Zigetvar Haberleri

Zigetvar haber, Zigetvar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Zigetvar - 05.01.2018
Elazığ Şehit Polis Memuru Fethi Sekin Mezarı Başında Anıldı
Şehit polis memuru Fethi Sekin Baskil ilçesi Doğancık köyündeki mezarı başında düzenlenen anma programına, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, Emniyet Müdürü Doğan Cangül, Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat, Şehit Polis Memuru Fethi Sekin'in kardeşi Ahmet Sekin ve vatandaşlar katıldı. Anma programı öncesi şehit polis Fethi Sekin'in mezarına Vali Kaldırım, Kolordu Komutanı Erbaş ve şehit kardeşi Sekin tarafından çiçek bırakıldı. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan anma programında daha sonra Elazığ Müftüsü Yusuf Sarıkaya dua etti. Anma töreninde konuşan Vali Çetin Oktay Kaldırım, bugün vatanı ve milleti uğruna hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak kendini feda eden, ecdadının değerlerini yaşatmak, milli, manevi ve kutsal değer olan bayrak ve vatanı korumak için canını feda eden Fethi Sekin'i anmak için toplandıklarını söyledi. Vatanına ve özüne bağlı bir millet olduklarını dile getiren Vali Kaldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü Yeryüzünde her zaman şeref ile yad edilmiş, üstlendiği görevi şeref ile yerine getirmiş ve bunu bayraklaştırmış, ayrıca bunu halen devam ettiren bir milletiz. İnsanlığa değer götüren, bütün ezilmişlere ve mağdurlara yardım eli uzatan, insanı insan gibi değerlendiren bir milletiz. Bizim farkımız burdan geliyor. Bu topraklar için çok can verdik, çok kan akıttık. Bu toprakları biz adeta kanımız ile yoğurduk, vatan haline getirdik. Onun için bu coğrafya çok değerlidir. Bu coğrafyanın temsil ettiği değerler bizim için çok mukaddestir. Teröristler ile kurşunu bitene kadar mücadele eden şehidimizi Mus'ab bin Umeyr'den ayrı görmüyorum. Çünkü, Mus'ab bin Umeyr değerleri uğrunda Peygamberimize kendini siper etmiş, bir kolu kopunca diğer koluna sancağı almış, oda gidince, 'Bu başta onun uğruna feda olsun' demiş, boynunu kılıç'a uzatmış değerli bir sahabedir bizim için. Fethi Sekin'in Allah aşkına ondan bir farkı var mı Yoktur. Zigetvar'da Kanuni Sultan Süleyman'dan, Kosova'da Hüdavendigar'dan, Ulubatlı Hasan'dan, Çanakkale'de yatan binlerce isim şehidimizden, Nene Hatun'dan bir farkı varmı dır Yoktur.
Zigetvar - 05.01.2018
Şehit Polis Memuru Fethi Sekin Mezarı Başında Anıldı (2)
Anma töreninde konuşan Vali Çetin Oktay Kaldırım, bugün vatanı ve milleti uğruna hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak kendini feda eden, ecdadının değerlerini yaşatmak, milli, manevi ve kutsal değer olan bayrak ve vatanı korumak için canını feda eden Fethi Sekin'i anmak için toplandıklarını söyledi. Türk milletinin vatanına ve özüne bağlı bir millet olduğunu belirten Vali Kaldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Yeryüzünde her zaman şeref ile yad edilmiş, üstlendiği görevi şeref ile yerine getirmiş ve bunu bayraklaştırmış, ayrıca bunu halen devam ettiren bir milletiz. İnsanlığa değer götüren, bütün ezilmişlere ve mağdurlara yardım eli uzatan, insanı insan gibi değerlendiren bir milletiz. Bizim farkımız buradan geliyor. Bu topraklar için çok can verdik, çok kan akıttık. Bu toprakları biz adeta kanımız ile yoğurduk, vatan haline getirdik. Onun için bu coğrafya çok değerlidir. Bu coğrafyanın temsil ettiği değerler bizim için çok mukaddestir. Teröristler ile kurşunu bitene kadar mücadele eden şehidimizi Mus'ab bin Umeyr'den ayrı görmüyorum. Çünkü, Mus'ab bin Umeyr değerleri uğrunda Peygamberimize kendisini siper etmiş, bir kolu kopunca diğer koluna sancağı almış, o da gidince, 'Bu baş da onun uğruna feda olsun' demiş, boynunu kılıça uzatmış, değerli bir sahabedir bizim için. Fethi Sekin'in Allah aşkına ondan bir farkı var mı? Yoktur. Zigetvar'da Kanuni Sultan Süleyman'dan, Kosova'da Hüdavendigar'dan, Ulubatlı Hasan'dan, Çanakkale'de yatan binlerce şehidimizden, Nene Hatun'dan bir farkı varmı dır? Yoktur.
