Zonguldak: Saadet Partisi'nden "Manevi Tahribat" Konulu Toplantı

Zonguldak: Saadet Partisi'nden "Manevi Tahribat" Konulu Toplantı

Saadet Partisi (SP) Zonguldak Merkez İlçe Kadın Kolları tarafından, "Manevi Tahribat ve Çözüm Yolları" konulu toplantı düzenledi.

Zonguldak: Saadet Partisi'nden

Saadet Partisi (SP) Zonguldak Merkez İlçe Kadın Kolları tarafından, "Manevi Tahribat ve Çözüm Yolları" konulu toplantı düzenledi.

Saadet Partisi Zonguldak Merkez İlçe Kadın Kolları tarafından Camlı Köşk'te yapılan toplantıya, SP Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşenur Tekdal ve Elif Erbakan konuşmacı olarak katıldı. Elif Erbakan konuşmasında, "Dinler arasında diyalog" gibi çeşitli kavramlarla örf, adet ve İslam dininin tahrip edilmeye çalışıldığını iddia etti. Elif Erbakan toplantıda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye çok sıkıntılı durumdan geçmektedir. Bu sıkıntıyı hepimiz yaşıyoruz. İşsizlik ve açlıkla muzdariptik. Bugüne kadar bunlarla boğuşmaktaydık. Bunların hepsinin ötesinde, manevi tahribat içinde bulunuyoruz. Dinler arasında diyalog gibi kavramlar, manevi kayba uğramamız için bulunmuş bir fikrin ürünüdür. Çünkü, bize gelip 'Senin dinini değiştireceğiz' diyemedikleri için bunun gibi terimler üretmekteler. Televizyondaki yayınlar gençlerimizi etkilediği gibi, hanımlarımız sabahtan akşama kadar gelin kaynana programlarına bağlı kalıyor. İşte bunlar bilinçli olarak manevi tahribata neden olmak için yapılan yayınlardır. Uyuşturucu kullanmak artık ilkokul düzeyine düşmüştür. Hırsız ve kapkaç olayları çoğaldı. Örf, adetlerini ve dinin bilen biri, başkasının malını ve canını gasp edebilir mi? Toplumumuzdaki bütün bu manevi tahribatın nedeni büyük Ortadoğu projesi kapsamında, doğudaki topraklarımızı İsrail'e katma girişimleridir. Kıbrıs'ta gençler arasında bir anket yapmışlar, gençle 'verin gitsin' demiş. İşte gençlerimiz örf, adet ve daha önemlisi dinimizden de uzaklaştıkça, tahribata uğradıkça, Türkiye'deki bazı bölgeler için de 'gitsin' diyebilecek duruma geleceklerinden endişe duyuyoruz. Irak'taki insanlık dışı olayları dünyanın görmemesi için basının haber yapmasını engellediler. Ülkemizde de garip şeyler oluyor. Birlikte yaşamak serbest, ama dini nikahla yaşamanın 6 aya kadar cezası var. Kuran kurslarını yasakladılar. Evde çocuğunuza sure öğretemeyeceksiniz, cezası var. Böyle garip olaylar olmaktadır. Ülkemizde en küçüğünden en büyüğüne kadar gelişen olaylar tesadüfen gelişmemektedir. Bu nedenle gençlerimize ve ülkemize sahip çıkalım."

Kaynak: İHA