Haberler » Ekonomi » Haber

Ziraai İlaç Bayi Açmak İsteyenler Sınavdan 80 Almak Zorunda

İlk Defa Bitki Koruma Ürünü Bayiliği (Zirai İlaç Bayii) Açacak Olan Ziraat Mühendisi, Ziraat Teknikeri veya Ziraat Teknisyenlerinin 4 Ekim'de Ankara'da Yapılacak Sınava Katılarak 100 Tam Puan Üzerinden En Az 80 ve Üzeri Not Alması Gerekiyor. Sınav İçin Başvurular 20 Ağustos Mesai Bitimine Kadar İl Tarım Müdürlüklerine Yapılacak.

Ziraai İlaç Bayi Açmak İsteyenler Sınavdan 80 Almak Zorunda

İlk defa Bitki Koruma Ürünü Bayiliği (zirai ilaç bayii) açacak olan ziraat mühendisi, ziraat teknikeri veya ziraat teknisyenlerinin 4 Ekim'de Ankara'da yapılacak sınava katılarak 100 tam puan üzerinden en az 80 ve üzeri not alması gerekiyor. Sınav için başvurular 20 Ağustos mesai bitimine kadar il tarım müdürlüklerine yapılacak.

Osmaniye İl Tarım Müdürü Ali Çeribaş başvuru sırasında kimlik ve diploma bulundurulması, tekniker ve teknisyenlerin kamu veya özel kurumlarda zirai mücadele hizmetleri alanında en az 3 yıl çalıştığını gösterir belgenin olması gerektiğini kaydetti.

Çeribaş, Bitki Koruma Ürünü Bayilik veya Toptancılık izin belgesi talebinde bulunan kişilerin, ilgili yönetmelik hükümlerine göre gerekli evraklarla müracaatlarını beklediklerini bildirdi.