Zico: 'Umarım Türkiye İyi Sonuçlar Alır'

Zico: 'Umarım Türkiye İyi Sonuçlar Alır'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Bosna-hersek Galibiyetiyle Avrupa Şampiyonası Finallerine Katılma Hakkını Elde Eden (A) Milli Futbol Takımı'nın, Diğer Takımlardan Aşağı Kalır Yanı Olmadığını Belirterek, 'Umarım Türkiye Avrupa Şampiyonası'nda İyi Sonuçlar Alır' Dedi.

Zico: 'Umarım Türkiye İyi Sonuçlar Alır'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Bosna-Hersek galibiyetiyle Avrupa Şampiyonası finallerine katılma hakkını elde eden (A) Milli Futbol Takımı'nın, diğer takımlardan aşağı kalır yanı olmadığını belirterek, ''Umarım Türkiye Avrupa Şampiyonası'nda iyi sonuçlar alır'' dedi.

Zico, finallere katılan hiçbir ülkenin milli takımından korkmamak gerektiğini belirterek, "Artık sahada mücadele eden kazanıyor. Son şampiyonun Yunanistan olduğunu unutmayalım. Kupaya katılanlar iyi olabilir, ama Türkiye de bunlardan aşağı değil. Ciddi çalışma ve güvenmek gerek. Bu tip şampiyonalarda hedef belirlemelisiniz ve adım adım gitmelisiniz. Türkiye'nin bundan sonraki ilk hedefi, şampiyonadaki grubundan bir üst tura çıkmak olmalıdır" dedi.

Milli takımda yer alan Fenerbahçeli futbolcuların takıma büyük katkı yaptığının altını çizen Zico, ''Bu başarıda, bundan önceki maçlarda oynayan Fenerbahçeli futbolcuların da payı var. Son maçlarda görev alan Aurelio, Semih, Gökhan ve Volkan, son düzlükte çok iyiydi. Bu oyuncularımın güvenli, azimli, kendilerine ve arkadaşlarına güvenen bir şekilde performans ortaya koymalarından memnun oldum. Umarım böyle devam ederler" diye konuştu.