Zigetvar - 05.01.2018
Şehit Polis Memuru Fethi Sekin Mezarı Başında Anıldı
Anma töreninde konuşan Vali Çetin Oktay Kaldırım, bugün vatanı ve milleti uğruna hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak kendini feda eden, ecdadının değerlerini yaşatmak, milli, manevi ve kutsal değer olan bayrak ve vatanı korumak için canını feda eden Fethi Sekin'i anmak için toplandıklarını söyledi. Türk milletinin vatanına ve özüne bağlı bir millet olduğunu belirten Vali Kaldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Yeryüzünde her zaman şeref ile yad edilmiş, üstlendiği görevi şeref ile yerine getirmiş ve bunu bayraklaştırmış, ayrıca bunu halen devam ettiren bir milletiz. İnsanlığa değer götüren, bütün ezilmişlere ve mağdurlara yardım eli uzatan, insanı insan gibi değerlendiren bir milletiz. Bizim farkımız buradan geliyor.  Bu topraklar için çok can verdik, çok kan akıttık. Bu toprakları biz adeta kanımız ile yoğurduk, vatan haline getirdik. Onun için bu coğrafya çok değerlidir. Bu coğrafyanın temsil ettiği değerler bizim için çok mukaddestir. Teröristler ile kurşunu bitene kadar mücadele eden şehidimizi Mus'ab bin Umeyr'den ayrı görmüyorum. Çünkü, Mus'ab bin Umeyr değerleri uğrunda Peygamberimize kendisini siper etmiş, bir kolu kopunca diğer koluna sancağı almış, o da gidince, 'Bu baş da onun uğruna feda olsun' demiş, boynunu kılıça uzatmış, değerli bir sahabedir bizim için. Fethi Sekin'in Allah aşkına ondan bir farkı var mı? Yoktur. Zigetvar'da Kanuni Sultan Süleyman'dan, Kosova'da Hüdavendigar'dan, Ulubatlı Hasan'dan, Çanakkale'de yatan binlerce şehidimizden, Nene Hatun'dan bir farkı varmı dır? Yoktur.
