Zonguldak Belediyesi, Engelli Vatandaşları Bir Araya Getirdi

Zonguldak Belediyesi, Engelli Vatandaşları Bir Araya Getirdi

Zonguldak Belediyesi, Engelliler Haftası Dolayısıyla Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi Üyelerini Bir Araya Getirdi.

Zonguldak Belediyesi, Engelli Vatandaşları Bir Araya Getirdi

Zonguldak Belediyesi, Engelliler Haftası dolayısıyla Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi üyelerini bir araya getirdi.

Belediye Yemekhanesi'nde düzenlenen programa, Zonguldak Belediye Başkanı Secaattin Gonca, Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin, Belediye Meclis Üyeleri ve engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı. Belediye Başkanı Gonca ve eşi sevgi Gonca engelli öğrencilerle özel olarak ilgilendi.

Programda yemek yenmesinin ardından bir konuşma yapan Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Şirin, Zonguldak Belediyesi'nin engellilere önem vermesinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, "Sevgili belediye başkanımız Secaattin bey, engelliler için düzenlediği ramazan etkinliklerine yenilerini ekleyerek bunları gelenekselleştiriyor. Bunun anlamı şudur: Zonguldak Belediyesi, engellilere sahip çıkıyor ve bu konuda elinden geleni yapıyor. Secaattin Başkan'a bizleri unutmadığı için teşekkür ediyorum" dedi.

Eskiden insanların özürlü çocuklarını dışarıya çıkarmaktan utanırken bugün bu yanlışın düzelmeye başladığını gördüklerini anlatan Zonguldak Belediye Başkanı Secaattin Gonca ise "Sizler engelleri tanımayan insanlarsınız. Ben haftanızı kutluyor, engelsiz nice yarınlar diliyorum" şeklinde konuştu.