Ziraat Bankası

T.C. Ziraat Bankası A.Ş., Türkiye'deki üç kamu bankasından biridir. 20 Kasım 1863'te, Osmanlı Devleti döneminde Mithat Paşa tarafından kurulmuştur. Memleket Sandıkları'nın devamı niteliğindedir. Sloganı "Bir bankadan daha fazla"dır. Yönetim kurulu başkanı Muharrem Karslı'dır.

ZİRAAT BANKASI HABERLERİ

Ziraat Bankası - 25.6.2020
Hüseyin Aydın, TBB Yönetim Kurulu Başkanlığı'na yeniden seçildi
Yönetim kurulu başkanı ve başkan vekili seçimine ilişkin Birlik Statüsü'nün 15. ve 16. maddeleri gereğince, Birlik Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Hüseyin Aydın'ın (Ziraat Bankası Genel Müdürü) ve Başkan Vekilliği'ne Ümit Leblebici'nin (Türk Ekonomi Bankası Genel Müdürü) seçilmesine oy birliği ile karar verildi.
Ziraat Bankası - 25.6.2020
TBB Başkanlığı'na Hüseyin Aydın yeniden seçildi
TBB'den yapılan açıklamada "Yönetim Kurulu Başkanı ve Başkan Vekili seçimine ilişkin Birlik Statüsü'nün 15. ve 16. maddeleri gereğince, Birlik Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Hüseyin Aydın'ın (T.C. Ziraat Bankası A.
Ziraat Bankası - 23.6.2020
TBB Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeleri seçildi
Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası A.
Ziraat Bankası - 23.6.2020
Ziraat Bankası'ndan damızlık sığır yetiştiricilerine destek
Ziraat Bankası Pazarlama Grup Başkanı Ferhat Pişmaf, yurt içinde doğan dişi hayvanların mümkün olduğu kadar büyük kısmının hayatta ve üretimin içinde tutulmasını amaçladıklarını belirterek, "Kendi kaynaklarımızı bu şekilde koruyarak hayvan ithalatının sona erebileceğini, hatta ihracatçı...
Ziraat Bankası - 22.6.2020
Bursa'da, sel felaketinde ölü sayısı 5'e yükseldi, kayıp 1 kişi aranıyor (7)
BAKAN SOYLU: 5 BİN LİRAYA KADAR YARDIMDA BULUNACAĞIZ İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bursa Yenişehir Havalimanı'nda, Kestel ilçesinde yaşanan selle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu burada yaptığı açıklamada, "İçişleri Bakanlığı AFAD olarak evvela evi hasara uğrayan ve eşyalarını kaybeden vatandaşlarımıza ilk olarak 5 bin liraya kadar yardımda bulunacağız" dedi.Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ise, tarımsal faaliyetin devamı kadar TARSİM'in de önemli olduğunu kaydetti. Bakan Pakdemirli, "Şu anda Bursa'da tarım sigortalılık oranı yüzde 18 yani olması gerekenin 5'te biri. Bu köylerin birçoğu da orman köyleri. Bu sebeple ORKÖY kapsamında bu köylerimize 2 milyon lira biz de hibe desteği vermeyi öngördük. En azından tarımsal faaliyetin sürdürebilmesi ve yaşanan acılara bir miktar da olsa telafi olabilmesi kapsamında böyle bir şey yapalım dedik. Hasar görmüş arkadaşlarımız ellerindeki hasar tespit raporlarıyla Tarım Kredi'ye ve Ziraat Bankası'na borçlarını erteleyebilecekler.
Ziraat Bankası - 22.6.2020
Son dakika haber | Türkiye'nin ilk 3 boyutlu sanal fuarı açıldı
22-26 Haziran tarihlerinde 5 gün 7/24 ziyaret edilebilecek Selçuk Üniversitesi tarafından yerli ve milli yazılımla hazırlanan Agrivirtual, Türkiye'nin 3 boyutlu ilk sanal fuarında stantlar 22-26 Haziran tarihlerinde www.agrivirtual.com.tr adresinden 5 gün boyunca 7/24 ziyaret edilebilecek. Ticaret Bakanlığı himayelerinde Makine İhracatçıları Birliği (Türkiye'nin Makinecileri) ve Selçuk Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen Agrivirtual, Türkiye İhracatçılar Meclisi Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası, Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR), Türk Pompa ve Vana Sanayicileri Derneği (POMSAD),Makine İmalat Sanayi Dernekleri Federasyonu (MAKFED), Konya Teknokent, AGRO TV, Ziraat Bankası ve Sabah Gazetesi tarafından destekleniyor.