Zigetvar - 05.01.2018
Şehit Polis Memuru Fethi Sekin Mezarı Başında Anıldı
Şehit polis memuru Fethi Sekin Baskil ilçesi Doğancık köyündeki mezarı başında düzenlenen anma programına, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, Emniyet Müdürü Doğan Cangül, Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat, Şehit Polis Memuru Fethi Sekin'in kardeşi Ahmet Sekin ve vatandaşlar katıldı. Anma programı öncesi şehit polis Fethi Sekin'in mezarına Vali Kaldırım, Kolordu Komutanı Erbaş ve şehit kardeşi Sekin tarafından çiçek bırakıldı. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan anma programında daha sonra Elazığ Müftüsü Yusuf Sarıkaya dua etti. Anma töreninde konuşan Vali Çetin Oktay Kaldırım, bugün vatanı ve milleti uğruna hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak kendini feda eden, ecdadının değerlerini yaşatmak, milli, manevi ve kutsal değer olan bayrak ve vatanı korumak için canını feda eden Fethi Sekin'i anmak için toplandıklarını söyledi. Vatanına ve özüne bağlı bir millet olduklarını dile getiren Vali Kaldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Yeryüzünde her zaman şeref ile yad edilmiş, üstlendiği görevi şeref ile yerine getirmiş ve bunu bayraklaştırmış, ayrıca bunu halen devam ettiren bir milletiz. İnsanlığa değer götüren, bütün ezilmişlere ve mağdurlara yardım eli uzatan, insanı insan gibi değerlendiren bir milletiz. Bizim farkımız burdan geliyor. Bu topraklar için çok can verdik, çok kan akıttık. Bu toprakları biz adeta kanımız ile yoğurduk, vatan haline getirdik. Onun için bu coğrafya çok değerlidir. Bu coğrafyanın temsil ettiği değerler bizim için çok mukaddestir. Teröristler ile kurşunu bitene kadar mücadele eden şehidimizi Mus'ab bin Umeyr'den ayrı görmüyorum. Çünkü, Mus'ab bin Umeyr değerleri uğrunda Peygamberimize kendini siper etmiş, bir kolu kopunca diğer koluna sancağı almış, oda gidince, 'Bu başta onun uğruna feda olsun' demiş, boynunu kılıç'a uzatmış değerli bir sahabedir bizim için. Fethi Sekin'in Allah aşkına ondan bir farkı var mı? Yoktur. Zigetvar'da Kanuni Sultan Süleyman'dan, Kosova'da Hüdavendigar'dan, Ulubatlı Hasan'dan, Çanakkale'de yatan binlerce isim şehidimizden, Nene Hatun'dan bir farkı varmı dır? Yoktur.
Zigetvar - 05.01.2018
Dha Yurt Bülteni-9
Şehit polis memuru Fethi Sekin Baskil ilçesi Doğancık köyündeki mezarı başında düzenlenen anma programına, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral  Osman Erbaş, Emniyet Müdürü Doğan Cangül, Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat, Şehit Polis Memuru Fethi Sekin'in kardeşi Ahmet Sekin ve vatandaşlar katıldı. Anma programı öncesi şehit polis Fethi Sekin'in mezarına Vali Kaldırım, Kolordu Komutanı Erbaş ve şehit kardeşi Sekin tarafından çiçek bırakıldı. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan anma programında daha sonra Elazığ Müftüsü Yusuf Sarıkaya dua etti. Anma töreninde konuşan Vali Çetin Oktay Kaldırım, bugün vatanı ve milleti uğruna hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak kendini feda eden, ecdadının değerlerini yaşatmak, milli, manevi ve kutsal değer olan bayrak ve vatanı korumak için canını feda eden Fethi Sekin'i anmak için toplandıklarını söyledi. Vatanına ve özüne bağlı bir millet olduklarını dile getiren Vali Kaldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Yeryüzünde her zaman şeref ile yad edilmiş, üstlendiği görevi şeref ile yerine getirmiş ve bunu bayraklaştırmış, ayrıca bunu halen devam ettiren bir milletiz. İnsanlığa değer götüren, bütün ezilmişlere ve mağdurlara yardım eli uzatan, insanı insan gibi değerlendiren bir milletiz. Bizim farkımız burdan geliyor.  Bu topraklar için çok can verdik, çok kan akıttık. Bu toprakları biz adeta kanımız ile yoğurduk, vatan haline getirdik. Onun için bu coğrafya çok değerlidir. Bu coğrafyanın temsil ettiği değerler bizim için çok mukaddestir.  Teröristler ile kurşunu bitene kadar mücadele eden şehidimizi  Mus'ab bin Umeyr'den ayrı görmüyorum. Çünkü, Mus'ab bin Umeyr değerleri uğrunda Peygamberimize kendini siper etmiş, bir kolu kopunca diğer koluna sancağı almış, oda gidince, 'Bu başta onun uğruna feda olsun' demiş, boynunu kılıç'a uzatmış değerli bir sahabedir bizim için. Fethi Sekin'in Allah aşkına ondan bir farkı var mı? Yoktur. Zigetvar'da Kanuni Sultan Süleyman'dan, Kosova'da Hüdavendigar'dan, Ulubatlı Hasan'dan, Çanakkale'de yatan binlerce isim şehidimizden, Nene Hatun'dan bir farkı varmı dır? Yoktur.
