Zonguldak Şehit Yakınları İçin Yardım Topladılar

Zonguldak Şehit Yakınları İçin Yardım Topladılar

Zonguldak'ın Elvanpazarcık belde halkı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'e düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan askerlerin yakınları için bağış topladı.

Zonguldak'ın Elvanpazarcık belde halkı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'e düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan askerlerin yakınları için bağış topladı. Belde halkı gönüllü askere alınmaları için doldurdukları dilekçeleri de askerlik şubesine teslim etti.

Zonguldak Elvanpazarcık beldesi gençleri, operasyonda şehit olan Mehmetçiğin ailelerine destek olmak için yardım kampanyası başlattı. Evleri dolaşan gençler, belde halkının talebi üzerine gönüllü askere gitmek isteyenlerden de dilekçe topladı. Gönüllü olarak askere katılmak isteyenlerin verdiği imzalar Zonguldak Askerlik Şubesi Başkanlığı'na teslim edildi. Şehit askerlerin yakınları için toplanan 5 bin TL para ise Mehmetçik Vakfı'na gönderildi. Gençler kampanyanın devam ettiğini, toplanacak paraların vakfa yatırılacağını bildirdi.

Elvanapzarcık Belediye Başkanı Hüseyin Uzun, askerlik şubesi önünde yaptığı açıklamada Mehmetçiğin ülkenin bekası için Afrin'de kahramanca destan yazdığını söyledi. Elvanpazarcık gençlerinin Mehmetçiğe destek olmak için tüm beldeyi gezdiğini anlatan Uzun, Gençlerimiz şehitlerimizin aileleri için mahallede ve kendi aralarında para toplamışlar. Bunu Mehmetçik Vakfı'na teslim ediyoruz. Ayrıca 40'ın üzerinde vatandaşımız da askere alınmak için imza toplayarak dilekçe ile müracaat etti. Örnek olmak için buradayız. Beldemiz genelinde bu oluşuma geniş çaplı olarak devam edeceğiz. İnşallah kahraman Mehmetçiğimiz, Afrin'de teröre büyük darbe vererek ülkemizin bekası için sınır güvenliğini sağlayacaktır dedi.

Kaynak: DHA