Ziyaretçiler Müziğe Doydular


Ziyaretçiler Müziğe Doydular
Bültenler - Haberler | Güncel

KO-MEK 7. Genel Sergisi'nin üçüncü gününde kursiyerler konserler verdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları'nın (KO-MEK) 7. Genel Sergisi'nin üçüncü gününde keman, ud, gitar ve bağlama kursiyerleri ziyaretçilere konser verdiler. KO-MEK Kursiyerleri, hem çalıp, hem de söyledikleri günde, sergiyi ziyarete gelenlere, eğlenceli dakikalar yaşattılar.

ZİYARETÇİLER MEST OLDU

Gecede kursiyerler, çalınan türküler, Türk halk müzikleri, türk pop müzikleri ile sergi ziyaretine gelen dinleyicilerin kulaklarının pasını sildiler. Bağlama eşliğinde çalınan türküler, ud, keman, ney ve gitar ile söylenen Türk Halk Müziği, gitarlar eşliğinde söylenen Türk pop müzikleri, kemanlar ve ney dinletileri ile birçok seçkin eser gecede hayat buldu.

MÜZİK ZİYAFETİ

Türk Sanat Müziği'nde Usta Öğretici Esen Danyel nezaretinde Usta Öğretici Adil Perktaş, Usta Öğretici Özge Neidim ve kursiyerler yer aldı. Ney dinletisinde Usta Öğretici Adil Perktaş nezaretinde ney kursiyerleri, keman konserinde Usta Öğretici Özge Neidim ve kursiyerleri yer alırken bağlama konserinde usta öğreticiler Tahsin Yıldırım, Erol Öztürk ve kursiyerleri yer aldı. Gitar konserlerinde ise Usta Öğreticiler Refik Uğur Tan ve Erdem Dönmez nezaretinde kursiyerleri gecede yer aldılar.

AÇILIŞ KADAR GÖRKEMLİ KAPANIŞ

KO-MEK 7. Genel Sergisi açılışındaki güzel atmosferini kapanışına kadar sürdürdü. Kapanış saatine kadar yoğun bir ziyaretçi akınına uğrayan serginin son gecesinde yapılan etkinlikler ve verilen konserlerle açılışını aratmadı.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title