Zigetvar - 05.01.2018
Dha Yurt - Şehit Polis Memuru Fethi Sekin Mezarı Başında Anıldı
Şehit polis memuru Fethi Sekin Baskil ilçesi Doğancık köyündeki mezarı başında düzenlenen anma programına, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral  Osman Erbaş, Emniyet Müdürü Doğan Cangül, Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat, Şehit Polis Memuru Fethi Sekin'in kardeşi Ahmet Sekin ve vatandaşlar katıldı. Anma programı öncesi şehit polis Fethi Sekin'in mezarına Vali Kaldırım, Kolordu Komutanı Erbaş ve şehit kardeşi Sekin tarafından çiçek bırakıldı. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan anma programında daha sonra Elazığ Müftüsü Yusuf Sarıkaya dua etti. Anma töreninde konuşan Vali Çetin Oktay Kaldırım, bugün vatanı ve milleti uğruna hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak kendini feda eden, ecdadının değerlerini yaşatmak, milli, manevi ve kutsal değer olan bayrak ve vatanı korumak için canını feda eden Fethi Sekin'i anmak için toplandıklarını söyledi. Vatanına ve özüne bağlı bir millet olduklarını dile getiren Vali Kaldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Yeryüzünde her zaman şeref ile yad edilmiş, üstlendiği görevi şeref ile yerine getirmiş ve bunu bayraklaştırmış, ayrıca bunu halen devam ettiren bir milletiz. İnsanlığa değer götüren, bütün ezilmişlere ve mağdurlara yardım eli uzatan, insanı insan gibi değerlendiren bir milletiz. Bizim farkımız burdan geliyor.  Bu topraklar için çok can verdik, çok kan akıttık. Bu toprakları biz adeta kanımız ile yoğurduk, vatan haline getirdik. Onun için bu coğrafya çok değerlidir. Bu coğrafyanın temsil ettiği değerler bizim için çok mukaddestir.  Teröristler ile kurşunu bitene kadar mücadele eden şehidimizi  Mus'ab bin Umeyr'den ayrı görmüyorum. Çünkü, Mus'ab bin Umeyr değerleri uğrunda Peygamberimize kendini siper etmiş, bir kolu kopunca diğer koluna sancağı almış, oda gidince, 'Bu başta onun uğruna feda olsun' demiş, boynunu kılıç'a uzatmış değerli bir sahabedir bizim için. Fethi Sekin'in Allah aşkına ondan bir farkı var mı? Yoktur. Zigetvar'da Kanuni Sultan Süleyman'dan, Kosova'da Hüdavendigar'dan, Ulubatlı Hasan'dan, Çanakkale'de yatan binlerce isim şehidimizden, Nene Hatun'dan bir farkı varmı dır? Yoktur.
Zigetvar - 04.12.2017
Haftanın Tarihine Bakış
2015- Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansının (TİKA) çalışmaları sonucunda, 1566'daki Zigetvar Kuşatması sırasında hayatını kaybeden Kanuni Sultan Süleyman'ın iç organlarının defnedildiği yer bulundu.
Zigetvar - 23.09.2017
Kanuni Türbesi'ndeki Çalışmaların 3. Etabı Tamamlandı
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA) Macaristan'ın Zigetvar kentinde yeri tespit edilen Kanuni Sultan Süleyman'ın iç organlarının gömüldüğü alandaki çalışmaların üçüncü etabı sona erdi.
Zigetvar - 10.09.2017
Zigetvar Kuşatmasının 451. Yıl Dönümü
Macaristan'ın Zigetvar kentinde 1566 yılında hayatını kaybeden Kanuni Sultan Süleyman ve Macar Komutan Miklos Zrinyi'yi anma törenleri kapsamında düzenlenen programda Zigetvar kuşatmasının temsili gösterisi yapıldı.
