Ziya Doğan: "Son Vuruşlarda Becerikli Değildik"

Ziya Doğan: "Son Vuruşlarda Becerikli Değildik"

UEFA İnter Toto Kupası 3. Turu'nda Fc Otelul Galati Takımına 2-1 Yenilerek Elenen Trabzonspor'da, Teknik Direktör Ziya Doğan, Rakipleri Karşısında Son Vuruşlarda Becerikli Olamadıklarını ve Bu Nedenle Turu Geçecek Sonucu Elde Edemediklerini Söyledi.

Ziya Doğan:

UEFA İnter Toto Kupası 3. Turu'nda FC Otelul Galati takımına 2-1 yenilerek elenen Trabzonspor'da, teknik direktör Ziya Doğan, rakipleri karşısında son vuruşlarda becerikli olamadıklarını ve bu nedenle turu geçecek sonucu elde edemediklerini söyledi.

Doğan, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, maçın zor geçeceğini bildiklerini belirterek, ''Aslında maçın başında golü bulduk ve avantaj elde ettik. Ama arkasından gol yedik. Rakip disiplinli ve mücadeleci oynadı. Gerek ilk yarı, gerekse ikinci yarı pozisyon açısından çok zenginlik vardı. Özellikle bizim takımın kaçırdığı çok net gol pozisyonu vardı ancak son vuruşlarda becerikli değildik'' dedi.

Lige moralli girmek istediklerini ancak bunu gerçekleştiremediklerini dile getiren Doğan, ''Ama profesyonellikte bu tür şeyler var. Bir an önce lige motive olmamız gerekiyor. Aslında oyuncularıma çok fazla bir şey söyleyemiyorum. (Bugün şansızdık) diyebilirim'' diye konuştu.

Bir Avrupa maçında bu kadar net gol pozisyonuna girmelerine rağmen turu geçecek skoru bulamamalarının düşündürücü olduğunu ifade eden Doğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Orada bir eksikliğimiz var. Özellikle baskılı oynadığımız bölümde kenarları çok fazla kullanamadık. Zaman zaman kenara çıktığımızda etkili toplar geldi ve gol hamlesi yapamadık. Sonuçta elendik, üzgünüz. Ama hayat devam ediyor. Ben iddia ediyorum, bu takım iyi takım olacak. Ama şu anda eksikliklerimiz var. Bu eksiklikleri gidererek üç kulvarda rakipler yarışırken biz ligde haftadan haftaya maç onayacağız. Her olumsuzluktan bir olumlu durum çıkarmak lazım. Benim oyuncularım iyi mücadele ettiler ama gol atamadık. Üzgünüz yapacak bir şey yok. Artık lige hazırlanacağız.''

FC Otelul Galati Teknik Direktörü Petre Grigoras ise Trabzonspor karşısında şansların yanınında olduğunu ve turu geçmelerinin sürpriz olduğunu söyledi.

Grigoras, turu geçerek UEFA Kupası'na katıldıkları için mutlu olduklarını belirterek, ''Zannettiğimiz kadar zor olmadı. Trabzonspor, çok büyük bir takımdı. Çok seyircisi vardı. Yüzde yüz kazanmak istedi. Ama şans yanımızdaydı. Daha küçük bir takım olmamıza karşın turu geçmeyi başardık'' şeklinde konuştu.

Trabzonspor'a bundan sonrası için başarılar dilediğini ifade eden Grigoras, sözlerini şöyle tamamladı:

''Yattara oynasaydı Trabzonspor, belki kazanabilirdi. Çünkü çok iyi bir oyuncu. İnanıyoruz ki, Trabzonspor tekrar başarılı olacak ve maçlar kazanacak. Bizim için burada turu geçmek sürpriz oldu.''

Bu arada, Trabzonspor taraftarlar maçın son dakikalarından itibaren bordo-mavili kulübün yönetim kuruluna tepki gösterdi.

Maçın bitiminin ardından bir süre stattan ayrılmayan bazı taraftarlar, yönetim kurulunu istifaya davet etti.

Kaynak: AA