Zirve Üniversitesi'nde "İnternet Zirvesi" Düzenlendi - Haberler
Haberi Paylaş

Zirve Üniversitesi'nde "İnternet Zirvesi" Düzenlendi

AA - Haberler | Yerel
Zirve Üniversitesi'nde

Zirve Üniversitesi Bilişim Kulübü ve Pardon Kulübü, 13-20 Nisan İnternet Haftası dolayısıyla "İnternet Zirvesi" düzenledi.

Zirve Üniversitesi Bilişim Kulübü ve Pardon Kulübü, 13-20 Nisan İnternet Haftası dolayısıyla "İnternet Zirvesi" düzenledi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, "Gelecek burada sen neredesin" sloganıyla hazırlanan programda sosyal mühendislik, internet üzerinden pazarlama stratejileri ve internetin geleceği ve görünmeyen yüzü konularına değinildi.

İnternet Zirvesi kapsamında öncesinde bilgisayar mühendisi yazılım uzmanı Fatih Türker, "Wordpress" üzerine atölye çalışması gerçekleştirdi.

Elmacı Pazarı Yönetim Kurulu Başkanı ve Sunder İş Adamları Derneği Başkanı Bahaeddin Nakıboğlu, etkinlikte, küçük yaştan beri sosyal medyanın içinde olduğunu ve teknolojiyle yakından ilgilendiğini belirtti.

Günlük hayatta karşılaştığı birçok sorunu sosyal medya yoluyla çözmekten memnun olduğunu ifade eden Nakıboğlu, artık firmaların kullanıcılara sosyal medya aracılığıyla ulaştığını kaydetti.

"eskiliufaksözlük.com" sitesinin kurucusu Abdurrahman Koçak da Gaziantep'in yöresel yemeğinin adını taşıyan sözlüğü nasıl kurduğunu anlattı.

Sitede konuşulan konuların genellikle Gaziantep ile ilgili olduğunu belirten Koçak, "İstanbul gündeminde yer alan Pembe Metrobüs konusu 2009 yılında sözlükte benzer bir şekilde gündeme getirildi. Sosyallik var olmaktır. Birileri sizi tanımıyorsa yoksunuzdur. Tanınan bir insanın elde edeceği avantajlardan yararlanmak önemli bir üstünlüktür" dedi.

Koçak, şirketlerin personel alımında son dönemlerde sosyal medya hesaplarını sorduğunu, kişilerin sosyal medyayı kullanımına ve oradaki kişiliğine bakarak analiz yapılmaya başlanıldığını ifade etti.

Discover Gaziantep'in kurucusu Yunus Arslanoğlu ise sitenin bir aya kadar hazır olacağını kaydetti.

İnternet üzerinden pazarlama stratejilerini anlatan Arslanoğlu, internet reklamcılığının gerekliliğini vurguladı.

Programın sonunda kulüp başkanları katılımcılara teşekkür ederek özel yapılmış kupalardan hediye etti.

- GAZİANTEP

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title