Zıco Takımından Memnun

Zıco Takımından Memnun

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, 2-2 Berabere Kaldıkları Cska Moskova Karşısında Yenik Duruma Düşmelerine Karşın Takımının Sahadaki Duruşunun Kendisini Çok Memnun Ettiğini Söyledi.

Zıco Takımından Memnun

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, 2-2 berabere kaldıkları CSKA Moskova karşısında yenik duruma düşmelerine karşın takımının sahadaki duruşunun kendisini çok memnun ettiğini söyledi.

Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında karşılaşmayı değerlendiren Brezilyalı teknik direktör, iki takım arasında dengeli bir maç olduğunu bildirdi.

Maçta hangi takımın daha iyi olduğu sorusuna Zico, ''Bunu çok açıkça söyleyemeyiz. Her iki takımın da iyi olduğu anlar vardı. 'CSKA ya da Fenerbahçe iyi oynadı' diye söyleyemeyiz. Sonuçta maç skoruna etki eden bir saha faktörü vardı, saha kaygandı'' diye yanıt verdi.

Yağmur yağmamasına karşın sahanın kaygan oluşuyla ilgili bir soru üzerine Zico, bu durumu yadırgadıklarını ve nedenini bilmediklerini söyledi.

Zico, (G) Grubu'ndaki rakipleri FC Inter'in PSV Eindhoven'ı yenmesi durumunda, 2. maçlar sonunda grup lideri olabilecekleri hatırlatılarak yöneltilen, ''Grubu birinci olarak tamamlamak konusunda ne düşünüyorsunuz?'' sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

''Hedefimiz ilk başta gruptan çıkmak. Birinci olmak ya da ikinci olmak. Bunun size 'birinci oldum' duygusunu vermekten başka avantajı yok. Gruptan çıkınca karşılaşacağınız takımların hepsi birbirinden güçlü. Birinci olmak ya da ikinci olmak herhangi bir avantaj ya da dezavantaj getirmiyor. Elbette ki birinci olmak isterim ama önemli olan grubu geçmek.''

Edu'yu oyundan almasındaki nedeninin sakatlığı olduğunu dile getiren Zico, Lugano'yu kırmızı kart görebilir endişesiyle kenara aldığını bildirdi.

CSKA Moskova Teknik Direktörü Valeriy Gazzaev, Fenerbahçe karşısında takımının maçın ikinci yarısında oldukça yorulduğunu, maçın sonucunda da bunun etkili olduğunu söyledi.

Kaynak: AA