Zonguldak kedinin ağzına takılan olta kancası çıkarıldı
Haberler » Güncel » Zonguldak kedinin ağzına takılan olta kancası çıkarıldı - Haber

Zonguldak kedinin ağzına takılan olta kancası çıkarıldı

Kedinin ağzına takılan olta kancası çıkarıldıZonguldak'ın Alaplı ilçesinde ağzına olta kancası takılan kedi, uzun çabaları sonrası yakalanarak ağzındaki kancadan kurtarıldı.

Zonguldak kedinin ağzına takılan olta kancası çıkarıldı

Kedinin ağzına takılan olta kancası çıkarıldı

'ın ilçesinde ağzına olta kancası takılan kedi, uzun çabaları sonrası yakalanarak ağzındaki kancadan kurtarıldı.

Alaplı Sahil Park'ta olta ile balık avlayan balıkçıların tuttuğu balığı yemek isteyen kedinin ağzına kanca takıldı. Uzun süre ayaklarıyla ağzındaki kancayı çıkarmaya çalışan kedi, balıkçılar tarafından yakalanamayınca Alaplı Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ne verildi. Görevliler, yaklaşık 1 saat kediyi yakalamak için yoğun çaba harcadı. Ardından yakalanan kedi, rehabilitasyon merkezine götürüldü. Veteriner hekim tarafından ağzındaki kanca çıkarılan kedi, tedavisinin ardından aynı yere bırakıldı.

Veteriner hekim Muhammet Emin Güngör, vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gittiklerini belirterek, 'Sahil parkta oltasıyla balık tutmaya gelen amatör bir balıkçının yakaladığı balığı kapmaya çalışan kedinin ağzına kanca ve misine takılmış. Kedi uzun süre ağzındaki kancayı çıkarmak için uğraşmış ama başaramamış. Bize haber verdiler. Kediyi yakaladıktan sonra küçük bir operasyonla ağzındaki kancayı çıkararak doğaya bıraktık.ö dedi.

Kaynak: DHA

Haber Videosu

: Zonguldak kedinin ağzına takılan olta kancası çıkarıldı

Manşet

Haberler