Zonguldak Ereğli'de 23 Mahalle Muhtarına Bilgisayar

Zonguldak Ereğli'de 23 Mahalle Muhtarına Bilgisayar

Zonguldak Ereğli'de 23 Mahalle Muhtarına Belediye Tarafından Bilgisayar Dağıtıldı. Mahalle Muhtarları ile Biraraya Gelen Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, E- Belediyecilik Sistemi ile İşlemlerin Artık Daha Hızlı Yapılabileceğini Belirtti.

Zonguldak Ereğli'de 23 Mahalle Muhtarına Bilgisayar

Zonguldak Ereğli'de 23 mahalle muhtarına Belediye tarafından bilgisayar dağıtıldı. Mahalle muhtarları ile biraraya gelen Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, e- Belediyecilik sistemi ile işlemlerin artık daha hızlı yapılabileceğini belirtti.

Plaj Restorant'ta muhtarlarla biraraya gelen Başkan Posbıyık, konuşmasında muhtarları belediyeye bağlı olacak sistem hakkında bilgilendirdi ve muhtarları bilgisayar kursuna göndereceklerini ifade etti. Posbıyık, Akıllı Kent Otomasyonu sitemi ile hizmetlerin hızlanacağını, ancak muhtarların da belediye görevlilerine yardımcı olmaları gerektiğini dile getirdi. Posbıyık, şöyle dedi:

"Ereğli belediyesi olarak AKOS denilen sistemi getiriyoruz. Bu çok yenilikçi bir sitem, hangi mahallede kaç katlı bina kaç tane var. O evde kaç kişi oturuyor. Mezuniyet okulları nedir. Çocuklarının durumu nedir. Mali bakımdan eve kaç lira para giriyor. Fakir kimdir, bu evde özürlü varmıdır. Bu bina iki katlı gözüküyor ama 4 katlı yapılmış. Bastığımız zaman orada 4 katlı binayı hemen göreceğiz. Yanlış yapıları da bu şekilde bulmuş olacağız. Buna 'Akıllı Kent Otomayonu Sistemi' deniliyor. Öncelikli olarak belediyemiz bu işe girdi. 22 aylık bir aradan sonra tekrar hızlandırdık işi ve önümüzdeki hafta heyetler gelecek. Tabii ki sadece bizim çalışmamız yeterli değil, muhtarlarımızın da bu işe girmesi lazım. Şimdi muhtarlıklara bilgisayar vereceğiz. Muhtarlık bu bilgisayarlar aracılığıyla belediye ile irtibata girmek suretiyle Ereğli'de ki kent hareketlerini izleme imkânı bulacak. Tapu hareketlerini izleyecek, handi mahallede ne kadar insan oturuyor. Hangi tahsili yapmış, hangi okuldan mezun olmuş bunların hepsini görebilecek. Kendi işlemlerini bu bilgisayar vasıtası ile yapacak. Artık çağımız da bilgisayarsız çalışmak mümkün değil, her şey sanal ortamda yapılıyor. Dolayısı ile mahallelerimiz de muhatralarımızın da bu sanal ortamın içerisine girmesi ve teknolojiyi uygulaması gerekiyor. Bu teknolojiyi uyguladığımz takdirde hepimizin çok rahat edeceğine inanıyorum. Ben hepinize bilgisayarların hayırlı olmasını diliyorum."

Ereğli Belediye Başkan Halil Posbıyık, konuşmasının ardından 23 mahalle muhtarına bilgisayarları tek tek teslim etti. Muhtarlar Derneği Başkanı Şakir Başol da muhtarlara katkılarından dolayı Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'a plaket verdi.

(CİHAN)