Zirve Üniversitesinde YGS Tatbikatı

Zirve Üniversitesinde YGS Tatbikatı
Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Yerel

Zirve Üniversitesinin düzenlediği Öğrenci Değerlendirme Sınavında bir araya gelen 20 ilden yaklaşık 700 öğrenci YGS tatbikatı yaptı.

Zirve Üniversitesi tarafından düzenlenen Öğrenci Değerlendirme Sınavı’nda (ÖDS) bir araya gelen 20 ilden yaklaşık 700 öğrenci Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) tatbikatı yaptı.

Mart ayının son haftasında gerçekleşecek olan YGS’ye sayılı günler kala, öğrencileri sınav atmosferini yaşatmak isteyen Zirve Üniversitesi, ÖDS sınavında ÖSYM sınav sistemini birebir uyguladı. Sınav heyecanını atlatan öğrenciler tercih etmek istedikleri fakülte ve bölümleri gezerek bilgi alma imkanı buldu. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından düzenlenen ödül töreninde sayısal puan türünde ilk 10’a giren ve eşit ağırlık puan türünde ilk 8’e giren 18 öğrenci ödüllendirildi. Sınava Diyarbakır’dan gelen eşit ağırlık öğrencisi Fehim Bal ve Isparta’dan gelen sayısal öğrencisi Selim Yılmaz alanlarında birinci olarak dizüstü bilgisayar ödülünün sahibi oldu.

Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa, "Her yıl gerçekleştirdiğimiz YGS deneme sınavı ile öğrencilerimize ÖSYM standartlarında bir sınav uyguluyoruz. Bu öğrencilerimizin kendilerini sınav psikolojisine hazırlamaları için önemli bir fırsat sağlıyor. Ayrıca hayallerindeki meslekleri yakından tanıma ve tercihlerini sağlıklı bir şekilde yapma imkanı sunuyoruz. Bugün sınava katılan bütün öğrencileri ve onlara emek veren öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. 23 Mart’ta gerçekleşecek olan YGS sınavında hepinize başarılar diliyorum." dedi.

Sayısal puan türünde birinci olan Selim Yılmaz, sınav kaygısını biran olsun atlattıklarını dile getirerek, "Sınava çok az bir zaman kaldı, bugünkü sınavla birlikte hem 700 başarılı öğrenci arasındaki yerimizi gördük hem de üzerimizdeki sınav kaygısını biraz olsun azalttık. Zirve Üniversitesi’ne her yıl yapmış oldukları deneme sınavlarından dolayı çok teşekkür ediyorum." ifadelerine yer verdi.

Eşit ağırlık türünde birinci olan Fehim Bal ise "Bugün kendimi üniversiteli olarak hissettim. Zirve Üniversitesi bizlere sunmuş olduğu çeşitli olanaklarla bir günlüğüne de olsa bizi üniversiteli yaptı. Bu duyguyu yaşamak çok güzel inşallah gerçek sınavda da başarılı olup Zirve Üniversitesi gibi öğrencilere şimdiden değer veren bir yerde okumak isterim." şeklinde konuştu.

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title