Zico: Önemli Olan Kazanmaktı

Zico: Önemli Olan Kazanmaktı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Şanlıurfaspor Karşısında Kendileri İçin Galibiyetin Önemli Olduğunu, Bunu da Elde Ettiklerini Söyledi.

Zico: Önemli Olan Kazanmaktı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Şanlıurfaspor karşısında kendileri için galibiyetin önemli olduğunu, bunu da elde ettiklerini söyledi.

Brezilyalı çalıştırıcı, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, ''Önemli olan kazanmaktı. Kalan 2 maçımızda galip gelmek zorundaydık. İlkini kazandık'' dedi.

Zico, ''Neden çift forvet oynattınız. Hafta içi bir gazeteci sisteminizi değiştirmediğiniz için eleştirdi diye mi?'' şeklindeki soruya esprili yanıt vererek, şunları söyledi:

''Hafta içinde yazılanları eleştirileri bilmiyorum. Bu benim kendi kararım. İlhan son maçta güzel oynamıştı. Bu hafta içinde yaptığım görüşmelerde idmanlarda gördüm ki oynatabilirim, böyle bir karar aldım. Gayet de olumlu olduğunu düşünüyorum. Bir gün eğer eleştiriler yüzünden sistemimi değiştirmeye karar verirsem, emin olabilirsiniz teknik direktör olmayacağım. Eleştiriler yüzünden sistemi değiştireceğimi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Yarından itibaren 17 gazete, 15 televizyonda söylenenleri izleyeceğim ve hangi takımı yapmam gerektiğine karar vereceğim.''

Kezman'ın psikolojisinin sorulması üzerine de Zico, bu futbolcunun antrenmanlarda çalıştığını ifade ederek, ''Bugün durumunu görmek istedim. Gayet iyiniyetli mücadelesini gösterdi, golünü attı, arkadaşlarıyla yardımlaştı" diye konuştu.

Kaynak: AA