Zigetvar - 10.09.2017
Zigetvar Kuşatmasının 451. Yıl Dönümü
Macaristan'ın Zigetvar kentinde 1566 yılında hayatını kaybeden Kanuni Sultan Süleyman ve Macar Komutan Miklos Zrinyi'yi anma törenleri kapsamında düzenlenen programda Zigetvar kuşatmasının temsili gösterisi yapıldı.
Zigetvar - 10.09.2017
Zigetvar'daki Kanuni Türbesi Projesi
Türkiye'nin Budapeşte Büyükelçisi Şakir Fakılı, Macaristan'ın Zigetvar kentinde yeri tespit edilen Osmanlı Padişahı Kanuni Sultan Süleyman'ın iç organlarının gömüldüğü alanı ziyaret etti.
Zigetvar - 10.09.2017
Kanuni'nin Vefatının 451. Yıl Dönümü
Zigetvar kuşatmasında, 1566 yılında hayatını kaybeden Osmanlı padişahı Kanuni Sultan Süleyman ve Macar komutan Zrinyi Miklos için Macaristan'ın Zigetvar kentindeki Türk-Macar Dostluk Parkı'nda anma töreni düzenlendi.
Zigetvar - 06.09.2017
Kanuni'nin İzinde Motosikletle Zigetvar'a Gidecekler
Trabzonlu Metin Karahan ve İlkay Uslu, Trabzon'da doğan Kanuni Sultan Süleyman'ı anmak amacıyla vefat ettiği Macaristan'ın Zigetvar kentine motosikletli yolculuk başlattı.
Zigetvar - 04.09.2017
Haftanın Tarihine Bakış
1566- Kanuni Sultan Süleyman, Zigetvar yakınlarında öldü.
Zigetvar - 02.09.2017
Kanuni'nin Türbesi Zigetvar'ın Çehresini Değiştiriyor
Macaristan'da yeni bulunan Kanuni Sultan Süleyman'ın türbesi için yapılan kazılar sadece türbenin değil, türbenin etrafında bir kasabanın da oluştuğunuı ortaya çıkardı.
Zigetvar - 30.08.2017
Kanuni Türbesi'ndeki Çalışmalar Yeniden Başlıyor
TİKA'dan yapılan açıklamada, 1566'da Zigetvar kuşatması sırasında hayatını kaybeden Kanuni Sultan Süleyman'ın iç organlarının gömüldüğü alanın bulunması için çalışmaların, 2012 yılında TİKA'nın Macaristan'ın Pecs Üniversitesine verdiği destekle başlatıldığı hatırlatıldı.
Zigetvar - 30.06.2017
Tika Başkanı Çam'a Macaristan Devleti Liyakat Nişanı Verildi
Söz konusu projelerden 32'si sosyal ve kültürel iş birliği, 12'si eğitim, 8'i restorasyon, biri idari ve sivil altyapıların geliştirilmesi ve 7'si de sağlık alanında gerçekleştirildi. Macaristan'da önemli projelere imza atan TİKA tarafından Zigetvar Kalesi'nin fethi sırasında vefat eden Kanuni Sultan Süleyman'ın kayıp türbesi ve palanka, cami ve tekke gibi ek yapılar bulunarak gün yüzüne çıkarıldı.
Zigetvar - 30.06.2017
Yıldırım-Orban Ortak Basın Toplantısı
Başbakan Binali Yıldırım, iki ülke arasındaki ortak kültür mirasının ihya edilmesi bağlamında Velibey Hamamı müştemilatı, Kiraly Ilıcası, Peşteki Yakovalı Hasan Paşa Camisi, İdris Baba Türbesi, Zigetvar'daki Sultan Süleyman Camisi'nin ihyası dahil olmak üzere, kültür varlıklarını kapsayan restorasyon çalışmalarını Macaristan hükümeti ile yakın iş birliği içerisinde gerçekleştirmek istediklerini anlattı.
