Zico: ''Kendi oyunumuzu oynayacağız''

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico ve Kezman, Sevilla maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Zico, öncelikle kendi oyunlarını oynayacaklarını, ancak gerektiğinde de rakibe göre oyunda değişikliğe gidebileceklerini söyledi.

Zico: ''Kendi oyunumuzu oynayacağız''

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico ve Kezman, Sevilla maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Zico, öncelikle kendi oyunlarını oynayacaklarını, ancak gerektiğinde de rakibe göre oyunda değişikliğe gidebileceklerini söyledi.

Teknik direktör Zico, Fortis Türkiye Kupası'nda Galatasaray karşısında alınan yenilginin Sevilla karşısında etkisi olmadığını belirterek "Öncelikle kulvarlar farklı. Yaşananları göz önünde bulundurarak, o maç olağandışı bir karşılaşmaydı. Sevilla'ya çok büyük saygımız var. Oyuncularım ellerinden gelen tüm gayreti sergileyecek. Eğer gerçek oyunumuzu sergilersek turu geçen taraf olacağımıza inanıyorum. Defansta dikkatli olmamız gerektiğini biliyoruz, ama bunu düşünüp kendi oyunumuzdan sapmayacağız. Ofansif oynamamız gerektiğinde ofansif, defansif oynamamız gerektiğinde ise defansif oynayacağız. Yapmamız gerekenleri gerçekleştirirsek iyi bir sonuç alacağımızı düşünüyorum" diye konuştu.

''SEVİLLA AZ FARKLA FAVORİ''

Zico, Sevilla'nın favori olarak gösterilmesinin nedenini, "İlk maçı deplasmanda ikinci maçı evlerinde oynadıkları için avantaj sahibi değiller. Az da olsa Sevilla'nın avantajlı olarak görülmesinin nedeni rakibimizin geçmişi. İki UEFA Kupası ve kendi tarihlerinde sayısız başarılara nedeniyle az da olsa favori olduklarını düşünebilirsiniz. Ayrıca oyuncularının çok uzun bir süredir bir arada oynamaları da onlar için bir avantaj olabilir. Rakibimize saygımız var ama kendi gücümüzü de biliyoruz'' sözleriyle açıkladı.

Zico, hiçbir zaman azla yetinen bir insan olmadığını vurgulayarak "Her zaman bulunduğum noktadan daha ileriye gidilmesi gerektiğini düşündüm. Her zaman olduğum yerden daha iyisini hedeflemişimdir. Bu, Fenerbahçe'nin şu andaki yeri kötü demek değil, daha iyisini de yapabiliriz. Roberto Carlos gibi bir silahımızdan yararlanamayacağız. O sahada deneyimini diğer oyunculara aktaran bir isimdi. Ancak futbolun içinde bunlar da var. Kaybetmeyi sadece rakibimiz bizden daha iyi oynarsa kabul edebiliriz. Fakat sonuna kadar gitmek istiyoruz. Bir terslik olmazsa Galatasaray maçındaki kadro Sevilla karşısında sahada olacak" diye konuştu.

KEZMAN: ''RAKİBİMİZİN DEFANSI ÇOK ZAYIF''

Fenerbahçeli futbolcu Kezman ise karşılaşmanın ilk 15 dakikasının çok önemli olduğunu belirtti. ''Sevilla, taraftarı karşısında daha avantajlı gözükebilir ancak savunmalarının pek güçlü olmadığını düşünüyorum." diyen Kezman, şunları söyledi: "İlk maçta 3 gol attık, ama bir o kadar da kaçırdık. Bu nedenle rakibimizin en zayıf yönünün defansları olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ligde son maçımızda 0-0 berabere kaldık, ancak yine de iyi mücadele ettik. Yarın oynayacağımız maçta başarılı olacağımızı düşünüyorum."

Kaynak: CHA