Ziraat Odası'nın Yeni Yönetiminden Vali Daşöz'e Ziyaret

Ziraat Odası'nın Yeni Yönetiminden Vali Daşöz'e Ziyaret

Malatya Ziraat Odası'nın Yeni Yönetimi Başkan Bayram Polatbaş ile Birlikte Vali Halil İbrahim Daşöz'ü Ziyaret Etti. Ziraat Odası Başkanı Bayram Polatbaş, Vali Halil İbrahim Daşöz'ün Alternatif Ürün Projeleri ile Çiftçilere Destek Sağlamasından Dolayı Teşekkür Ettiklerini İfade Ederek, "Kayısı Hakkettiği Değeri Bulamıyor. Kayısı Sorununu Çözmek Zorundayız. Çünkü Çiftçilerimiz Çok Zor Durumda. ...

Ziraat Odası'nın Yeni Yönetiminden Vali Daşöz'e Ziyaret

Malatya Ziraat Odası'nın yeni yönetimi Başkan Bayram Polatbaş ile birlikte Vali Halil İbrahim Daşöz'ü ziyaret etti. Ziraat Odası Başkanı Bayram Polatbaş, Vali Halil İbrahim Daşöz'ün alternatif ürün projeleri ile çiftçilere destek sağlamasından dolayı teşekkür ettiklerini ifade ederek, "Kayısı hakkettiği değeri bulamıyor. Kayısı sorununu çözmek zorundayız. Çünkü çiftçilerimiz çok zor durumda. Aynı şekilde pancarn üreticimizde zor durumdadır. Kırsal kesimdeki çiftçilerimiz için üzüm yetiştiriciliği projesine daha fazla destek verilmesini talep ediyoruz" dedi.

Vali Halil İbrahim Daşöz, Ziraat Odası'nın yeni yönetimine başarılar dileyerek, "Malatya son yıllarda sanayide hızla gelişsede özü itibariyle tarım çok önemli. Pazara dayalı ürün yetiştiriciliğine önem vermeliyiz. Tarımda dünyada inanılmaz gelişmeler var. Bizler artık modern tarım yetiştiriciliği yapmalıyız" diye konuştu.

Malatya'da Kayısı İhracatçılar Birliği'nin kurulmasının çok önemli olduğunu ve önemli bir fayda sağlayacağına inandığını söyleyen Vali Daşöz, "Bu başarıldığında ihracatçılarımız uluslararası pazarlarla daha iyi köprü kuracaktır. İhracatçılar Birliği'nin büyük yararlar sağlayacağına inanıyorum. Ayrıca, ihracatçılarımız, kayısı yetiştiricileri ile de iyi bir diyalog kurması önem taşıyor" diye konuştu.

(BK-ST-ST-Y)

19.03.2007 17:37 TSİ