Zico: Maçı Çok İstedik ve Aldık

Zico: Maçı Çok İstedik ve Aldık

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Beşiktaş'ı 2-1 Yendikleri Derbi Maçta Kazanmayı Daha Çok İsteyen Taraf Kendilerinin Olduğunu Belirterek, 'Maçı İstedik ve Aldık' Dedi.

Zico: Maçı Çok İstedik ve Aldık

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Beşiktaş'ı 2-1 yendikleri derbi maçta kazanmayı daha çok isteyen taraf kendilerinin olduğunu belirterek, ''Maçı istedik ve aldık'' dedi.

Zico, maçtan sonra yaptığı basın toplantısında, maçın başından sonuna kadar kazanmak için mücadele ettiklerini ifade ederek, ''Maçın belirli kısımında biz, belirli kısmında onlar üstündü. Fakat biz daha fazla net pozisyona ulaştık ve daha fazla yaratıcı olduk'' şeklinde konuştu.

Karşılaşmada derbi maçın gerektirdiği zorlukların iki takım için de olduğunu kaydeden Brezilyalı teknik adam, ''Kolay bir galibiyet oldu diyemeyiz. Erken golü bulduk. Fakat 2-1 olunca Beşiktaşlı oyuncular oyundan düştü. Ondan sonra pozisyonları değerlendirseydik, daha farklı olurdu'' diye konuştu.

Zico, cezalı olan Deivid'in yerine ilk 11'de forma giyen Kazım'ın performansının kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Zico, derbiden önce Chelsea maçını düşünmediklerini, önümüzdeki yıl da Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edip, başarılarını daha ileriye götürmek için lig şampiyonluğunun önemli olduğunu kaydetti.