Ziya: "Dostluk Maçı Yarın Akşam Oynanacak"

Ziya: "Dostluk Maçı Yarın Akşam Oynanacak"

KKTC 1. Futbol Ligi'nde 2006-2007 Futbol Sezonu Şampiyonu Çetinkaya Spor Kulübünün Başkanı Zeki Ziya, İngiltere 1. Ligi Takımlarından Luton Town Kulübü Yöneticileriyle Anlaştıklarını, Yarın Akşam Lefkoşa Atatürk Stadyumunda Birlikte Maça Çıkacaklarını Açıkladı.

Ziya:

KKTC 1. Futbol Ligi'nde 2006-2007 Futbol Sezonu Şampiyonu Çetinkaya Spor Kulübünün Başkanı Zeki Ziya, İngiltere 1. ligi takımlarından Luton Town kulübü yöneticileriyle anlaştıklarını, yarın akşam Lefkoşa Atatürk Stadyumunda birlikte maça çıkacaklarını açıkladı.

Ziya, bu akşam kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında, verilen mücadelenin taçlandırılması için, futbolla ilgisi olan ve olmayan herkesi yarın akşamki maça davet etti.

İngiliz Kulübünün yöneticileriyle görüştükten ve onlardan da teyit aldıktan sonra bu açıklamayı yaptığını belirten Ziya, bir gazetecinin, ''Luton Town yöneticileri ne risk aldı da bu maça çıkıyor, size ne söylediler'' sorusu üzerine şunları söyledi:

''Luton Town yöneticilerinin özetle söyledikleri şudur; biz insancıl insanlarız, futbolun siyasetle uzaktan yakından alakası yoktur. Ben sizlerle maç yapmak istedim, bunu engellemeye çalışıyorlar. Doğru olan, benim istediğim takım ile maç yapabilmemdir. Bunun siyasi nedenlerle engellenmesi veya engellenmeye çalışılması hiç bir şekilde insan haklarına sığmaz.''

Lefkoşa Atatürk Stadyumunda yarın akşam oynanacağı bildirilen Luton Town-Çetinkaya dostluk maçının, Rum Futbol Federasyonu'nun, İngiltere Futbol Federasyonu'na ve UEFA ile FIFA'ya şikayeti üzerine yapılmayacağı açıklanmıştı.

Kaynak: AA