Ziraat Bankası - 22.6.2020
Son dakika haberi... Bursa'da, sel felaketinde ölü sayısı 5'e yükseldi, kayıp 1 kişi aranıyor (4)
'DERE YATAĞINDA EV YAPMAMAMIZ GEREKİYOR' Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarına dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen Bakan Pakdemirli, "Biz, zamanında ve yerinde uyarlarımızı yapmıştık. Dere yataklarına asla ve asla bir yerleşim düşünmememiz gerekiyor. Memleketin dört bir tarafında dere yataklarındaki hala riskli bölgelerde vatandaşlarımız var. Sonucu ne yazık ki hepimizi üzecek neticeler oluşturabiliyor. Asla ve asla dere yataklarına yerleşim, baraka ya da ev yapmamamız gerekiyor. TARSİM Tarım Sigortaları'nın önemi burada bir kez daha öne çıkıyor. Tarım sigortaları, Türkiye'de ne yazık ki yüzde 20'ler 30'lar seviyesinde yapılıyor. Bunu daha da artırmamız gerekiyor çünkü felaketin ne zaman geleceği belli olmuyor. TARSİM Tarım Sigortaları kapsamında olanların genelde yüzde 99.9'unda mağduriyeti olmuyor. TARSİM Tarım Sigortası kapsamı dışında kalanlar için de il ve ilçe müdürlüklerimiz gerekli çalışmaları yapıyorlar. Hasar tespit biraz zaman alacaktır ama özellikle il, ilçe müdürlüklerimizin yaptığı tespitler kapsamında, Ziraat Bankası'na ve tarım kooperatiflerine borcunu ertelemek, taksitlendirmek isteyen vatandaşlarımız için bu imkanın var olduğunu söyleyelim.
Ziraat Bankası - 22.6.2020
Sorgun Belediyespor, Koray Şahin'i transfer etti
AXA Sigorta Efeler Ligi takımlarından Sorgun Belediyespor, Ziraat Bankası'ndan orta oyuncu Koray Şahin'i kadrosuna kattı.
Ziraat Bankası - 22.6.2020
"Ziraat Bankası kredisi bütün restoran ve kafelere verilsin" talebi
Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl, Ziraat Bankası'nın turistik restoran ve işletmelere sağladığı kredinin sadece Kültür ve Turizm Bakanlığı belgeli değil, sektörde faaliyet gösteren tüm restoran ve kafelere verilmesi gerektiğini bildirdi.
Ziraat Bankası - 20.6.2020
Pandemi, mülteci girişimcileri yerli girişimcilere göre daha fazla etkiledi
Yerli girişimcilerin yüzde 92'si sağlanan desteklerden en az birini biliyor. Ek olarak yerli girişimcilerin yüzde 81'i bu desteklerden en az birinden faydalandığını belirtiyor. Yerli girişimcilerin en fazla bildiği destek yüzde 89 ile İŞKUR – Kısa Çalışma Ödeneği desteği. Bu destekten faydalanma oranı yüzde 60 olurken, bunu Ziraat Bankası'nın Kredi Garanti Fonu (KGF) Teminatlı İşe Devam Kredisi takip ediyor.
Ziraat Bankası - 19.6.2020
Bakan Ersoy: Restoran ve kafelere 20 milyon liraya kadar kredi imkanını hayata geçiriyoruz
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "İşletme belgeli restoran ve kafeler için Ziraat Bankası'yla yapılan iş birliği kapsamında 1 milyon liradan 20 milyon liraya kadar, 36 ay vadeli, yüzde 7,5 faizli, 6 aya kadar ödemesiz çok cazip bir kredi imkanını pazartesiden itibaren hayata geçireceğiz.
Ziraat Bankası - 19.6.2020
Ziraat Bankası'ndan turistik restoran-kafeterya işletmelerine destek kredisi
Ziraat Bankası, turistik restoran-kafeterya işletmelerinin ana faaliyet konusu harcamalarının karşılanması amacıyla azami 20 milyon lira tutarında, 6 aya kadar ödemesiz, toplam 36 ay vadeli, yıllık yüzde 7,5 faiz oranlı destek kredi ürününü hayata geçirdi.