Zigetvar - 30.05.2017
Macaristan'da Kanuni Türbesindeki Çalışmalar
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) öncülüğünde Kanuni Sultan Süleyman'ın kayıp mezarının araştırılması projesi kapsamında "Zigetvar Kanuni Sultan Süleyman Türbe-Palankası Kazı Araştırmaları Sempozyumu" yapıldı.
Zigetvar - 30.05.2017
Kanuni Sultan Süleyman Türbesinde Sona Yaklaşıldı
Prof. Dr. Ali Uzay Peker, Zigetvar Kanuni Sultan Süleyman Türbe Palankası Kazı ve Araştırmalarına ilişkin, “Buranın bir Osmanlı yerleşkesi olduğuna dair hiçbir şüphemiz yok, mimari planlar daha evvel var olan çizimlerle teyit edildi, onlar da aynı şeyi gösterdi yani biz kazı çalışmalarına...
Zigetvar - 30.05.2017
Kanuni Sultan Süleyman'ın Türbesiyle İlgili Kazı Çalışmaları Sürüyor
TİKA Başkan Yardımcısı Birol Çetin, Zigetvar Kanuni Sultan Süleyman Türbe Palankası Kazı Araştırmaları’na ilişkin, “Sonuçlarını merak ediyoruz, uzunca bir süredir devam ediyor, belki daha başka yerlere de varacak, çeşitlenebilir de. Bu başka alanlar da olabilir.
Zigetvar - 18.05.2017
Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Kiss Açıklaması
İki ülke arasındaki ilişkilere de değinen Kiss, şöyle devam etti: "İki ülke ve şehirler arasındaki ilişkileri dikkatli bir şekilde takip diyorum. Geçen yıl 6 Eylül'deki programa ben de katıldım. Hem Kanuni Sultan Süleyman'ın, hem Zrinyi'nin ölümünün yıl dönümüydü. Bu programa Hırvatistan Devlet Başkanı, Macaristan Devlet Başkanı ile Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı temsilen Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak katıldı. Hatırlarsanız orada dostluk parkı var, Kanuni ve Zrinyi'nin büstleri var o parkta. Gerçekten çok etkileyici bir ortamdı. Orada mehter takımı Macar orkestrası ile birlikte sahne aldı." "İki millet arasında büyük bir dostluğun olduğunu gördük" Gümrükçüoğlu da Türkiye ile Macaristan, Trabzon ile Zigetvar arasındaki ilişkilerin önemine dikkati çekerek şunları kaydetti: "Bizim millet olarak ve Trabzon olarak hem Macaristan'ın kardeş milletine hem Macaristan'a çok ayrı bir muhabbetimiz ve sevgimiz var.
Zigetvar - 14.05.2017
Türkiye-Macaristan Parlamentoları Arası Dostluk Maçı
Türkiye'de iki yılda bir olmak üzere çok önemli uluslararası parlamentolar arası futbol turnuvaları düzenlendiğine değinen Tatlı, "Turnuvalarda, İtalya, Yunanistan, Polonya, Macaristan, Romanya, Rusya, Ukrayna, Estonya, Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan ve çeşitli Balkan ülkeleri yer alıyor. Macaristan ile ilk maçımızı 2004'te Zigetvar kentinde oynamıştık.
Zigetvar - 17.03.2017
Osmanlı'dan Günümüze Türk-Macar İlişkileri"
Zigetvar Seferi'nin 450. yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan "Arşiv Belgelerine Göre Osmanlı'dan Günümüze Türk-Macar İlişkileri" adlı eser tanıtıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Zigetvar Haberleri | Zigetvar Haber - Haberler - Sayfa 2 - Zigetvar haberleri, son dakika zigetvar haber ve gelişmeleri burada. Mimar Sinan'ın Şaheserinden Kartpostallık Görüntüler.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.4.2021 06:17:34. #1.14#
title