Zico: 'Kayseri Erciyesspor Çok Savaşçı'

Zico: 'Kayseri Erciyesspor Çok Savaşçı'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Her Zaman 3 Puan Almak İçin Sahaya Çıkan Bir Takım Olarak, Buradan Aldıkları 1 Puanın Kendilerini Mutlu Etmediğini Kaydetti.

Zico: 'Kayseri Erciyesspor Çok Savaşçı'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, her zaman 3 puan almak için sahaya çıkan bir takım olarak, buradan aldıkları 1 puanın kendilerini mutlu etmediğini kaydetti.

Maçın ilk yarısında istediklerini yapamadıklarını ve oynadıkları kötü oyunun sonucunda da gol yediklerini belirten Zico, şöyle devam etti:

''İlk yarı sonundaki telkinlerimizden sonra oyuncularımız ikinci yarıya çok güzel bir şekilde döndüler. Yapmaları gerekenleri yaptılar ve maçı çevirecek pozisyonları yakaladılar. Fakat bunlardan biri gol oldu. Daha fazlasını bulamadık. Gördük ki Kayseri Erciyesspor çok savaşçı bir takım. İstediği zaman iyi oynayabilen bir takım. Ben eminim ki bu sadece bizim maçımızla kalmayacak. Bundan sonra oynayacakları bütün takımların işlerinin zor olacağını düşünüyorum.''

Zico, gazetecilerin ''Fenerbahçe'nin kötü oynamasının zeminin kötü olmasıyla ilgisinin olup olmadığını'' sormaları üzerine şunları kaydetti:

''Bunu sahaya bağlamak istemiyorum. İki takımda aynı şartlarda mücadeleye çıktılar. Bunu ben Kayseri Erciyesspor'un ortaya koyduğu güzel mücadeleye bağlamak istiyorum. Çünkü, onlar bize kafamızı kaldırma, pas yapma şansı vermediler. Yaptıkları bu baskı ve savunmanın sonucunda da istediklerimizi yapamadık. Bunu rakibimizin ilk yarıda oynadığı iyi oyuna bağlıyorum.''

Gazetecilerin soruları üzerine Tuncay'ı sahadan almayı hiç düşünmediğini dile getiren Zico, onun gibi futbolcuların kötü de oynasalar bir anda maçın kaderini değiştirebileceklerini anlattı.

Zico, Appiah'ın ''çok pas hatası'' yaptığının anımsatılması üzerine de şunları söyledi: ''Appiah gibi oyuncuların oynadığı bölgeler tehlike bölgeleridir. Bu bölgelerde oynayan oyuncuların üzerinde biraz daha risk olduğu ve verdikleri paslarda ya da çalım atmak istediklerinde daha fazla risk altında oldukları doğrudur. Bu bölgelerde kaptırılan toplar direkt rakibe pas olur ve kaleye gider. Fakat Appiah bugün ki gibi geride oynadığı maçlarda arkası yeterince güvenli görünmediği ve kaptırdığı toplar direkt kaleye gittiği için göze batıyor. Aurelio ve Deniz ile birlikte oynadığı zaman, daha önde oynadığına kaptırdığı toplar arkada onu kapatacak oyuncular olduğu için çok fazla göze batmıyor. Katılıyorum ki son 1-2 maçta ve bugün oynanan maçta yaptığı pas hataları biraz daha fazlaydı.''

Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, ''Yenemedik, ama bu maçtan 1 puanla ayrılmak da güzeldi'' dedi.

Korkmaz, Fenerbahçe maçının ardından düzenlediği basın toplantısında, karşılaşmanın ilk yarısında iyi bir oyun ortaya koyduklarını ve istediklerini yaptıklarını söyledi.

Kaynak: AA