Ziraat Bankası - 19.6.2020
Son dakika haberleri | Ziraat Bankası'ndan turistik restoran-kafeterya işletmelerine destek kredisi
Gelen son dakika haberlerine göre Ziraat Bankası, turistik restoran-kafeterya işletmelerinin ana faaliyet konusu harcamalarının karşılanması amacıyla azami 20 milyon lira tutarında, 6 aya kadar ödemesiz, toplam 36 ay vadeli, yıllık yüzde 7,5 faiz oranlı destek kredi ürününü hayata geçirdi.
Ziraat Bankası - 18.6.2020
Türkiye Varlık Fonu ve Turkcell'in hikayesi yeni başlıyor
Sönmez, Turkcell hisselerinin satın alınmasında TVF, LetterOne, Telia Company, Çukurova Holding ve Ziraat Bankası'nın hep beraber bu işin altına girerek, ortak bir paydada buluşarak karar verildiğini söyledi.
Ziraat Bankası - 18.6.2020
Türkiye Varlık Fonu, Turkcell'in yüzde 26,2 oranında hissedarı oluyor
TVF'den yapılan açıklamaya göre, Telia Company, LetterOne, Çukurova Holding, Ziraat Bankası ve ilgili taraflar ile imzalanan sözleşmeler ile TVF, Turkcell'in en büyük ortağı durumuna gelecek.
Ziraat Bankası - 17.6.2020
Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
Eski bir bakanın Türkiye'de yatırım yapmak isteyen yabancı bir yatırımcının yaşadıklarına ilişkin söylediklerini aktaran Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Yabancı bir firma Türkiye'de çok büyük yatırım yapmak istiyor lojistik alanda ama diyorlar ki, 'yatırım alman için şu kadar para vermen lazım.' Rüşvet isteniyor yani. Bana anlatan da eski bir AK Partili bakan. Dürüst, hakkında hiçbir şaibe çıkmayan önemli bir bakanlığı üstlenmiş bir kişi. Firma Türkiye'de yatırım yapamıyor. Çünkü, 'ben bu rakamı nerede göstereceğim' diyor. Bizim ülkemizde bütün hesaplarımız didik didik edilir. Ben bunu nerede göstereceğim, 3 lira değil, 5 lira değil." Türkiye'de herkesin canını acıtan ve "sistem" diye oluşturdukları ama tümüyle sistemsizlik olan bir yapıyla karşı karşıya olunduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, "Burada ne bütçeyi kontrol edebilirsin ne de başka bir şeyi. Varlık Fonu'nda da Cumhuriyetin kurduğu bütün o değerleri getirdiler ve onlar güvence. Ziraat Bankası'ndan tutun Halk Bankası'na kadar devletin en önemli kurumları yabancılara güvence gösteriliyor.
Ziraat Bankası - 17.6.2020
Tokat Valisi Balcı topraksız çilek serasında incelemelerde bulundu
Bu yıl Özel İdare ve DOKAP desteği ile 400 dönüm, vatandaşlarımızın kendi imkanları ile 200 dönüm olmak üzere toplam 800 dönüm alanda çilek üretim tesisi kurduklarını anlatan Balcı, "Bu seneki hedefimiz hem DOKAP kaynakları ile hem Tarımsal Kırsal Kalkınma kaynaklarını ile hem de Ziraat Bankası ile beraber 1000 dönüm çilek üretim alanı oluşturmak.
Ziraat Bankası - 12.6.2020
Ziraat Bankası Olağan Genel Kurul Toplantı'sı yapıldı
T.C Ziraat Bankası Anonim Şirketi (Ziraat Bankası) Olağan Genel Kurulu gündemindeki konuları görüşmek üzere toplandı.
Ziraat Bankası - 12.6.2020
İşlenmiş su ürünleri desteğinin detayları belli oldu
Desteklemeler için gerekli kaynak, bütçede hayvancılığın desteklenmesi için bu yıl ayrılan ödenekten karşılanacak ve gerekli paranın aktarılmasını müteakip Bakanlık tarafından Ziraat Bankası aracılığıyla ödenecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ziraat Bankası Haberleri | Ziraat Bankası Haber - Haberler - Sayfa 4 - Ziraat Bankası haberleri, son dakika ziraat bankası haber ve gelişmeleri burada. Diyanet'ten 2020 yılı hac erteleme ve ücret iadeleri ile ilgili açıklama.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.9.2020 00:26:23. #1.15#
title