Zonguldak Ereğli'deki Orman Yangını Kontrol Altına Alınamıyor

Zonguldak Ereğli'deki Orman Yangını Kontrol Altına Alınamıyor

Zonguldak Ereğli' de Akşam Saatlerinde Başlayan Orman Yangını Kontrol Altına Alınamıyor. Ereğli'ye Bağlı Bölücek Köyünde Çıkan Yangına Arazözler Müdahale Edemeyince Yangın Daha da Büyüdü. Ereğli Orman İşletme Müdürü İhsan Toptan, Yangının Yerleşim Birimlerinin Olduğu Noktalara Sıçramasından Korktuklarını Kaydetti.

Zonguldak Ereğli'deki Orman Yangını Kontrol Altına Alınamıyor

Zonguldak Ereğli' de akşam saatlerinde başlayan orman yangını kontrol altına alınamıyor. Ereğli'ye bağlı Bölücek köyünde çıkan yangına arazözler müdahale edemeyince yangın daha da büyüdü. Ereğli Orman İşletme Müdürü İhsan Toptan, yangının yerleşim birimlerinin olduğu noktalara sıçramasından korktuklarını kaydetti.

Zonguldak' ın Ereğli ilçesine bağlı Bölücek köyünde çıkan yangın kontrol altına alınamazken, yangın yerleşim yerlerini tehdit ediyor. Edinilen bilgiye göre, yaklaşık 1 saat önce başlayan ve rüzgârın etkisiyle iyice yayılan orman yangınına yapılan müdahaleler yetersiz kalıyor.

Kdz. Ereğli Belediyesi itfaiye ekipleri ile Orman İşletme Müdürlüğü'nün iki arazözü ile yangına müdahale edildiği öğrenilirken, yanan alanın 2 hektarı geçtiği ve rüzgârın etkisiyle hala yanmaya devam ettiği belirtildi.

Ereğli Orman İşletme Müdürü İhsan Toptan, yangınla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Yangının bir ucu Köseler Köyü diğer ucu ise Bölücek Köyü üstünde devam ediyor. Vatandaşlarda yangın söndürme çalışmalarına katıldı. İşletmemizin iki arazözü ile Ereğli Belediyesi kepçesi ise itfaiyelere yol açıyor. Yaklaşık 1 saattir devam eden yangın kontrol altına alınamadı. Olası bir tehlike halinde Kastamonu'dan helikopter istenecek" dedi. Yangının yerleşim yerlerine 500 metre yaklaştığı vurgulandı.