şey bilmiyoruz diye konuştu.